Historie naszych absolwentów.

Poznaj ludzi, którzy nam zaufali, zrobili z nami pierwszy krok
i ciężko pracowali na swój sukces w IT.

Piotr z Poznania

(z uwagi na wysokie stanowisko Pan Piotr chce zachować anonimowość)


Jestem Systems Engineerem, członkiem zespołu projektowego odpowiedzialnego za wdrożenie i utrzymanie dużego systemu zarządzania treścią. Na co dzień pracuję głównie z programistami, mam kontakt z wieloma rozwiązaniami i z różnymi językami programowania. Wiedza z zakresu programowania jest na moim stanowisku niezwykle przydatna. Aby się rozwijać i dobrze wykonywać swoje obowiązki przez długi czas próbowałem uczyć się programowania na własną rękę.Korzystałem z wiedzy dostępnej w Internecie, filmików instruktażowych, blogów i książek. Tylko, że to nigdy nie była taka wiedza od A do Z - raczej ad hoc - kiedy miałam jakiś problem, gdy pojawiało się do rozwiązania jakieś zagadnienie wymagające wiedzy z zakresu programowania, wówczas siadałem, czytałem wszystko, co udało mi się odszukać na dany temat i ostatecznie jakoś dochodziłem do tego jak wykonać zadanie. Zawsze miałem jednak wrażenie, że wiedza zdobywana w ten sposób jest niepełna, często bez dogłębnego zrozumienia tematu - moim celem było szybkie zrozumienie wycinka danej technologii i rozwiązanie konkretnego problemu.

Choć często korzystam z kursów on-line, to muszę przyznać, że są one zazwyczaj jedynie dobrym uzupełnieniem tradycyjnych szkoleń. Wymagają bowiem wygospodarowania odpowiedniej ilości czasu by je ukończyć. Nie zawsze jest też możliwość ugruntowania zdobytej wiedzy i przećwiczenia wszystkiego w praktyce.

W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że potrzebuję solidnych podstaw w języku programowania, którego można by nauczyć się stosunkowo szybko a jednocześnie jest uniwersalny i popularny. Zdecydowałem się, że będzie to kurs w ALX. Chciałem pójść na dobry kurs w grupie z innymi osobami i z trenerem. Chciałem mieć wyznaczony kompleksowy program kursu, tak żeby było dużo ćwiczeń praktycznych zajęć. Wybrałem kurs “Nauka programowania w Pythonie” - zawsze postrzegałem Pythona jako wszechstronny i stosunkowo prosty do nauki język. Ten kurs spełnił w 100 procentach moje oczekiwania. W trakcie kursu zawsze mogłem liczyć na pomoc trenera, było też dużo zadań praktycznych i każde zagadnienie teoretyczne zostało później dokładnie przećwiczony.

Jak ten kurs wpłynął na moje życie? Na pewno zbudował mi fundamenty. Mam solidne podstawy. Rozumiem co mówią programiści, z czym do mnie przychodzą, mogę swobodnie czytać kod - i nawet jeśli czegoś nie wiem to z pewnością wiem gdzie tego szukać. Ten kurs - jakby zdjął ze mnie barierę - taką wirtualną barierę między światem programistów a “nie-programistów”.

Na każdym etapie życia zawodowego ten kurs będzie dla każdego oznaczał coś innego. Dla kogoś, dla kogo jest to pierwszy kontakt z programowaniem i chce rozwijać się dalej jako programista, będzie on solidną dawka wiedzy - ale to tylko wstęp do późniejszego samodzielnego ćwiczenia i nauki. Dla takiej osoby jak ja, stanowił on ugruntowanie wiedzy zdobywanej z innych źródeł, poszerzenie umiejętności i zastrzyk “praktyki”, która daje sporą samodzielność.

Idąc na kurs nie chciałem zostać programistą i nadal o tym nie myślę. Kurs sprawił, że zyskałem kolejne narzędzie w postaci znajomości Pythona. Dzięki niemu z pewnością będę mógł lepiej i efektywniej wykonywać swoje zadania.

Ty też chcesz zrobić pierwszy krok?

Pomożemy Ci wybrać kurs. Napisz do nas lub zostaw numer telefonu. Oddzwonimy.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.