Masz 13-17 lat? Ciągnie cię do komputera?
Ucz się "dorosłego" programowania.

 • Kursy w postaci warsztatów -
  samodzielne pisanie kodu
 • Jako półkolonie (pon-pt w godz. 10-16) lub wieczorowo
 • Online na żywo
  z trenerem i grupą
 • Lub w centrum Warszawy -
  można dojechać metrem
 • Ci sami trenerzy, którzy od lat
  szkolą dorosłych

Zobacz kursy dla młodzieży

Nie ma terminów kursu który Cię interesuje? Nie jesteś z Warszawy?

1. Zapraszamy na zajęcia również online - na żywo z trenerem i grupą. Dołączasz do tych samych zajęć, tyle, że przez kamerkę (podobnie, jak było wiosną 2020 r. na zajęciach szkolnych) i z pomocą odpowiedniego oprogramowania.

2. Istnieje również możliwość zapisania nastoletniego kursanta na kurs dla dorosłych - można wybrać z szerszej oferty dłuższych kursów, terminów i miast. W przypadku osób od 16 lat, najczęściej nie ma żadnego problemu z uczestnictwem w tych zajęciach na sali razem z dorosłymi. W przypadku osób nieco młodszych, prosimy o rozmowę z nami, w celu ustalenia czy taka osoba nie "pogubi się" podczas kursu oraz czy będzie czuć się swobodnie w grupie.

Jak uczymy?

Traktujemy młode osoby poważnie. Na rynku jest mnóstwo kursów dla dzieci i młodzieży, gdzie programowania uczy się w formie zabawy, robotyki, animacji, czy gier. Takie kursy oczywiście są wartościowe, wiele z nich jest stosowanych np. dla młodszych dzieci. Natomiast my oferujemy coś innego. Szkoła ALX istnieje od 18 lat, uczy tysiące programistów rocznie. Nasze wieloletnie doświadczenie w edukacji dorosłych połączyliśmy ze specjalnym programem kształcenia nieco młodszych kursantów.

 • Tu nie będzie klocków lego

  Programowanie pojazdów, robotów, dinozaurów i innych własnoręcznie zaprojektowanych konstrukcji - jest świetną metodą nauki programowania dla dzieci. Młodszemu dziecku łatwiej jest zrozumieć kod programu, gdy zabawka czy robot wykonuje instrukcje, porusza się itd. w fizycznym świecie tuż obok. Osoba, która ukończyła 13 lat, przy odrobinie samozaparcia, poprowadzona przez dobrego trenera - jest w stanie uczyć się programowania tak jak osoba dorosła. Nie ma więc żadnego powodu, żeby naukę nastolatków opierać wyłącznie na klockach czy robotach.

 • Praktyczne ćwiczenia i praca w grupie

  Kursy są prowadzone stacjonarnie lub online na żywo z trenerem i grupą (te same zajęcia, tylko przez kamerkę i oprogramowanie). Uczymy pracy zespołowej, stawiamy na luźną atmosferę na zajęciach. Brak tutaj nudnych wykładów - u nas uczysz się tylko praktycznych rzeczy - to bardziej warsztaty niż wykłady. Przez cały czas jest przy Tobie trener, którego w każdej chwili możesz zapytać i poprosić o pomoc.

 • Doświadczony trener z przygotowaniem dydaktycznym

  Nasi trenerzy to osoby, które na co dzień pracują w firmach programistycznych, kierują zespołami, zajmują się pisaniem aplikacji i bezpieczeństwem w sieci.
  Są to osoby, które mają przygotowanie dydaktyczne i (uwaga bo to jest bardzo ważne) potrafią uczyć. A to nie jest takie oczywiste. Nie każdy dobry programista umie przekazać wiedzę tak aby inna osoba to zrozumiała. My to potrafimy!


Nauka kodowania - inwestycja na przyszłość

Młodzi ludzie już nie mogą być tylko biernymi odbiorcami technologii - muszą stać się jej uczestnikami i twórcami. Podstawy programowania agresywnie wkraczają do naszego życia niezależnie od tego, czym się na co dzień zajmujemy i jaki mamy zawód. Umiejętność czytania kodu i jego edycji niebawem będzie na wagę złota!

Programowanie będzie niebawem umiejętnością podstawową i coraz częściej stawianą w jednym szeregu z takimi umiejętnościami jak znajomość angielskiego, albo niemalże jak czytanie czy tabliczka mnożenia. ;-)


ALX - Najlepsze szkolenia IT Sale

Komfortowe warunki do nauki - w salach typu PREMIUM

Kursy są prowadzone w naszej siedzibie - w centrum Warszawy. W budynku biurowym klasy premium, w komfortowych klimatyzowanych salach, z poczęstunkiem gratis! Znajdujemy się przy stacji metra Świętokrzyska (obie linie metra). Nie musisz mieć swojego sprzętu - każdy kursant ma zapewniony nowoczesny komputer!

Zobacz nasze sale

Czy nauka programowania jest trudna?

Nauka programowania jest porównywalna z nauką języka obcego lub gry na instrumencie muzycznym. Tu najważniejsza jest motywacja i dużo ćwiczeń.
Programy naszych kursów zostały stworzone przez zespół doświadczonych programistów, którzy pracują w branży od wielu lat. Nasi trenerzy to praktycy, którzy kierują zespołami programistycznymi, zajmują się pisaniem aplikacji i bezpieczeństwem w sieci.
Są to osoby, które mają przygotowanie dydaktyczne i (uwaga bo to jest bardzo ważne) potrafią uczyć. A to nie jest takie oczywiste. Nie każdy dobry programista umie przekazać wiedzę tak aby inna osoba to zrozumiała.
Trenerzy ALX to potrafią.

Nasza kadra

Kursy dla młodzieży prowadzone są przez tych samych trenerów, którzy szkolą dorosłych. Są to najwyższej klasy specjaliści, praktycy z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień pracujący w zawodzie. Nasi trenerzy mają przygotowanie dydaktyczne i znakomity kontakt z młodzieżą.

Liczby mówią o nas

18 lat doświadczenia, a poza tym

 • 25 580 kursantów
 • 500 000 godzin kursów
 • 3 456 745 linijek kodu
Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.