Kursy programowania dla młodzieży 13-17 lat
(liceum, technikum, 7-8 klasa SP)

 • Nauka "dorosłych" języków i praktycznych zagadnień
 • Kursy w postaci warsztatów,
  samodzielne pisanie kodu
 • Wieczorowo (2h raz w tygodniu) lub półkolonie (pon-pt)
 • Online na żywo
  z trenerem i grupą
 • Lub w centrum Warszawy
  (świetny dojazd metrem)
 • Ci sami trenerzy, którzy od lat
  szkolą dorosłych
 • Już nie Scratch i klocki, jeszcze nie zaawansowany poziom.

Zobacz kursy dla młodzieży

Nie chcesz dojeżdżać? Nie jesteś z Warszawy?
Zajęcia prowadzimy także zdalnie - do wyboru!

Zapraszamy na zajęcia również online - na żywo z trenerem i grupą. Dołączasz do tych samych zajęć, tyle, że z domu (lub skądkolwiek...) przez kamerkę. Bez obaw, uczy się z nami w ten sposób połowa kursantów. :-)

Nie ma terminów kursu który Cię interesuje? A może kurs dla dorosłych?

Istnieje też możliwość zapisania nastoletniego kursanta na kurs dla dorosłych. Można wtedy wybrać z szerszej oferty dłuższych kursów, terminów i miast. W przypadku osób od 16-17 lat, zwykle nie ma żadnego problemu z uczestnictwem w tych zajęciach na sali razem z dorosłymi - choć jest to, naturalnie, znacznie większe obciążenie czasowe i intelektualne. W przypadku osób nieco młodszych, prosimy o rozmowę z nami, w celu ustalenia czy taka osoba nie "pogubi się" i czy będzie czuć się swobodnie w grupie.

Jak uczymy?

Traktujemy młode osoby poważnie. Na rynku jest mnóstwo kursów dla dzieci i młodzieży, gdzie programowania uczy się w formie zabawy, robotyki, animacji, czy gier. Takie kursy oczywiście są wartościowe, wiele z nich jest stosowanych np. dla młodszych dzieci. Natomiast my wyspecjalizowaliśmy się w czymś innym - i dla nieco starszych (od 13 lat).
Szkoła ALX istnieje już od ponad 20 lat, uczy tysiące programistów i specjalistów IT rocznie. Nasze wieloletnie doświadczenie w edukacji dorosłych połączyliśmy ze specjalnym programem kształcenia kursantów nastoletnich.

 • Ucząc nieco starszych - nie robimy już zajęć z LEGO i Scratchem

  Wstępna robotyka, programowanie pojazdów, dinozaurów, wszelkich własnoręcznie zaprojektowanych konstrukcji - jest świetną metodą nauki programowania dla dzieci. Młodszemu dziecku łatwiej jest zrozumieć kod programu, gdy zabawka czy robot wykonuje instrukcje, porusza się itd. w fizycznym świecie tuż obok; podobnie łatwiej koduje się często w środowiskach "wizualnych". Natomiast osoby, która ukończyły już 13 lat, przy odrobinie samozaparcia, poprowadzone przez dobrego trenera - są w stanie uczyć się programowania już praktycznie tak jak osoba dorosła. W tym - już od lat - my się specjalizujemy.

 • Praktyczne ćwiczenia i praca w grupie

  Kursy są prowadzone stacjonarnie lub online na żywo z trenerem i grupą (te same zajęcia, tylko przez kamerkę i oprogramowanie). Uczymy też pracy zespołowej, stawiamy na luźną atmosferę na zajęciach. Brak tutaj nudnych wykładów - uczymy przede wszystkim praktycznych rzeczy - to bardziej warsztaty. Przez cały czas jest przy Tobie trener, którego w każdej chwili możesz zapytać i poprosić o pomoc.

 • Doświadczony trener z przygotowaniem dydaktycznym

  Nasi trenerzy to osoby, które na co dzień pracują w firmach programistycznych, kierują zespołami, zajmują się pisaniem aplikacji i bezpieczeństwem w sieci.
  Są to osoby, które mają przygotowanie dydaktyczne i (uwaga bo to jest bardzo ważne) potrafią uczyć. A to nie jest takie oczywiste. Nie każdy dobry programista umie przekazać wiedzę tak aby inna osoba to zrozumiała. My to potrafimy!


Nauka kodowania - inwestycja na przyszłość

Młodzi ludzie już nie mogą być tylko biernymi odbiorcami technologii - muszą stać się jej uczestnikami i twórcami. Podstawy programowania agresywnie wkraczają do naszego życia niezależnie od tego, czym się na co dzień zajmujemy i jaki mamy zawód. Umiejętność czytania kodu i jego edycji niebawem będzie na wagę złota!

Programowanie będzie niebawem umiejętnością podstawową i coraz częściej stawianą w jednym szeregu z takimi umiejętnościami jak znajomość angielskiego, albo niemalże jak czytanie czy tabliczka mnożenia. ;-)


ALX - Najlepsze szkolenia IT Sale

Komfortowe warunki do nauki - w salach typu PREMIUM

Kursy są prowadzone w naszej siedzibie - w centrum Warszawy. W budynku biurowym klasy premium, w komfortowych klimatyzowanych salach, z poczęstunkiem gratis! Znajdujemy się przy stacji metra Świętokrzyska (obie linie metra). Nie musisz mieć swojego sprzętu - każdy kursant ma zapewniony nowoczesny komputer!

Zobacz nasze sale

Czy nauka programowania jest trudna?

Nauka programowania jest porównywalna z nauką języka obcego lub gry na instrumencie muzycznym. Tu najważniejsza jest motywacja i dużo ćwiczeń.
Programy naszych kursów zostały stworzone przez zespół doświadczonych programistów, którzy pracują w branży od wielu lat. Nasi trenerzy to praktycy, którzy kierują zespołami programistycznymi, zajmują się pisaniem aplikacji i bezpieczeństwem w sieci.
Są to osoby, które mają przygotowanie dydaktyczne i (uwaga bo to jest bardzo ważne) potrafią uczyć. A to nie jest takie oczywiste. Nie każdy dobry programista umie przekazać wiedzę tak aby inna osoba to zrozumiała.
Trenerzy ALX to potrafią.

Liczby mówią o nas

18 lat doświadczenia, a poza tym

 • 25 580 kursantów
 • 500 000 godzin kursów
 • 3 456 745 linijek kodu
Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.