Masz 13-17 lat? Ciągnie cię do komputera?
Ucz się "dorosłego" programowania.

 • Kursy w postaci warsztatów -
  samodzielne pisanie kodu
 • Jako półkolonie (pon-pt w godz. 10-16) lub wieczorowo
 • Online na żywo
  z trenerem i grupą
 • Lub w centrum Warszawy -
  można dojechać metrem
 • Ci sami trenerzy, którzy od lat
  szkolą dorosłych

Zobacz kursy dla młodzieży

Nie ma terminów kursu który Cię interesuje? Nie jesteś z Warszawy?

1. Zapraszamy na zajęcia również online - na żywo z trenerem i grupą. Dołączasz do tych samych zajęć, tyle, że przez kamerkę (podobnie, jak było wiosną 2020 r. na zajęciach szkolnych) i z pomocą odpowiedniego oprogramowania.

2. Istnieje również możliwość zapisania nastoletniego kursanta na kurs dla dorosłych - można wybrać z szerszej oferty dłuższych kursów, terminów i miast. W przypadku osób od 16 lat, najczęściej nie ma żadnego problemu z uczestnictwem w tych zajęciach na sali razem z dorosłymi. W przypadku osób nieco młodszych, prosimy o rozmowę z nami, w celu ustalenia czy taka osoba nie "pogubi się" podczas kursu oraz czy będzie czuć się swobodnie w grupie.

Jak uczymy?

Traktujemy młode osoby poważnie. Na rynku jest mnóstwo kursów dla dzieci i młodzieży, gdzie programowania uczy się w formie zabawy, robotyki, animacji, czy gier. Takie kursy oczywiście są wartościowe, wiele z nich jest stosowanych np. dla młodszych dzieci. Natomiast my oferujemy coś innego. Szkoła ALX istnieje od 18 lat, uczy tysiące programistów rocznie. Nasze wieloletnie doświadczenie w edukacji dorosłych połączyliśmy ze specjalnym programem kształcenia nieco młodszych kursantów.

 • Tu nie będzie klocków lego

  Programowanie pojazdów, robotów, dinozaurów i innych własnoręcznie zaprojektowanych konstrukcji - jest świetną metodą nauki programowania dla dzieci. Młodszemu dziecku łatwiej jest zrozumieć kod programu, gdy zabawka czy robot wykonuje instrukcje, porusza się itd. w fizycznym świecie tuż obok. Osoba, która ukończyła 13 lat, przy odrobinie samozaparcia, poprowadzona przez dobrego trenera - jest w stanie uczyć się programowania tak jak osoba dorosła. Nie ma więc żadnego powodu, żeby naukę nastolatków opierać wyłącznie na klockach czy robotach.

 • Praktyczne ćwiczenia i praca w grupie

  Kursy są prowadzone stacjonarnie lub online na żywo z trenerem i grupą (te same zajęcia, tylko przez kamerkę i oprogramowanie). Uczymy pracy zespołowej, stawiamy na luźną atmosferę na zajęciach. Brak tutaj nudnych wykładów - u nas uczysz się tylko praktycznych rzeczy - to bardziej warsztaty niż wykłady. Przez cały czas jest przy Tobie trener, którego w każdej chwili możesz zapytać i poprosić o pomoc.

 • Doświadczony trener z przygotowaniem dydaktycznym

  Nasi trenerzy to osoby, które na co dzień pracują w firmach programistycznych, kierują zespołami, zajmują się pisaniem aplikacji i bezpieczeństwem w sieci.
  Są to osoby, które mają przygotowanie dydaktyczne i (uwaga bo to jest bardzo ważne) potrafią uczyć. A to nie jest takie oczywiste. Nie każdy dobry programista umie przekazać wiedzę tak aby inna osoba to zrozumiała. My to potrafimy!


Nauka kodowania - inwestycja na przyszłość

Młodzi ludzie już nie mogą być tylko biernymi odbiorcami technologii - muszą stać się jej uczestnikami i twórcami. Podstawy programowania agresywnie wkraczają do naszego życia niezależnie od tego, czym się na co dzień zajmujemy i jaki mamy zawód. Umiejętność czytania kodu i jego edycji niebawem będzie na wagę złota!

Programowanie będzie niebawem umiejętnością podstawową i coraz częściej stawianą w jednym szeregu z takimi umiejętnościami jak znajomość angielskiego, albo niemalże jak czytanie czy tabliczka mnożenia. ;-)


ALX - Najlepsze szkolenia IT Sale

Komfortowe warunki do nauki - w salach typu PREMIUM

Kursy są prowadzone w naszej siedzibie - w centrum Warszawy. W budynku biurowym klasy premium, w komfortowych klimatyzowanych salach, z poczęstunkiem gratis! Znajdujemy się przy stacji metra Świętokrzyska (obie linie metra). Nie musisz mieć swojego sprzętu - każdy kursant ma zapewniony nowoczesny komputer!

Zobacz nasze sale

Czy nauka programowania jest trudna?

Nauka programowania jest porównywalna z nauką języka obcego lub gry na instrumencie muzycznym. Tu najważniejsza jest motywacja i dużo ćwiczeń.
Programy naszych kursów zostały stworzone przez zespół doświadczonych programistów, którzy pracują w branży od wielu lat. Nasi trenerzy to praktycy, którzy kierują zespołami programistycznymi, zajmują się pisaniem aplikacji i bezpieczeństwem w sieci.
Są to osoby, które mają przygotowanie dydaktyczne i (uwaga bo to jest bardzo ważne) potrafią uczyć. A to nie jest takie oczywiste. Nie każdy dobry programista umie przekazać wiedzę tak aby inna osoba to zrozumiała.
Trenerzy ALX to potrafią.

Liczby mówią o nas

18 lat doświadczenia, a poza tym

 • 25 580 kursantów
 • 500 000 godzin kursów
 • 3 456 745 linijek kodu
Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.