O nas

Szkolenia z zakresu informatyki, konsultacje, wynajem specjalistów IT

Jesteśmy placówką oferującą szkolenia informatyczne z zakresu: systemów operacyjnych (m.in. Linux, Microsoft), języków programowania, narzędzi do modelowania i analizy, baz danych (dla programistów i analityków), sieci komputerowych i bezpieczeństwa, oraz oprogramowania biurowego.

Firma istnieje od 2002 r. Oferując szkolenia wysokiej jakości i konsekwentnie rozszerzając naszą ofertę, zdobyliśmy zaufanie wielu firm z różnorodnych branż, budując również z wieloma naszymi Klientami stabilne, długoterminowe relacje. Obecnie jesteśmy jednym z liczących się graczy na polskim rynku szkoleń informatycznych.

Posiadamy sześć własnych sal komputerowych w Warszawie, wyposażonych w wysokim standardzie; dysponujemy również salami w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i w Łodzi oraz sprzętem mobilnym do prowadzenia szkoleń wyjazdowych.

Posiadamy również oddział w Londynie.

Zdjęcia naszych sal i siedziby

Doświadczenie i kompetencje

Rocznie szkolimy ok. 3000 osób, w tym na gruntownych, kilkumiesięcznych kursach typu zawodowego ok. 250-300 osób.

Mamy doświadczenie w organizacji pojedynczych szkoleń oraz większych cykli szkoleniowych. Regularnie prowadzimy szkolenia we własnych salach, siedzibach naszych Klientów w wielu lokalizacjach w Polsce oraz (w języku angielskim) w Europie.

Prowadzimy również wiele szkoleń na zamówienie (zamkniętych), w tym autorskich, z programami indywidualnie dostosowanymi do potrzeb poszczególnych klientów, dla firm z różnych branż.

Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą szkoleniową (zobacz: referencje i certyfikacje oraz wykładowcy).


LPI Microsoft Certiport

Autoryzacje i certyfikacje


Jesteśmy autoryzowanym partnerem m.in.:

 • Linux: Linux Professional Institute (Gold Approved Training Partner);
 • Microsoft: Microsoft Partner Network

Dysponujemy certyfikowanymi trenerami m.in.:

 • Microsoft, MS Office, MS Project, zarządzanie projektami:
  Microsoft Certified Trainer (MCT),
  MS Certified Technology Specialist, MS Windows Operating System,
  Microsoft Office Specialist (Expert),
  PRINCE2 Foundation
 • Linux:
  Linux Proffessional Institute (LPIC),
  Red Hat Certified Engineer (RHCE),
  Novell Certified Linux Administrator (CLA)
 • Języki programowania:
  Oracle Certified Professional, Java SE 6 Programmer
  (d. Sun Certified Java Programmer - SCJP),

  Zend Certified Engineer (ZCE - PHP)
  Oracle 11g SQL Fundamentals (ZCE - PHP)

Jesteśmy autoryzowanym centrum egzaminacyjnym:

 • CertiPort

Placówka oświatowa:

 • Jesteśmy wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych WUP w Warszawie pod numerem 2.14/00012/2011 (zobacz).
 • Posiadamy akredytację Kuratorium Oświaty (Ministerstwa Edukacji Narodowej) w Warszawie dla większości naszych kursów zawodowych (zobacz).

 

W zakresie szkoleń z systemów Linux i technik sieciowych związanych z tym środowiskiem, jesteśmy znani również pod marką Akademia Linuksa.

Szkolenia przydatne w praktyce i na rynku pracy

Opracowując założenia naszych szkoleń, uwzględniamy praktyczne zapotrzebowania biznesowe oraz sytuację na rynku pracy.

Dla przykładu:

Rynek potrzebuje solidnych administratorów systemów posiadających praktyczną wiedzę, przy jednoczesnej znajomości elementarnych, niezbędnych podstaw teoretycznych (na czym właściwie polega działanie protokołu XYZ? dlaczego to działa?).

Mieliśmy okazję przekonać się, że mimo istnienia wielu studiów podyplomowych, szkół i kursów, trudno jest znaleźć dobrego kandydata na stanowisko administratora, np. systemu Linux.
Absolwenci kierunków informatycznych wyższych uczelni mają często sporą wiedzę teoretyczną, ale i problemy z praktyczną, techniczną stroną zawodu. Z drugiej strony, absolwenci szkół podyplomowych lub pośpiesznych kursów przygotowawczych mają często wiedzę niepełną, przestarzałą lub w inny sposób nieprzystającą do informatycznych realiów.
Podobne zjawiska mają miejsce również w wypadku specjalistów z innych obszarów IT - programistów, analityków, specjalistów baz danych.

Opracowując programy szkoleń, wykorzystaliśmy również nasze doświadczenia jako pracodawców. Nie uczymy wyłącznie teorii, ani wyłącznie praktycznych schematów dla konkretnych sytuacji. Używając praktycznych przykładów i nowoczesnych, aktualnych technik, uczymy zjawisk i mechanizmów; przygotowujemy do samodzielnej analizy i przyszłej pracy. Przekazujemy kursantom wiedzę i podejście, jakich sami oczekiwalibyśmy od kandydatów na dane stanowisko.


Wynajem specjalistów IT, serwery i sieci, portale i serwisy, wdrożenia, konsultacje

ALX oferuje również:

Więcej informacji na temat powyższych działów naszej oferty znajduje się na dedykowanych im podstronach.

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia