ALX

22 lat doświadczenia

na rynku it

Jesteśmy szkołą
programowania

Uczymy kodować metodą bootcampu - intensywnie i od podstaw. Stawiamy na praktykę i pracę w grupie z doświadczonym trenerem. Przygotowujemy do pracy programisty. Pomagamy rozwinąć karierę w branży IT.

Tworzymy szkolenia
dla specjalistów

Szkolimy programistów, inżynierów, analityków oraz pracowników biurowych z zakresu: systemów operacyjnych, języków programowania, narzędzi do modelowania i analizy, baz danych, sieci komputerowych i bezpieczeństwa, oprogramowania biurowego.

Jesteśmy zespołem
praktyków

Tworzymy systemy informatyczne, piszemy oprogramowanie na zamówienie dla firm w kraju i zagranicą. Konsultujemy, wynajmujemy specjalistów, wykonujemy projekty IT od A do Z.

Kilka słów o nas

Nasze DNA.

Wiosną w 2006 roku powstał pierwszy bootcamp chociaż wtedy to się jeszcze nie nazywało bootcampem.

Mamy kontakt z rynkiem. Programujemy i szkolimy. Mamy kadrę, która ma olbrzymie doświadczenie. Mamy doktorów, wykładowców akademickich, osoby, które na codzień prowadzą zajęcia ze studentami. To są specjaliści najwyższej próby.

Osoby które kończą kurs są w stanie w krótkim czasie bardzo szybko się rozwinąć.

22 >30000 347500 100000 lat doświadczenia linii kodu godzin kursów kursantów
Nasza historia

Zaczęło się w 2002 roku, kiedy kilku doświadczonych informatyków - pasjonatów założyło przyjazną firmę konsultingowo - wdrożeniową.

Doradzaliśmy przy wielu zaawansowanych projektach technologicznych. Świadczyliśmy kompleksowe usługi IT na zlecenie polskich i zagranicznych firm.

szkolenie
szkolenie

Zapotrzebowanie na wiedzę było ogromne, więc z czasem oprócz indywidualnych konsultacji uruchomiliśmy szkolenia. Bardzo szybko okazało się, że Klienci doceniają nie tylko naszą specjalistyczną wiedzę, ale także to jak łatwo umiemy ją przekazywać.

Postawiliśmy sobie cel - prowadzić szkolenia w sposób profesjonalny, ale też wyjątkowy - ze 100 procentowym naciskiem na praktykę!

Dlatego u nas nigdy nie było nudnych wykładów, przyswajania wiedzy z książek czy też godzinnych monologów trenera. Za każdym razem staraliśmy się maksymalnie angażować naszych kursantów i wypełniać zajęcia mnóstwem ciekawych, życiowych przykładów, które pochodziły głównie z naszej pracy zawodowej.

Przez cały czas pracowaliśmy przy projektach IT na zlecenie, więc mieliśmy doświadczenie, którym chętnie dzieliliśmy się z naszymi kursantami.

szkolenie
szkolenie

Jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy w naszych szkoleniach formułę “ucz się na swoim przykładzie” - każdy z kursantów pod okiem naszych trenerów może rozwiązać na szkoleniu swój własny problem, z którym boryka się w pracy zawodowej. To jest znakomite rozwiązanie dla wielu osób, które chcą podnieść kwalifikacje zawodowe i przychodzą na szkolenie z zestawem konkretnych oczekiwań.

Nawet najlepszy program szkolenia i najlepiej przygotowany trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach. Doskonale o tym wiemy i dlatego prowadzimy szkolenia w naszej siedzibie - w ścisłym centrum Warszawy, w komfortowych klimatyzowanych salach z nowoczesnym sprzętem komputerowym (kursanci nie muszą przynosić swojego komputera). Dysponujemy również salami w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, w Łodzi oraz sprzętem mobilnym do prowadzenia szkoleń wyjazdowych. Posiadamy też oddział w Londynie.

szkolenie

ALX to jakość PREMIUM

Jesteśmy prywatną polską spółką zarządzaną przez ludzi, dla których informatyka to życiowa pasja. Działamy elastycznie i szybko. Szkolenia prowadzimy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz jakość “premium”. Co to znaczy?
Doświadczenie

Szkolenia zarówno na poziomie podstawowym jak i bardzo specjalistycznym. Mamy doświadczenie w organizacji pojedynczych szkoleń oraz większych cykli szkoleniowych. Regularnie prowadzimy szkolenia we własnych salach, siedzibach naszych Klientów w wielu lokalizacjach w Polsce Europie (w języku angielskim). Specjalizujemy się również w szkoleniach na zamówienie (zamkniętych) z programami indywidualnie dostosowanymi do potrzeb poszczególnych klientów, dla firm z różnych branż.

Najlepsza kadra

Nasi trenerzy to eksperci z ogromnym doświadczeniem
- a nie przypadkowe osoby. Kadra ALX to wysokiej klasy specjaliści IT, wywodzący się z najlepszych polskich uczelni. Bogate zaplecze akademickie jest u nas połączone z doświadczeniem praktycznym - nie jesteśmy teoretykami, my rozumiemy biznes! Cały czas konsultujemy projekty w firmach zewnętrznych, piszemy oprogramowanie na zlecenie firm na całym świecie. poszczególnych klientów, dla firm z różnych branż.

Program na czasie

Program naszych kursów jest dopasowany do realiów rynkowych. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć tego, co jest obecnie standardem.

Obsługa klienta

Mamy doskonałą obsługę Klienta - dzwoniąc do nas rozmawiasz z osobą kompetentną, która od razu zaproponuje rozwiązanie najlepsze dla Ciebie czy Twojej firmy.

ALX nasze certyfikaty
Autoryzacje i certyfikacje
Jesteśmy autoryzowanym partnerem m.in.:
Linux: Linux Professional Institute (Approved Training Partner), Microsoft: Microsoft Partner Network
Dysponujemy certyfikowanymi trenerami m.in.:
Microsoft, MS Office, MS Project, zarządzanie projektami: Microsoft Certified Trainer (MCT), MS Certified Technology Specialist, MS Windows Operating System, Microsoft Office Specialist (Expert), PRINCE2 Foundation. Linux: Linux Proffessional Institute (LPIC), Red Hat Certified Engineer (RHCE), Novell Certified Linux Administrator (CLA). Języki programowania: Oracle Certified Professional, Java SE 6 Programmer, (d. Sun Certified Java Programmer - SCJP), Zend Certified Engineer (ZCE - PHP), Oracle 11g SQL Fundamentals (ZCE - PHP).
Jesteśmy autoryzowanym centrum egzaminacyjnym:
CertiPort
Placówka oświatowa:
Jesteśmy wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych WUP w Warszawie pod numerem 2.14/00012/2011. Posiadamy akredytację Kuratorium Oświaty (Ministerstwa Edukacji Narodowej) w Warszawie dla większości naszych kursów zawodowych.
Szkolenia przydatne w praktyce i na rynku pracy

Opracowując założenia naszych szkoleń, uwzględniamy praktyczne zapotrzebowania biznesowe oraz sytuację na rynku pracy.

Dla przykładu: Rynek potrzebuje solidnych administratorów systemów posiadających praktyczną wiedzę, przy jednoczesnej znajomości elementarnych, niezbędnych podstaw teoretycznych (na czym właściwie polega działanie protokołu XYZ? dlaczego to działa?). Mieliśmy okazję przekonać się, że mimo istnienia wielu studiów podyplomowych, szkół i kursów, trudno jest znaleźć dobrego kandydata na stanowisko administratora, np. systemu Linux.

Absolwenci kierunków informatycznych wyższych uczelni mają często sporą wiedzę teoretyczną, ale i problemy z praktyczną, techniczną stroną zawodu. Z drugiej strony, absolwenci szkół podyplomowych lub pośpiesznych kursów przygotowawczych mają często wiedzę niepełną, przestarzałą lub w inny sposób nieprzystającą do informatycznych realiów. Podobne zjawiska mają miejsce również w wypadku specjalistów z innych obszarów IT - programistów, analityków, specjalistów baz danych. Opracowując programy szkoleń, wykorzystaliśmy również nasze doświadczenia jako pracodawców. Nie uczymy wyłącznie teorii, ani wyłącznie praktycznych schematów dla konkretnych sytuacji. Używając praktycznych przykładów i nowoczesnych, aktualnych technik, uczymy zjawisk i mechanizmów; przygotowujemy do samodzielnej analizy i przyszłej pracy. Przekazujemy kursantom wiedzę i podejście, jakich sami oczekiwalibyśmy od kandydatów na dane stanowisko.