Programista JavaK-JAVA

Obecnie brak terminów otwartych

Warszawa
 • 25.03 - zaoczny (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)
 • 28.03 - dzienny (4 dni zajęć, tydzień przerwy, 4 dni zajęć)
London
 • 28.03 - day classes (4-days classes, week break, 4-days classes)

Dostępne również na zamówienie, w terminie i lokalizacji do uzgodnienia, dla grup od 5 osób.

4,7/5 (208)
Stars
dla firm - netto
dla osób prywatnych - brutto (pokrywamy VAT)
dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT

Cena kursu: 3590 PLN

możliwość rozłożenia na 5 rat

Akredytacja

Kurs Javy dla programistów innych języków

Przekrojowe warsztaty z aplikacji javowych - WWW, biurko, bazy danych w tym JPA (ORM)

Kompleksowa nauka języka oraz javowych idiomów, konwencji i zwyczajów. Program kursu zgodny z wymaganiami certyfikatu Oracle (OCPJ6P).

 • Tematyka:
  specyfika języka i platformy Java, Java SE i wybrane elementy Java EE, tworzenie aplikacji graficznych (Swing), wsadowych, webowych (serwlety, JSP, JSF), usług sieciowych, obsługa baz danych (JDBC, JPA) i XML, narzędzia i dodatki (Netbeans / Eclipse, Ant, Maven, JUnit, korzystanie z dodatkowych bibliotek)
 • Czas trwania:
  64 godziny
 • Natężenie:
  tryb weekendowy lub dzienny
 • Małe grupy:
  6-14 osób
 • Prowadzący:
  programista i expert technologii Java
 • Rekrutacja:
  podstawowa umiejętność programowania w dowolnym języku
 • Miejsce:
  Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk
 • Cena:
  3 590 PLN*
  dla firm - netto
  dla osób prywatnych brutto (pokrywamy VAT)
  dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT
Możesz zapłacić w 5 ratach po 718 zł - bez żadnych kosztów (sprawdź)
4.7/5
Stars
208
kursantów uczestniczyło w kursie
Bardzo profesjonalny kurs. Nie ma ściemniania - świetny wykładowca, bardzo doświadczony i duży zakres materiału.

Nasz kurs przeznaczony jest dla tych, którzy:

 • chcą poznać najpowszechniejszy w biznesie język programowania, a potrafią już pisać programy, znają dowolny inny język,
 • znają podstawy programowania obiektowego i chcą się dowiedzieć więcej o popularnych praktykach i wzorcach projektowych,
 • chcą nauczyć się Javy i zapoznać się z najpopularniejszymi technologiami z nią związanymi.

Wymagania: od zapisujących się oczekujemy co najmniej podstawowej umiejętności programowania w dowolnym języku.

Osobom, które jeszcze nie programowały w żadnym języku, a chciałyby zacząć i na swój pierwszy język programowania wybrały język Java - polecamy kurs nauki programowania na języku Java.

Zajęcia prowadzone są w środowisku Windows, z elementami pracy ze środowiskiem Linux.

Wartościowa wiedza i umiejętności

Pobierz szczegółowy program kursu

Ideą kursu jest przybliżenie programistom języków dynamicznych nie tylko składni Javy i podstawowych bibliotek, ale także javowych idiomów, konwencji i zwyczajów. W założeniu uczestnicy kursu posiadają już co najmniej podstawowe doświadczenie programistyczne, dlatego podczas ćwiczeń można m.in. skupić się na istotnych różnicach między Javą, a innymi, w szczególności skryptowymi, językami programowania.

Materiał obejmuje Javę jako język, a także szereg technologii istotnych w świecie JVM:

 • aplikacje webowe z użyciem serwletów i stron JSP,
 • aplikacje z graficznym interfejsem użytkownika (Swing), w tym także applety,
 • łączenie z bazą danych; bezpośrednie oraz z użyciem standardu JPA (ORM),
 • przetwarzanie danych w postaci XML i JSON.

64 godziny to oczywiście za mało, aby zostać doświadczonym programistą Javy, ale wiedza i umiejętności nabyte na kursie powinny umożliwić programistom udział w javowych projektach i nabywanie dalszych umiejętności w praktyce.


Po zakończeniu kursu absolwent będzie potrafił:

 • napisać w Javie webową aplikację z warstwą logiki opartą o komponenty JavaBean łączące się z bazą danych i warstwą prezentacji opartą o JSP;
 • wdrożyć aplikację webową w kontenerze serwletów lub serwerze aplikacyjnym (podczas zajęć używany będzie Tomcat i Glassfish);
 • napisać aplikację biurkową zawierającą połączone z bazą danych komponenty biznesowego interfejsu użytkownika (tabele, formularze, listy) z użyciem międzyplatformowej biblioteki Swing;
 • napisać program wykorzystujący serwisy sieciowe zwracające XML lub JSON;
 • wykorzystywać i tworzyć proste obiekty JPA zgodne ze standardem Enterprise Java Beans 3.

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie programu kursu napisz do nas lub zadzwoń.

Certyfikacja

Po zakończeniu zajęć, wydajemy certyfikat ukończenia kursu.

Program jest również zgodny z wymaganiami do egzaminu na certyfikat Oracle Certified Professional Java Programmer (d. SCJP).

Kurs posiada akredytację MEN.

Akredytacja Kuratorium Oświaty

Trenerzy - zawodowi programiści

Nawet najlepiej przygotowany program kursu nie zadziała bez dobrego, otwartego na słuchaczy i doświadczonego wykładowcy. Doskonale o tym wiemy!

Dlatego nasi trenerzy są najlepsi. Mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz tworzeniu oprogramowania. Są to praktycy - osoby prowadzące żywe, obfitujące w realistyczne przykłady zajęcia.

Patryk Czarnik

Java, C, Linux, XML, bazy danych, SQL

Programista i trener o szerokim zakresie kompetencji. Specjalizuje się przede wszystkim w technologiach Java, XML, SQL, C, Linux, programowanie funkcyjne. Ceniony wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim.

Patryk Czarnik

Pracował jako programista (Java, C++, PHP) oraz jako analityk i projektant baz danych w projektach komercyjnych i akademickich. Jako ekspert w zakresie technologii XML miał swój udział w projekcie eDeklaracje 2 Ministerstwa Finansów: jest współautorem arkuszy XSL do deklaracji podatkowych.

Posiada także bogate doświadczenie dydaktyczne, gdyż przez wiele lat pracował jako asystent i prowadzący zajęcia (C, Java, Haskell, Ocaml, Prolog, XML, progr. współbieżne, bezpieczeństwo) na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, którego jest absolwentem; obecnie jako współpracownik zewnętrzny wciąż prowadzi wykład dot. technologii XML.

Szkolenia prowadzi od 2008r. Obecnie jako „freelancer” występuje w roli programisty, eksperta i prowadzącego szkolenia. W chwilach wolnych usiłuje udowodnić za pomocą systemu Coq własności programów zapisanych w bajtkodzie Javy.

Posiada certyfikaty:

 • Oracle Certified Professional, Java SE 7 Programmer
 • Oracle Certified Expert, Java EE 6 Web Services Developer
 • Oracle Database SQL Certified Expert
 • EnterpriseDB Certified PostgreSQL 9.3 Associate
 • IBM Certified Solution Designer Rational Unified Process v7.0

Filip Dreger

Java EE, Spring MVC, Android, bazy danych

Doskonale zna środowisko Java EE, Spring Framework, programista Androida, baz danych, PHP i Zend Framework, XML. Interesuje się iluzją sceniczną i sztuką prestidigitatorską. Miłośnik musicalu teatralnego po 1961.

Filip Dreger

Piotr Sobolewski

Python/Django, Perl, PHP i bazy danych

Główny trener ALX w zakresie programowania w językach Python i Perl; trener języka PHP, aplikacji webowych i baz danych - z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Uczestniczył w projektach informatycznych w wielu językach i technologiach. Magister Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Zagorzały fan gier MMORPG.

Piotr Sobolewski

Ukończył Inżynierię Oprogramowania i Tworzenia Systemów Informatycznych na Uniwersytecie Szczecińskim. W latach 2002-2004 redaktor prowadzący magazynów informatycznych „Software 2.0” i„Hakin9”. Wykładowca, prowadzący warsztaty, przewodniczący komisji programowej konferencji IT Underground w Software Konferencje. Przez wiele lat uczestniczył w projektach informatycznych na zlecenie wielu europejskich firm. Piotr jest bardzo wymagającym trenerem, dąży do tego żeby każdy, kto kończy jego szkolenie wyciągnął z niego jak najwięcej się da!

Piotr ma także tytuł magistra Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Uwielbia poznawać obce języki tj.: hiszpański, arabski i papiamento. Zagorzały fan gier MMORPG. Prowadzi zajęcia w Polsce i Wielkiej Brytanii. Ogromne doświadczenie zawodowe Piotra sprawia, że przyjeżdżają do niego na konsultacje szefowie IT największych polskich i zagranicznych firm.

Posiada certyfikaty:

 • Microsoft Certified Technology Specialist
 • Microsoft Project – Managing Projects
 • Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3

ALX - Najlepsze Szkolenia IT ALX - Najlepsze Szkolenia IT

Komfortowe warunki do nauki

ALX prowadzi kursy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz jakość “premium”. Co to znaczy?

 • Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem - a nie przypadkowe osoby.
 • Program naszych kursów jest dopasowany do rynku pracy - szkolimy tak, żebyś później mógł pracować w zawodzie, a nie tylko tak jak jest w książkach czy skryptach sprzed 5 lat. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć Cię tego czego aktualnie wymagają pracodawcy.
 • No i na koniec najważniejsze! Nawet najlepszy program kursu i najlepszy trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach! Nasze kursy są prowadzone w naszej siedzibie - w ścisłym centrum Warszawy, w komfotowych klimatyzowanych salach z nowoczesnym sprzętem komputerowym (nie musisz mieć swojego komputera). Oczywiście z poczęstunkiem (a nawet zimnym piwem, rzecz jasna bezalkoholowym) gratis!

Pomagamy kursantom znaleźć pracę

Na tym kursie zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które pozwolą Ci szybko rozwinąć karierę zawodową. Program każdego kursu jest przygotowany przez naszych trenerów - czynnych zawodowo informatyków, kierowników zespołów programistycznych, którzy od wielu lat pracują w branży, wykonują projekty IT w korporacjach i instytucjach publicznych. Nasze kursy są więc idealnie dostosowane do aktualnych potrzeb rynku pracy.

Szkolimy programistów gotowych do podjęcia pracy. Bardzo zależy nam na tym, żeby nasi najlepsi kursanci znajdowali ją bardzo szybko. Jeżeli więc wyróżniasz się na tle grupy - przykładasz się do nauki, z sukcesem wykonujesz ćwiczenia zadane przez trenera - to chętnie pomożemy Ci rozwinąć skrzydła w zawodzie. Na początku pomożemy Ci przygotować niezbędne dokumenty - zredagować CV oraz profil na LinkedIn - pod kątem nowego zawodu. Nasi specjaliści omówią z Tobą możliwe ścieżki kariery w branży. Następnie skontaktujemy Cię z firmami, z którymi ALX współpracuje od lat - są to agencje reklamowe, software house’y, zespoły programistyczne w korporacjach - wszędzie tam gdzie zatrudnia się programistów.

Pamiętaj, że ALX to nie tylko firma szkoleniowa - my od 15 lat realizujemy projekty komercyjne: tworzymy oprogramowanie i świadczymy usługi utrzymaniowe. Mamy bardzo dużo kontaktów, z których korzystają nasi kursanci!

Zapisz się na ten kurs

Wybierz interesujący Cię termin oraz miasto

Warszawa:
 • 25.03 (Z)TooltipTriangle
 • 28.03 (D)TooltipTriangle
London:
 • 28.03 (D)TooltipTriangle

Żaden termin nie pasuje?

Podaj swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o przyszłych terminach

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia