Programista JavaK-JAVA

Obecnie brak terminów otwartych

Warszawa
 • 20.06 - dzienny (4 dni zajęć, tydzień przerwy, 4 dni zajęć)
 • 24.06 - zaoczny (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)
London
 • 20.06 - day classes (4-days classes, week break, 4-days classes)

Dostępne również na zamówienie, w terminie i lokalizacji do uzgodnienia, dla grup od 5 osób.

4,7/5 (208)
Stars
dla firm - netto
dla osób prywatnych - brutto (pokrywamy VAT)
dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT

Cena kursu: 3590 PLN

możliwość rozłożenia na 5 rat

Akredytacja

Programujesz w czymś?
Tworzysz strony www?

Zostań programistą JAVA -
zmień swoją karierę w 3 tygodnie. Zdobądź stabilną i dobrze płatną pracę w korporacji.

 • Tematyka:
  specyfika języka i platformy Java, Java SE i wybrane elementy Java EE, tworzenie aplikacji graficznych (Swing), wsadowych, webowych (serwlety, JSP, JSF), usług sieciowych, obsługa baz danych (JDBC, JPA) i XML, narzędzia i dodatki (Netbeans / Eclipse, Ant, Maven, JUnit, korzystanie z dodatkowych bibliotek)
 • Czas trwania:
  (64 godziny) kodowania w trakcie kursu + (30 godzin) pracy w domu z naszymi materiałami = w sumie (94 godziny)
 • Natężenie:
  tryb weekendowy lub dzienny
 • Grupa:
  max. 14 osób
 • Rekrutacja:
  podstawowa umiejętność programowania w dowolnym języku
 • Prowadzący:
  programista i expert Java
 • Miejsce:
  Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk, Poznań
 • Prowadzący:
  programista i expert technologii Java
 • Cena:
  3 590 PLN*
  dla firm - netto
  dla osób prywatnych brutto (pokrywamy VAT)
  dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT
Możesz zapłacić w 5 ratach po 718 zł - bez żadnych kosztów (sprawdź)
4.7/5
Stars
208
kursantów uczestniczyło w kursie
Bardzo profesjonalny kurs. Nie ma ściemniania - świetny wykładowca, bardzo doświadczony i duży zakres materiału.

Dlaczego warto się nauczyć Javy?

Java to najpopularniejszy język programowania na świecie (według indeksu Tiobe) i “pewniak” pod kątem ofert pracy. Java jest językiem uniwersalnym, główne jej założenie to “write once – run everywhere”. W Javie można zrealizować niemal wszystkie zadania informatyczne, wszelkiego rodzaju aplikacje webowe (małe, duże i ogromne) oraz aplikacje mobilne (Android). Java jest językiem preferowanym w korporacjach i dużych firmach. Aplikacje pisane w Javie działają na Windowsie, na Linuksie, w telefonie (oraz na wielu różnych nietypowych urządzeniach). Java jest rozwijana od wielu lat, ma znakomitą dokumentację i bardzo ugruntowaną społeczność użytkowników. Java napędza większość światowych aplikacji biznesowych, jest używana w przeważającej liczbie telefonów komórkowych. Stanowi podstawę wielu aplikacji m.in. Google, Facebook, Twitter, Oracle, Snapchat, Netflix, Linkedin, Uber, Pinterest, Ebay, Spotify oraz Amazon.

Potrzebujesz stabilnej pracy?
Korporacje czekają na programistów Javy.

Każdy komu marzy się kariera programisty w dużej korporacji ma swoją własną odpowiedź na pytanie: “Daczego korpo?”. Programiści decydują się na pracę w dużych firmach tj. banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy farmaceutyczne, koncerny handlowe - bo takie firmy dają poczucie bezpieczeństwa i stabilizację. W korporacji możesz realizować wysokobudżetowe i bardzo ciekawe projekty. W korporacji zdobywasz ogromne doświadczenie i pracujesz na świetne CV. W korporacji zarabiasz dobre pieniądze, które wpływają regularnie na Twoje konto. Korporacja pozwala na pracę w międzynarodowym środowisku, gdzie masz szansę poznać wielu ciekawych ludzi i szlifować język.

Praca czeka!

Rynek IT rośnie niezwykle dynamicznie. Tak bardzo, że popyt na pracowników przewyższa ich dostępność. "W Unii Europejskiej szacuje się, że do 2020 roku brakować będzie około 800 tys. specjalistów z branży IT. Dziś w Polsce brakuje około 50 tys. osób” – Witold Rogowski, dyrektor zarządzający Accenture Delivery Center w Polsce.

Dla kogo jest ten kurs?
Dla programistów innych języków

którzy znają chociaż podstawy programowania obiektowego. Kurs cieszy się ogromną popularnością wśród osób z doświadczeniem (choćby podstawowym) np. w PHP, Javascript ale i C/C++.

Podczas ćwiczeń trener skupia się na istotnych różnicach między Javą, a innymi, w szczególności skryptowymi, językami programowania. Na kursie w sposób kompleksowy nauczysz języka oraz javowych idiomów, konwencji i zwyczajów.

Ten kurs to przekrojowe warsztaty z aplikacji javowych - WWW, biurko, bazy danych w tym JPA (ORM). Program kursu jest zgodny z wymaganiami certyfikatu Oracle (OCPJ6P).

Materiał obejmuje Javę jako język, a także szereg technologii istotnych w świecie JVM:

 • aplikacje webowe z użyciem serwletów i stron JSP,
 • aplikacje z graficznym interfejsem użytkownika (Swing), w tym także applety,
 • łączenie z bazą danych; bezpośrednie oraz z użyciem standardu JPA (ORM),
 • przetwarzanie danych w postaci XML i JSON

Nauka w domu

Kurs jest organizowany w trybie dziennym oraz zaocznym (weekendowym). W obu przypadkach pomiędzy blokami zajęć jest przerwa - tydzień lub 2 tygodnie. Przerwa jest potrzebna na trening w domu, utrwalenie wiadomości i ćwiczenia. Od swojego trenera otrzymasz odpowiednio przygotowane materiały do nauki w domu oraz zadania, do których musisz się przyłożyć. Duża ilość ćwiczeń sprawi, że utrwalisz zdobytą wiedzę i bardzo szybko opanujesz technologię. Jeśli masz problem z zadaniem - zawsze możesz skontaktować się ze swoim trenerem.

Czego nauczysz się na kursie?

napisać w Javie webową aplikację z warstwą logiki opartą o komponenty JavaBean łączące się z bazą danych i warstwą prezentacji opartą o JSP;

wdrożyć aplikację webową w kontenerze serwletów lub serwerze aplikacyjnym (podczas zajęć używany będzie Tomcat i Glassfish);

napisać aplikację biurkową zawierającą połączone z bazą danych komponenty biznesowego interfejsu użytkownika (tabele, formularze, listy) z użyciem międzyplatformowej biblioteki Swing;

napisać program wykorzystujący serwisy sieciowe zwracające XML lub JSON;

wykorzystywać i tworzyć proste obiekty JPA zgodne ze standardem Enterprise Java Beans 3.

Kochasz życie freelancera?
Połącz to ze stabilnym etatem w korpo.

Koniec lat 90 - to czas kiedy praca w korporacji, szczególnie dużej, renomowanej, międzynarodowej - była powodem do dumy. Z biegiem czasu dla wielu specjalistów, szczególnie z sektora IT “korpo” stało się synonimem wyzysku i braku wolności, przymusu pracy “od 9 do 17” i zaczęła się moda na pracę jako freelancer. Przecież każdy z nas zna kogoś kto “rzucił korpo i jest sam sobie szefem”.

Większość ludzi właśnie tak wyobraża sobie pracę freelancera.

“Siedzi w parku z laptopem na kolanach, popija kawę i poprawia coś w kodzie lub na luzie tworzy stronki www.”

Czy tak jest naprawdę?

 • Freelancer zarabia dużo na godzinę.

  Tak to prawda. Czasami tak jest. A czasami nie zarabia w ogóle bo nie ma żadnych zleceń. Pewnie każdy z nas słyszał historię o tym jak jego kolega freelancer dostał projekt, poświęcił na niego dwa wieczory i zarobił tyle co 3 pensje w korporacji. Ok. Tylko że takich projektów co najwyżej jeden w roku. A co z resztą czasu? Co z terminami płatności za faktury? Czy klienci płacą regularnie? A może połączyć projekty freelancerskie z pracą na etacie ;)
 • Freelancer ma nienormowany czas pracy.

  Rzeczywiście tak jest. Freelancer sam decyduje kiedy pracuje. Nie musi wstawać na godz. 8.00 do pracy. Freelancer śpi dłużej w ciągu dnia, je śniadanie w południe - ale za to siedzi po nocach i robi projekty wtedy kiedy jego znajomi, którzy pracują do 17.00 spotykają się w knajpie na piwo.
 • Freelancer jest sam sobie szefem.

  Tak. To jest fajne uczucie kiedy nie masz nad sobą żadnego dyrektora czy współpracowników, którzy ciągle czegoś od Ciebie wymagają. Przed nikim nie odpowiadasz - tylko Ty, Twój komputer i ewentualnie kilka maili od klientów. Nie ma żadnych poleceń ale nie ma też żadnych pochwał i żadnych gratulacji sukcesu, wspólnego świętowania jak projekt się udał! Nie ma nic - a wiadomo, że bardzo ciężko wykonywać ten zawód nie mając pozytywnego wsparcia innych. Ah, i tak poza tym… jeśli masz czterech klientów, którzy odbierają Twoją pracę i albo Ci za nią zapłacą albo nie, to czyż nie przypomina to nieco relacji z przełożonym?...

Połącz pracę na etacie z pracą freelancera.
Historie naszych kursantów.

“Pracuję na etacie w jednej z warszawskich korporacji. Przychodzę do biura na 9 wychodzę po 17. Czasami są nadgodziny. Biorę udział w dużym projekcie - tworzymy system płatności online. Po godzinach robię strony internetowe . Dla moich prywatnych klientów koduję zazwyczaj po godzinach, wieczorami w domu. Czasami mamy w pracy przestój, czekamy na feedback od szefa, wtedy nadrabiam rzeczy związane z moimi prywatnymi zleceniami”

Tomek l.31 Łódź

Image

Trenerzy - wiedza połączona z praktyką

Trener, który będzie prowadził ten kurs to wykładowca i informatyk w jednej osobie. Nasi trenerzy wywodzą się z najlepszych polskich uczelni i od wielu lat wykonują projekty IT dla firm zewnętrznych, organizacji i instytucji publicznych. Na codzień pracują w zawodzie - co daje im możliwość prowadzenia ultra ciekawych zajęć, przepełnionych przykładami z realnych projektów.

Trenerzy ALX

Kurs prowadzi doświadczony programista Java

Nawet najlepiej przygotowany program kursu nie zadziała bez dobrego, otwartego na słuchaczy i doświadczonego wykładowcy. Doskonale o tym wiemy!

Dlatego nasi trenerzy są najlepsi. Mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz tworzeniu oprogramowania. Są to praktycy - osoby prowadzące żywe, obfitujące w realistyczne przykłady zajęcia.

Patryk Czarnik

Java, C, Linux, XML, bazy danych, SQL

Programista i trener o szerokim zakresie kompetencji. Specjalizuje się przede wszystkim w technologiach Java, XML, SQL, C, Linux, programowanie funkcyjne. Ceniony wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim.

Patryk Czarnik

Pracował jako programista (Java, C++, PHP) oraz jako analityk i projektant baz danych w projektach komercyjnych i akademickich. Jako ekspert w zakresie technologii XML miał swój udział w projekcie eDeklaracje 2 Ministerstwa Finansów: jest współautorem arkuszy XSL do deklaracji podatkowych.

Posiada także bogate doświadczenie dydaktyczne, gdyż przez wiele lat pracował jako asystent i prowadzący zajęcia (C, Java, Haskell, Ocaml, Prolog, XML, progr. współbieżne, bezpieczeństwo) na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, którego jest absolwentem; obecnie jako współpracownik zewnętrzny wciąż prowadzi wykład dot. technologii XML.

Szkolenia prowadzi od 2008r. Obecnie jako „freelancer” występuje w roli programisty, eksperta i prowadzącego szkolenia. W chwilach wolnych usiłuje udowodnić za pomocą systemu Coq własności programów zapisanych w bajtkodzie Javy.

Posiada certyfikaty:

 • Oracle Certified Professional, Java SE 7 Programmer
 • Oracle Certified Expert, Java EE 6 Web Services Developer
 • Oracle Database SQL Certified Expert
 • EnterpriseDB Certified PostgreSQL 9.3 Associate
 • IBM Certified Solution Designer Rational Unified Process v7.0

Piotr Sobolewski

Python/Django, Perl, Java, PHP i bazy danych

Główny trener ALX w zakresie programowania w językach Python i Perl; trener języka Java, PHP, aplikacji webowych i baz danych - z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Uczestniczył w projektach informatycznych w wielu językach i technologiach. Magister Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Zagorzały fan gier MMORPG.

Piotr Sobolewski

Ukończył Inżynierię Oprogramowania i Tworzenia Systemów Informatycznych na Uniwersytecie Szczecińskim. W latach 2002-2004 redaktor prowadzący magazynów informatycznych „Software 2.0” i„Hakin9”. Wykładowca, prowadzący warsztaty, przewodniczący komisji programowej konferencji IT Underground w Software Konferencje. Przez wiele lat uczestniczył w projektach informatycznych na zlecenie wielu europejskich firm. Piotr jest bardzo wymagającym trenerem, dąży do tego żeby każdy, kto kończy jego szkolenie wyciągnął z niego jak najwięcej się da!

Piotr ma także tytuł magistra Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Uwielbia poznawać obce języki tj.: hiszpański, arabski i papiamento. Zagorzały fan gier MMORPG. Prowadzi zajęcia w Polsce i Wielkiej Brytanii. Ogromne doświadczenie zawodowe Piotra sprawia, że przyjeżdżają do niego na konsultacje szefowie IT największych polskich i zagranicznych firm.

Posiada certyfikaty:

 • Microsoft Certified Technology Specialist
 • Microsoft Project – Managing Projects
 • Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3

Komfortowe warunki do nauki

ALX prowadzi kursy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz jakość “premium”. Co to znaczy?

 • Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem - a nie przypadkowe osoby.
 • Program naszych kursów jest dopasowany do rynku pracy - szkolimy tak, żebyś później mógł pracować w zawodzie, a nie tylko tak jak jest w książkach czy skryptach sprzed 5 lat. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć Cię tego czego aktualnie wymagają pracodawcy.
 • No i na koniec najważniejsze! Nawet najlepszy program kursu i najlepszy trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach! Nasze kursy są prowadzone w naszej siedzibie - w ścisłym centrum Warszawy, w komfotowych klimatyzowanych salach z nowoczesnym sprzętem komputerowym (nie musisz mieć swojego komputera). Oczywiście z poczęstunkiem (a nawet zimnym piwem, rzecz jasna bezalkoholowym) gratis!
ALX - Najlepsze Szkolenia IT ALX - Najlepsze Szkolenia IT

Pomagamy kursantom znaleźć pracę

Na tym kursie zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które pozwolą Ci szybko rozwinąć karierę zawodową. Program każdego kursu jest przygotowany przez naszych trenerów - czynnych zawodowo informatyków, kierowników zespołów programistycznych, którzy od wielu lat pracują w branży, wykonują projekty IT w korporacjach i instytucjach publicznych. Nasze kursy są więc idealnie dostosowane do aktualnych potrzeb rynku pracy. Szkolimy programistów gotowych do podjęcia pracy. Bardzo zależy nam na tym, żeby nasi najlepsi kursanci znajdowali ją bardzo szybko. Jeżeli więc wyróżniasz się na tle grupy - przykładasz się do nauki, z sukcesem wykonujesz ćwiczenia zadane przez trenera - to chętnie pomożemy Ci rozwinąć skrzydła w zawodzie. Na początku pomożemy Ci przygotować niezbędne dokumenty - zredagować CV oraz profil na LinkedIn - pod kątem nowego zawodu. Nasi specjaliści omówią z Tobą możliwe ścieżki kariery w branży. Następnie skontaktujemy Cię z firmami, z którymi ALX współpracuje od lat - są to agencje reklamowe, software house’y, zespoły programistyczne w korporacjach - wszędzie tam gdzie zatrudnia się programistów. Pamiętaj, że ALX to nie tylko firma szkoleniowa - my od 15 lat realizujemy projekty komercyjne: tworzymy oprogramowanie i świadczymy usługi utrzymaniowe. Mamy bardzo dużo kontaktów, z których korzystają nasi kursanci!

Referencje

Przeczytaj, jak naszą pracę oceniają klienci.

Ministerstwo Prawy i Polityki Społecznej

Szkolenie przeprowadzone zostało na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym, a zaangażowanie ze strony organizatorów zasługuje na wysokie uznanie.

AEGON

Uczestnicy szkoleń wysoko ocenili program szkoleń, materiały dydaktyczne oraz kompetencje i zaangażowanie prowadzących. (…) Polecamy ALX jako partnera gwarantującego należyte wykonanie usługi.

Strabag

Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji szkoleń. Wszystkie szkolenia i trenerzy otrzymali w ankietach wysokie noty od naszych pracowników.

Samsung

Realizacja programu szkoleniowego spotkała się z dużym uznaniem uczestników kursu. ALX możemy polecić jako solidnego partnera biznesowego w obszarze szkoleń informatycznych, dysponującego kadrą wykładowców z dużym doświadczeniem.

Zapisz się na ten kurs

Wybierz interesujący Cię termin oraz miasto

Warszawa:
 • 20.06 (D)TooltipTriangle
 • 24.06 (Z)TooltipTriangle
London:
 • 20.06 (D)TooltipTriangle

Żaden termin nie pasuje?

Podaj swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o przyszłych terminach

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia