Bootcamp Oracle Database

Pracujesz z danymi? Jesteś analitykiem i chcesz rozwinąć się w kierunku programowania, albo programistą - i chcesz poznać Oracle? Zobacz nasz kompleksowy kurs. Solidnie wprowadzimy Cię w najważniejsze zagadnienia: SQL w bazach Oracle, odrobina teorii baz danych, sporo programowania w PL/SQL, administracja i optymalizacja wydajności więcej >>

Krótsze szkolenia - SQL, PL/SQL, projektowanie baz, wydajność, administracja...

Zainteresowanym krótszymi szkoleniami z konkretnych, wybranych zagadnień proponujemy zajęcia z SQL, zaawansowanego SQL czy programowania w PL/SQL. Pełna oferta szkoleń w tabeli poniżej.
Szkolimy również z technologii Java, JEE i pokrewnych (produkty inne niż bazodanowe).

Jesteśmy renomowaną marką szkoleniową z ponad 20-letnim doświadczeniem.

 • oracle
ALX Diamenty Forbes
4,7/5
Stars

Trenerzy

Przemysław

Przemysław C#, SQL, PL/SQL, T-SQL, PL/pgSQL, VBA

Piotr

Piotr Oracle, SQL, Pl/SQL, Linux

Agata

Agata C#, SQL Server, Oracle, Python, Java, Excel, VBA

Tomasz

Tomasz C#/.NET, JavaScript, SQL/T-SQL

wyszkoliliśmy już 323 osób

Kursy zawodowe (długie) - stacjonarne i zdalne

Nazwa kursu Terminy Czas Cena
Specjalista Oracle Database

K-DB-ORACLE

Warszawa
 • 12.06 (D)TooltipTriangle
Zdalnie
 • 12.06 (D)TooltipTriangle
64 + 32h

3990 PLN

Szkolenia - stacjonarne i zdalne

Nazwa szkolenia / Kod Terminy Czas

Cena TooltipTriangle

Oracle
Oracle Database SQL

ORACLE-SQL-I (SQL Fundamentals I exam preparation)

Warszawa
 • 15.05 gwarantowane, zostało 8 msc.
 • 12.06
Zdalnie
 • 15.05 gwarantowane, zostało 8 msc.
 • 12.06

Na zamówienie od 5 os. TooltipTriangle

3 dni

1890 PLN

Oracle Database PL/SQL

ORACLE-PL-SQL

Warszawa
 • 26.06
Zdalnie
 • 26.06

Na zamówienie od 5 os. TooltipTriangle

3 dni

2190 PLN

Oracle Database SQL - zagadnienia zaawansowane

ORACLE-SQL-II (SQL Expert exam preparation)

Na zamówienie od 3 os. TooltipTriangle

2 dni

1590 PLN

Administracja bazą danych Oracle

ORACLE-ADMIN

Warszawa
 • 11.07
Zdalnie
 • 11.07

Na zamówienie od 4 os. TooltipTriangle

2 dni

1490 PLN

Zaawansowana administracja bazą danych Oracle

ORACLE-ADMIN-ADV

Na zamówienie od 5 os. TooltipTriangle

2 dni

2490 PLN
1990 PLN

Optymalizacja i tuning Oracle DB

ORACLE-OPT

Na zamówienie od 4 os. TooltipTriangle

3 dni

2190 PLN

Objaśnienia i informacje do tabel:

 • Symbole przy terminach kursów: (Z) - tryb Zaoczny (weekendowy), (D) - Dzienny (dni powszednie).
 • Ceny detaliczne, dla zgłoszeń pojedynczych osób na zajęcia otwarte; netto (VAT 23%).
 • W wypadku finansowania ze środków publicznych możliwe jest zwolnienie z VAT (>> szczegóły).
 • Podane ceny obowiązują przy płatności z góry, w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, w oparciu o nasz standardowy formularz zgłoszeniowy lub standardową umowę szkolenia (>> pobierz wzór umowy). Umowa wg Państwa wzoru lub płatność po zajęciach - cena ulega zwyżce o 5%.
 • Wyceny dla grup na zamówienie (zamkniętych) są kalkulowane indywidualnie. W szczególności, cena w przeliczeniu na osobę może być: taka jak w tabeli, niższa (np. upusty dla większych grup, tryb online, bez części kosztów) lub wyższa (np. delegacja trenera, indywidualne modyfikacje programu).

Więcej informacji...

Oferujemy szeroki zakres szkoleń związanych z technologiami z rodziny Oracle, w tym kursy dotyczące SQL, PL/SQL, oraz administracji bazami danych. Szkolenia te są skierowane zarówno do analityków, programistów, jak i osób zajmujących się administracją systemów IT. Zapewniamy krótsze, kilkudniowe szkolenia (często kupowane przez pracowników firm lub instytucji) oraz - to nasza unikalna oferta - większe, kompleksowe kursy typu "Bootcamp". Nasze zajęcia obejmują zarówno teoretyczne podstawy, jak i praktyczne umiejętności, niezbędne do efektywnego wykorzystania baz danych Oracle w środowisku zawodowym.

Realizujemy nie tylko typowe szkolenia dotyczące serwera bazodanowego (SQL, PL/SQL), ale też w innych, w tym bardziej specjalistycznych lub rzadszych zakresach, np. Oracle Forms, Oracle Fusion, czy Oracle Application Express (APEX).

Nasza linia szkoleń jest dostosowana do potrzeb rozwoju analityków, programistów i architektów wykorzystujących technologie Oracle. Programy poszczególnych kursów układają się w logiczną ścieżkę, począwszy od zagadnień podstawowych aż do wiedzy specjalistycznej. Wybrane szkolenia są zgodne z programem i wymaganiami oficjalnej certyfikacji - i po kolejnych szkoleniach uczestnicy mogą zdecydować się na zdawanie oficjalnych egzaminów Oracle.

Nasi trenerzy są doświadczonymi programistami i analitykami, ale również jednocześnie wieloletnimi trenerami czy też wykładowcami z doświadczeniem akademickim. Prowadzimy warsztatowe zajęcia. Posiadamy również branżowe certyfikaty, jak np. Oracle Certified SQL Expert. Jesteśmy wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych WUP w Warszawie.

Jesteśmy marką rozpoznawalną na polskim rynku szkoleniowym. Prowadzimy zajęcia już od ponad 20 lat. Pracowaliśmy dla wielu klientów z różnych branż, m.in. dla telekomunikacji, sektora finansowego, czy instytucji publicznych.

Organizujemy zarówno szkolenia otwarte jak i zamknięte; pojedyncze, oraz większe cykle szkoleniowe. Regularnie prowadzimy szkolenia stacjonarnie w wielu lokalizacjach w Polsce, we własnych salach - Warszawa (centrala), Kraków, Łódź, Poznań, Katowice, Wrocław - oraz wyjazdowe, w siedzibach Klientów. Prowadzimy też oczywiście zajęcia w formie online - zdalnie na żywo z trenerem i grupą.

Na życzenie, dla grup organizujemy szkolenia z indywidualnie dopasowaną tematyką (konkretne biblioteki, zagadnienia itd.).

Jeżeli interesują Cię inne technologie Oracle niż bazy danych - polecamy również szkolenia z technologii Java i JEE.

Słowniczek przydatnych pojęć

 • SQL (Structured Query Language): Język zapytań używany do zarządzania i manipulowania bazami danych.
 • PL/SQL (Procedural Language/SQL): Programistyczne rozszerzenie SQL umożliwiające pisanie (również mocno złożonych) procedur i funkcji.
 • Instancja (instance): Kompletny zestaw procesów i pamięci, które zarządzają bazą danych.
 • Schemat (schema) : Zbiór obiektów bazy danych, takich jak tabele, widoki, procedury.
 • Tablespace: Logiczny kontener na dane, który pomaga w organizacji i zarządzaniu przestrzenią dyskową.
 • ACID (Atomicity, Consistency, Isolation, Durability): Właściwości transakcji w bazach danych zapewniające ich niezawodność.
 • Transakcja: Sekwencja operacji w bazie danych, które są traktowane jako pojedyncza jednostka pracy zapewniająca spójność danych.
 • Backup and Recovery: Procesy zabezpieczania danych i przywracania ich w przypadku awarii.
 • Performance Tuning: Optymalizacja wydajności bazy danych przez analizę i modyfikację, mając na myśli zarówno czas wykonywania zapytań SQL, jak i ogólniej wydajność bazy danych.
 • Data Warehousing: Techniki i narzędzia do analizy i raportowania dużych zbiorów danych.
 • Oracle Cloud: Usługi chmurowe Oracle, oferujące bazę danych jako usługę.
 • Oracle APEX (Application Express): Narzędzie do szybkiego tworzenia aplikacji webowych.
 • Oracle Enterprise Manager: Zintegrowane narzędzie do zarządzania bazami danych Oracle, zapewniające monitoring, administrację i optymalizację zasobów.
 • Oracle RAC (Real Application Clusters): Technologia umożliwiająca współdzielenie bazy danych przez wiele instancji na różnych serwerach, zmierzając w kierunku rozwiązań klasy HA (High Availability).

Zobacz też

Oracle Database SQL

Intensywne szkolenie, obejmujące wszystkie umiejętności potrzebne do używania Oracle Database w pracy zawodowej. Usystematyzowana wiedza z zakresu SQL-a może być atutem dla analityków biznesowych, autorów raportów, twórców aplikacji w środowiskach RAD (Oracle Forms, Oracle Fusion, a nawet Microsoft Access), programistów i architektów aplikacji korporacyjnych.

Czytaj więcej

Oracle Database PL/SQL

Szkolenie pozwalające opanować język PL/SQL, który uzupełnia SQL o konstrukcje związane z programowaniem proceduralnym i modułowym. Jego znajomość ułatwia tworzenie złożonych raportów, pozwala uzupełnić dane w bazie o logikę biznesową, a także jest niezbędna do tworzenia aplikacji w technologiach Oracle Forms, APEX i pokrewnych.

Czytaj więcej

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.