FAQ - często zadawane pytania

I. Kursy Administrator Linuksa i Programista WWW (PHP)
II. Inne szkolenia (dla firm, indywidualne)
III. Ogólne

I. Kursy Administrator Linuksa i Programista WWW (PHP)

1. Czy po szkoleniach wydawany jest jakiś certyfikat?

Tak, po każdym kursie wydajemy certyfikat świadczący o ukończeniu szkolenia i zawierający szczegółowe podsumowanie zajęć. Zestawiając certyfikat z naszym programem nauczania pracodawca może się dobrze rozeznać w umiejętnościach kursanta.

Dodatkowo, każdy chętny, który pomyślnie ukończy szkolenie, może podejść do egzaminu zewnętrznego na certyfikat związany z tematyką kursu. Dla kursu administracji Linuksem są to oficjalne egzaminy Linux Professional Institute, natomiast dla kursu tworzenia aplikacji WWW w języku PHP jest to egzamin Zend Certified Engineer.

2. Czy na kurs mogą się zapisać także zupełnie początkujący? Nie mam pojęcia o Linuksie, a chciałbym zostać administratorem sieci.

Tak, w wypadku kursów Administratora Systemu Linux (oraz Programisty WWW - podobnie) jedynym wymogiem jest gotowość uczenia się nowych rzeczy. Zajęcia są prowadzone od podstaw - zarówno w wypadku kursu administracji Linuksem, jak i programowania.
Natomiast oczywiście zupełnie inna sytuacja ma miejsce w wypadku różnych innych szkoleń, w szczególności zaawansowanych i specjalistycznych kilkudniowych. Każde szkolenie w naszej ofercie posiada m.in. informację o wymaganiach wobec słuchaczy.

3. Wiem już sporo o Linuksie, czy wobec tego zajęcia kursu administratora nie będą dla mnie zbyt proste?

Wysoki poziom szkolenia sprawia, że nadaje się ono także dla średnio zaawansowanych użytkowników Linuksa. Doświadczonych, czynnych zawodowo administratorów zapraszamy zaś na kurs specjalistyczny, ewentualnie kilkudniowe szkolenia z wybranych, szczegółowych zagadnień.
Analogicznie rzecz ma się w odniesieniu do kursu programisty WWW (PHP).

4. Czy opłaty za kursy mogą być rozłożone na miesięczne raty?

Dla osób prywatnych, zapisujących się na kurs, istnieje możliwość rozłożenia opłaty na nieoprocentowane raty. Przy płatności w ratach nie stosuje się jednak rabatów. Szczegółowe informacje o płatności ratalnej znajdują się tutaj, lub udzieli ich Państwu nasz sekretariat.

5. Czy aby rozpocząć szkolenie w ALX, potrzebuję mieć w domu dostęp do Internetu?

Nie, choć na pewno dostęp do Internetu może się okazać pomocny. Wykładowcy umieszczają w Internecie materiały dodatkowe do zajęć, przez Internet można także oddawać prace domowe.

II. Inne szkolenia

1. Mam firmę, chciałabym/chciałbym doszkolić swoich pracowników. Czy można zorganizować osobne szkolenie tylko dla nich?

Oczywiście, przeprowadziliśmy wiele szkoleń zamkniętych dla pracowników firm. Szkolenie możemy zorganizować w naszej siedzibie, nasi wykładowcy mogą dojechać także we wskazane miejsce na terenie kraju.

2. Mam niewiele czasu - czy ALX może zorganizować szkolenie indywidualne, dla pojedynczej osoby?

Tak, indywidualne konsultacje z naszymi wykładowcami są rozwiązaniem stosowanym często przez pracujących specjalistów, zmuszonych do szybkiego zapoznania się z nową dla nich technologią. Indywidualne zajęcia mogą się odbywać w naszych salach lub dowolnej lokacji wskazanej przez klienta.

III. Ogólne

1. Mojego pytania nie ma na tej liście! Co robić?

Zadzwonić na warszawski numer telefonu 22 63 64 164, na pytania, zgłoszenia i komentarze czekamy w dni powszednie od 9 do 17. Można też napisać maila na adres akademia@alx.pl.

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.