FAQ - często zadawane pytania

Pytania - spis treści


Odpowiedzi

Certyfikaty

Jak wygląda Wasz certyfikat ukończenia kursu? Co mogę z nim zrobić?

Po ukończeniu kursu, otrzymują Państwo certyfikat sygnowany przez ALX, ze szczegółową listą zdobytych umiejętności. Każdy certyfikat posiada unikalny identyfikator i wersję elektroniczną (niezależnie od tego, czy zamówiona zostanie również wersja papierowa).
Swój certyfikat można udostępniać, przeklejając jego adres URL - na przykład do swojego profilu na portalu społecznościowym lub zawodowym, albo do swojego CV. Można również wstawić informację o uzyskanym certyfikacie na swoim profilu LinkedIn w sekcji "edukacja". Jesteśmy zarejestrowani w tym serwisie jako zweryfikowana placówka edukacyjna - i nasze certyfikaty pojawiają się na profilach w ładnej formie, właśnie w sekcji "Edukacja", obok np. ukończonych szkół czy studiów.

Kursy ALX online na żywo a materiały e-learningowe

Czym różnią się Wasze kursy od kursów (materiałów) e-learningowych dostępnych na wielu portalach w internecie?

(i różne osoby piszą na rozmaitych forach, że: "nie ma sensu płacić pieniędzy za kursy/szkolenia, skoro są kursy za 20 dolarów, a w ogóle są też świetne książki, a nawet samouczki i poradniki w internecie zupełnie za darmo." - itp. itd.)

Oczywiście wiemy, że w internecie jest do wyboru mnóstwo pomocy i materiałów. Od całkowicie bezpłatnych poradników, przez różne kursy e-learningowe, wreszcie do tradycyjnych książek (drukowanych czy w formie ebooków), które też potrafią być zupełnie przyzwoite.

My tego zupełnie nie negujemy. My po prostu jesteśmy zupełnie innym produktem. Tamte produkty, nawiasem mówiąc, też mogą być bardzo wartościowe. Natomiast my nie jesteśmy podręcznikiem, tylko szkołą.

Jesteśmy szkołą, czyli miejscem, w którym my pracujemy z materiałami (podręcznikami, pomocami...). Jest "żywy" nauczyciel, grupa, wszystkie zajęcia są na żywo, ćwiczymy, rozmawiamy, omawiamy i korygujemy błędy, docieramy wszystko na żywo i w miarę pracy. Zajęcia na żywo to zupełnie inny produkt niż materiały "gotowe", wszystko jedno czy drukowane czy online.

I prawdę mówiąc - jedno z drugim wcale niekoniecznie się kłóci, a wręcz może się uzupełniać. W wielu dziedzinach istnieją bardzo dobre książki, czy dobre materiały internetowe. My sami nieraz polecamy różne materiały podczas kursu. Dajemy też nasze własne, autorskie materiały, pomoce naukowe i ćwiczenia. Ogólnie materiały (różne) są dla nas dodatkiem do zajęć na żywo - zaś najważniejsze w nauce są właśnie te zajęcia na żywo z trenerem i grupą. W grupie, razem ćwicząc, rozmawiając, między innymi najłatwiej i najszybciej znajdować, omawiać i konsultować problemy, pomyłki czy błędy (co przy samodzielnej nauce potrafi być bardzo frustrujące, długotrwałe a nieraz w ogóle nie udaje się samemu znaleźć rozwiązania problemu czy miejsca błędu). Dlatego/dzięki temu nauka z trenerem, na żywo, jest najszybsza i najefektywniejsza. A istnienie szkół - takich z bezpośrednim kontaktem osobistym z prowadzącymi i grupą innych uczniów/studentów - poza jedynie rozmaitymi pomocami naukowymi - ciągle ma sens, i jak wierzymy, będzie go miało nadal. Niezależnie od wszelkiego postępu technicznego. :-)

Na wszelki wypadek - powtórzymy raz jeszcze: nasz kurs zdalny/online to są zajęcia na żywo, z trenerem i grupą. Nie jest to forma zajęć z gotowych nagrań, nie jest to typowy e-learning.

Raty

Czy opłaty za kursy mogą być rozłożone na miesięczne raty?

Tak. Dla osób prywatnych, zapisujących się na kurs, istnieje możliwość rozłożenia opłaty na nieoprocentowane raty. I jest do dość często praktykowane rozwiązanie. Szczegółowe informacje o płatności ratalnej znajdują się tutaj, lub udzieli ich Państwu nasz sekretariat.

Internet, konieczne parametry, oprogramowanie do połączenia

Czy aby rozpocząć kurs w ALX, potrzebuję mieć w domu stały dostęp do Internetu?

Do szkolenia stacjonarnego - nie, choć na pewno dostęp do Internetu może się okazać pomocny. Wykładowcy umieszczają w Internecie materiały dodatkowe do zajęć, przez Internet można także oddawać prace domowe, komunikować się z grupą, szukać rozwiązań problemów.
Oczywiście, w wypadku zajęć online - bez w miarę przyzwoitego i stabilnego internetu już się nie obędzie (ew. szczegółowych informacji czy pomocy technicznej dot. parametrów czy oprogramowania udzieli nasz sekretariat). :-)

Kurs Tester Manualny

Czy egzamin zewnętrzny na testera jest w cenie kursu na testera oprogramowania?

Egzamin zewnętrzny na testera nie jest wliczony w cenę naszego kursu na testera oprogramowania. Zainteresowana tym egzaminem jest jedynie część kursantów, a nasz kurs bez wliczonego domyślnie egzaminu może mieć dzięki temu niższą cenę. Niezależnie od tego, chcemy zapewnić, że nasz kurs oferuje kompleksowe przygotowanie do egzaminu - i wielu naszych absolwentów zakończyło go z pozytywnym wynikiem. Jest to możliwie dzięki starannie opracowanej treści oraz praktycznych (warsztatowych) zajęciach. Możemy pochwalić się też wieloletnim doświadczeniem w przygotowaniu absolwentów do pracy na stanowisku testera.

Dodamy także, że wspieramy rozwój naszych absolwentów i służymy pomocą przy zakupie takich egzaminów. Tutaj od razu podpowiemy, że optymalnym rozwiązaniem jest zakup w formie vouchera (ważnego jeden rok), a nie na z góry ustalony termin. Pozwala to zachować większą elastyczność i zapewnia dodatkowy czas, aby się lepiej przygotować.

W chwili pisania niniejszej odpowiedzi, koszt jednego egzaminu dla jednej osoby to 800,00 zł netto = 984,00 zł brutto.

Prosimy pamiętać, że jest to egzamin zewnętrzny, organizowany przez niezależną jednostkę certyfikującą - dlatego zalecamy i prosimy, aby po zajęciach a przed egzaminem, jeszcze raz dokładnie powtórzyć cały materiał szkolenia. Jest to pewna analogia jak np. do podejścia do egzaminu na prawo jazdy czy do egzaminu na studiach.

Przed egzaminem powinno się: (a) powtórzyć jeszcze raz zrealizowany materiał, (b) poćwiczyć i wykonać wszystkie zadania oraz prace domowe. W ten sposób szanse na to, że podejście do egzaminu zakończy się pozytywnym rezultatem znacząco wzrastają.

Na naszych kursach uczymy się praktycznego podejścia do testowania. Nasze szkolenia prowadzone są w formie warsztatowej, poszczególne zagadnienia ćwiczone są na przykładach, w czasie wykonywania ćwiczeń trener pomaga słuchaczom indywidualnie w ramach napotkanych problemów. Tempo realizacji oraz szczegółowość omawianych zagadnień są dostosowywane do potrzeb słuchaczy bezpośrednio na zajęciach.

Kursy Administrator Linux i Programista PHP

Czy po kursach (Administrator Linux, Programista PHP) wydawany jest jakiś certyfikat?

Tak, po każdym kursie wydajemy certyfikat świadczący o ukończeniu szkolenia i zawierający szczegółowe podsumowanie zajęć. Zestawiając certyfikat z naszym programem nauczania pracodawca może się dobrze rozeznać w umiejętnościach kursanta.

Certyfikaty posiadają wersję online, do której link można przekazać potencjalnemu pracodawcy. Można również wstawić informację o uzyskanym certyfikacie na profilu LinkedIn. Jesteśmy zarejestrowani w tym serwisie jako zweryfikowana placówka edukacyjna - i nasze certyfikaty pojawiają się na profilach w ładnej formie, w sekcji "Edukacja". Warto skorzystać, polecamy!

Dodatkowo, każdy chętny, który pomyślnie ukończy szkolenie, może podejść do egzaminu zewnętrznego na certyfikat związany z tematyką kursu. Dla kursu administracji Linuksem - są to oficjalne egzaminy Linux Professional Institute, natomiast np. dla kursu tworzenia aplikacji WWW w języku PHP był to tradycyjnie egzamin Zend Certified Engineer (z czasem jednak stracił na popularności).

Czy na kurs mogą się zapisać także zupełnie początkujący? Nie mam pojęcia o Linuksie, a chciałbym zostać administratorem sieci.

Tak, zdecydowanie. W wypadku kursów Administratora Systemu Linux (czy np. Programisty PHP - podobnie) jedynym wymogiem jest gotowość uczenia się nowych rzeczy. Zajęcia są prowadzone od podstaw - zarówno w wypadku kursu administracji Linuksem, jak i programowania.
Natomiast oczywiście zupełnie inna sytuacja ma miejsce w wypadku różnych innych szkoleń, w szczególności zaawansowanych i specjalistycznych kilkudniowych. Każde szkolenie w naszej ofercie posiada m.in. informację o wymaganiach wobec słuchaczy.

Wiem już trochę o Linuksie, czy wobec tego zajęcia kursu administratora nie będą dla mnie zbyt proste?

Relatywnie sprawne tempo i dobry poziom tego kursu sprawia, że nadaje się ono także dla już posiadających pewną wiedzę użytkowników Linuksa. Natomiast: doświadczonych, czynnych zawodowo administratorów - zapraszamy na kurs zaawansowany, lub na szybkie, specjalistyczne szkolenia z wybranych, szczegółowych zagadnień w razie posiadania jednego konkretnego zapotrzebowania czy problemu (dość typowy przypadek przy szkoleniach firmowych).
Alternatywnie, jako "kontynuację" kursu administartora, zamiast kursu "admin zaawansowany" (czyli ścieżka typowo zwana "SysOps") mamy też w ofercie ciekawy, kompleksowy kurs DevOps.

Szybkie szkolenia (dla firm/grup na zamówienie, indywidualne)

Reprezentuję firmę, chciałabym/chciałbym doszkolić swoich pracowników. Czy można zorganizować osobne szkolenie na zamówienie tylko dla nich?

Oczywiście, przeprowadziliśmy wiele szkoleń zamkniętych dla pracowników firm, nie tylko szkolenia, ale i konsultacje i projekty realizujemy już od ponad 20 lat. Szkolenie na zamówienie możemy zorganizować w naszej siedzibie, online (w formie warsztatów lub webinaru), nasi wykładowcy mogą dojechać także we wskazane miejsce na terenie kraju. Prowadzimy też zajęcia po angielsku i w różnych krajach, mamy wieloletnie doświadczenie w realizacji szkoleń w wielu krajach w Europie, jak również poza Europą (najczęściej online i oczywiście z odpowiednim uwzględnieniem stref czasowych).

Potrzebuję szybkiej pomocy i mam niewiele czasu - czy ALX może zorganizować doszkolenie indywidualne - dla pojedynczej osoby?

Tak, indywidualne konsultacje z naszymi wykładowcami są rozwiązaniem stosowanym często przez pracujących specjalistów, zmuszonych do szybkiego zapoznania się z nową dla nich technologią. Indywidualne zajęcia mogą się odbywać w naszych salach, zdalnie, lub dowolnej lokacji wskazanej przez klienta. Oczywiście w tym trybie zajęcia wychodzą znacznie drożej w ujęciu "za godzinę" niż uczestnictwo w kursie grupowym, ale w specyficznych, naglących czy też czasami zaawansowanych problemach potrafią być bardzo dobrym rozwiązaniem.


Mojego pytania nie ma na tej liście! Co robić?

Zadzwonić na nasz numer telefonu 22 63 64 164, albo napisać nam maila na adres akademia@alx.pl. :-)
Na pytania, zgłoszenia i komentarze odpowiadamy standardowo w dni powszednie od 9 do 17.

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.