Zaawansowany administrator systemu LinuxK-ADMIN-2

Obecnie brak terminów otwartych

Zdalnie
 • 20.04 - dzienny (4 dni zajęć, tydzień przerwy, 4 dni zajęć)
  zostało 8 miejsc
 • 21.06 - dzienny (4 dni zajęć, tydzień przerwy, 4 dni zajęć)

Tryb zdalny: online na żywo z trenerem i grupą. Zobacz więcej o kursach zdalnych i zakł. "Terminy".
Można: zrezygnować do 15 dni przed startem; w każdej chwili przejść z trybu "na sali" na zdalny.
Kursy dostępne również na zamówienie, w terminie i lokalizacji do uzgodnienia, dla grup od 5 osób.

4,7/5 (284)
Stars
dla firm - netto
dla osób prywatnych - brutto (pokrywamy VAT)
dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT

Cena kursu: 4190 PLN

lub 838 PLN miesięcznie (5 rat)

poczęstunek w cenie

stanowisko komputerowe w cenie

first minute (30+ dni do startu) - 3%

Akredytacja

Zaawansowany kurs dla administratorów.

Rzeczywiste przykłady. Dużo ćwiczeń. Typowe błędy.

LAMP, LVM, md/RAID, cryptsetup, BIND, KVM, Docker, Nagios, Bareos, Ansible, OpenVPN - solidne warsztaty z dużą dawką praktyki!

 • Tematyka:
  Serwer WWW (z PHP i MySQL/MariaDB), LVM, macierze, szyfrowanie danych, wirtualizacja i kontenery, monitorowanie systemów i sieci, VPN, DNS, automatyzacja i zarządzanie konfiguracją, backup
 • Czas trwania:
  64 godzin zegarowych + 16 godzin pracy w domu z naszymi materiałami = w sumie 80 godzin.
 • Tryby zajęć:
  • dziennie (dwa 4-dniowe bloki, co ok. 2 tyg.)
  • weekendowo (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)
 • Grupa:
  Na sali max 9 osób
  (więcej powierzchni na osobę niż według zaleceń).
  Dla kursów zdalnych - do 17 osób łącznie.
 • Rekrutacja:
  średnio zaawansowana znajomość administracyjna Linuksa
 • Miejsce:
  Warszawa, Jasna 14/16A, przy stacji metra (Świętokrzyska - obie linie) oraz Zdalnie (online na żywo z trenerem i grupą)
 • Elastyczność:
  a) do 15 dni przed startem można zrezygnować
  b) podczas zajęć można:
  - przejść z trybu stacjonarnego na zdalny
  - ze zdalnego na stacjonarny
  - zawiesić uczestnictwo i dokończyć później
  (w miarę dostępności miejsc.)
 • Cena:
  4 190 PLN*
  dla firm - netto
  dla osób prywatnych brutto (pokrywamy VAT)
  dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT
Możesz zapłacić w 5 ratach po 838 zł - bez żadnych kosztów (sprawdź)
poczęstunek w cenie
stanowisko komputerowe w cenie
4.7/5
Stars
284
kursantów uczestniczyło w kursie
Zajęcia prowadził bardzo doświadczony admin. To nie był wykład tylko cały czas praktyka! Super!

Nasz kurs przeznaczony jest dla osób, które:

 • chcą poszerzać swoją wiedzę i kwalifikacje zawodowe,
 • są specyficznie zainteresowane omawianymi usługami i ich zastosowaniami,
 • chcą po prostu nauczyć się nowych, ciekawych, przydatnych zagadnień i narzędzi.

Kurs prowadzony przez doświadczonych administratorów, praktyków utrzymujących produkcyjne instalacje i wdrażających rozwiązania linkusowe na co dzień. Nauczenie się omawianych zagadnień na warsztatowych zajęciach (wraz z konfiguracją pod okiem wykładowców) jest znacznie łatwiejsze i szybsze, niż samodzielne ich poznawanie od zera na podstawie dokumentacji. Nasi trenerzy w ramach zajęć omawiają też rozmaite scenariusze rzeczywistych wdrożeń i m.in. przestrzegają przed typowymi błędami.

Uważamy, że warto, i zachęcamy.

Wymagania: średnio zaawansowana praktyczna znajomość administracyjna Linuksa (np. na poziomie adekwatnym do zagadnień omawianych na kusie Administrator Linuksa w ALX).
Nie wymagamy przy zapisie posiadania żadnych certyfikatów ani wcześniejszego ukończenia określonych kursów.

Wartościowa wiedza i umiejętności

W skrócie: na kursie omawiane są, w podziale na kilkugodzinne bloki, następujące zagadnienia: serwer LAMP (Apache, MySQL/MariaDB, PHP), LVM (w tym migawki i migracje woluminów w locie), macierze programowe (md), szyfrowanie dysków, wirtualizacja (KVM i podstawy Xen), kontenery (Docker), monitoring systemów i sieci (Nagios, SNMP), automatyzacja utrzymania i wdrożeń z użyciem Ansible rozwiązania backupowe (m.in. sieciowy system kopii zapasowych - Bacula/Bareos), serwer DNS BIND oraz OpenVPN. W ramach poszczególnych bloków omawiane są również zagadnienia bezpieczeństwa oraz dobrych praktyk administracyjnych.

Znajomość teorii jest ważna, ale najważniejsze są praktyczne umiejętności.

 • podczas każdych zajęć uczestnicy kursu samodzielnie konfigurują omawiane usługi,
 • solidne materiały pomocnicze, w formie drukowanej i elektronicznej, pozwalają uczestnikom na łatwe i przyjemne pogłębianie wiedzy nie tylko podczas zajęć, ale również w domu.

Kurs posiada również akredytację MEN.

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie programu kursu napisz do nas lub zadzwoń.

Certyfikacja

Po zakończeniu zajęć, wydajemy certyfikat ukończenia kursu.

Dodatkowo istnieje również możliwość zdania egzaminów certyfikacyjnych Linux Professional Institute (LPI). Nasz kurs podstawowy, Administrator Linuksa, daje między innymi komplet wiedzy potrzebnej do zdania egzaminów składających się na certyfikat LPIC-1 - Junior Level Linux Certification. W połączeniu z omawianym tu kursem zaawansowanym otrzymujesz kompleksową wiedzę obejmującą również dużą część zagadnień z egzaminów LPI 201 i 202, dających certyfikat LPIC-2 - Advanced Level Linux Certification.

Ponieważ na kursie omawiane są nie tylko tematy znajdujące się w ścieżce certyfikacyjnej LPI, praktyczne umiejętności w zakresie zagadnień prezentowanych szczegółowo wykraczają poza program tej ścieżki.

Koszty egzaminów LPI 201 oraz LPI 202 wynoszą po 160 Euro.

Więcej informacji na temat certyfikatów zewnętrznych w dziale certyfikacja.

Akredytacja Kuratorium Oświaty

Trenerzy - zawodowi specjaliści

Nawet najlepiej przygotowany program kursu nie zadziała bez dobrego, otwartego na słuchaczy i doświadczonego wykładowcy. Doskonale o tym wiemy!

Dlatego nasi trenerzy są najlepsi. Mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz jednocześnie w realizacji projektów w swoich specjalizacjach. Są to praktycy - osoby prowadzące żywe, obfitujące w realistyczne przykłady zajęcia.

Marek

Administrator i programista Linux

Wybitny specjalista systemu Linux oraz technologii sieciowych. Prowadzi szkolenia z zakresu administracji systemami, sieciami i bezpieczeństwa oraz z programowania m. in. Bash, AWK, C. W wolnym czasie chodzi po górach, wspina się na skałki i puszcza zdalnie sterowane modele latające.

Marek

Marek jest expertem z zakresu systemów Linux i technologii sieciowych oraz niskopoziomowego C. Jest głównym trenerem i konsultantem ALX w zakresie systemów typu Embedded, programowania sterowników urządzeń w jądrze Linuksa, monitoringu poprawności działania i bezpieczeństwa serwerów. Prowadzi szkolenia z zakresu administracji systemami, sieciami i bezpieczeństwa oraz z programowania m. in. Bash, AWK, C.

Ukończył wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie przez kilka lat prowadził tam zajęcia w zakresie sieci komputerowych i bezpieczeństwa. Jest też autorem infrastruktury bezpieczeństwa w sieci Uniwersytetu Warszawskiego. Wykonywał zlecenia m.in. dla Intela, Samsunga, T-Mobile, PLAY, NASK, Delphi i wielu instytucji państwowych. Działacz i prelegent m.in. PLUG, LinuxCon. Lead developer systemu Qubes OS.

Jeżeli sądzisz, że szkolenie z technologii informatycznych jest nudne, musisz koniecznie przyjść na zajęcia prowadzone przez Marka! Ten trener dosłownie „zaraża” entuzjazmem i swoją pasją do Linuxa, co najważniejsze jego słuchacze zawsze wychodzą ze szkolenia zadowoleni i z olbrzymią dawką wiedzy!

Marek uwielbia polskie Tatry, wspina się na skałki, puszcza zdalnie sterowane modele latające, no i oczywiście - jak każdy szanujący się geek - gra w rozmaite gry planszowe!

Posiada certyfikaty:

 • Linux Professional Institute (LPI) LPIC-1 i LPIC-2
 • Novell Certified Linux Administrator
 • RedHat Certified Engineer (RHCE)

Karol

Linux, wirtualizacja, sieci, PostgreSQL

Certyfikowany specjalista Red Hat i LPI, konsultant ALX z wieloletnim doświadczeniem praktycznym.

Karol

Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Matematyki i Informatyki. Posiada szeroką wiedzę z różnych dziedzin informatyki, specjalizuje się w technologiach:

 • Systemy operacyjne: GNU/Linux (RedHat/CentOS, Debian/Ubuntu, Gentoo, OpenWRT, AIX), ale również Windows Server.
 • Usługi sieciowe: HTTP/S, DNS, VPN, Load balancing, JBoss application server
 • Wirtualizacja: KVM, VMware, Xen
 • Monitoring: Nagios, Check_MK, SNMP
 • Backup: Bacula, VMware Virtual Data Protector, obnam, duplicity
 • Zarządzanie i obsługa baz danych: Oracle/MSSQL/MySQL/PostgreSQL
 • Platformy sprzętowe: x86 (HP, Dell), IBM Power, Citrix Netscaler

Od wielu lat pracuje jako administrator Linuksa oraz niezależny konsultant projektów informatycznych na zlecenie klientów z polskich i zagranicznych firm. Specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań o wysokiej dostępności w oparciu o wirtualizację i technologie chmurowe z naciskiem na bezpieczeństwo.

Karol ma bogaty dorobek zawodowy i doświadczenie w pracy dla różnych klientów, z różnych gałęzi biznesu. Mówi o sobie, że pracując dla dużych, międzynarodowych instytucji finansowych “miał pod palcami miliony dolarów”. Prowadzone przez niego szkolenia zawsze zachwycają kursantów i obfitują w mnóstwo praktycznych przykładów i porad. Na jego zajęciach pokazywane są nowoczesne techniki, konkretne wdrożenia i typowe błędy. Swoim słuchaczom Karol przekazuje to co aktualnie jest standardem na rynku pracy.

Ma talent dydaktyczny, realizuje się zarówno jako trener grup początkujących jak i przy ultra-specjalistycznych szkoleniach na zamówienie. W ALX często prowadzi zaawansowane, mocno specjalistyczne mini szkolenia na zamówienie firm (najczęściej w siedzibie klienta) - dla administratorów z doświadczeniem - dotyczące konkretnej technologii.

Prywatnie jest miłośnikiem legendarnej polskiej marki Unitra. Vintage'owy sprzęt Unitry z pasją przywraca do życia w wolnym czasie. Oprócz klawiatury nie boi się brać do ręki miernika i lutownicy. Od lat ma pod ręką szwajcarski scyzoryk, z jego pomocą rozebrał niezliczoną ilość urządzeń. Uspokaja go czytanie Lema i literatury faktu. Maniak zagadnień związanych z prywatnością.

Posiada certyfikaty: Red Hat Certified Engineer, Red Hat Certified System Administrator, Red Hat Enterprise Linux Troubleshooting (RH242) training course, Linux Professional Institute (LPIC-2), Microsoft Certified Systems Administrator (Windows XP/2003 Server/Exchange 2003), ITIL Foundation.

Bootcamp to duży wydatek?

Rozłóż go sobie na raty - bez żadnych dodatkowych kosztów.

Udział w bootcampie to dla wielu naszych kursantów istotna inwestycja. To inwestycja w Twoje umiejętności i szansa na zdobycie wymarzonej, bardzo dobrze płatnej pracy w branży IT.

Jest to także spory wydatek!

Wiemy o tym i dlatego oferujemy dogodne opłaty za nasze bootcampy w systemie ratalnym - bez żadnych dodatkowych kosztów.

Płacisz tylko tyle - ile kosztuje kurs.

Jak zapłacić za bootcamp w ratach?

Procedura jest wyjatkowo prosta - nie musisz kontaktować się z żadnym bankiem, nie musisz przechodzić skomplikowanych weryfikacji, potrzebujesz jedynie dokumentu tożsamości - wszystko załatwiasz z naszą firmą. Sprawdź to >>

Nie martw się o sprzęt do nauki! Zapewniamy go w szkole programowania ALX

Jeden bootcamp, dwie motywacje

 • Dla pracownika

  Jesteś osobą prywatną? Jeżeli będziesz dobry - po bootcampie pomożemy Ci znaleźć pracę w IT.

 • Dla pracodawcy

  Jesteś pracodawcą? Rozwiń umiejętności swojego pracownika - wyślij go na bootcamp!

Komfortowe warunki do nauki

ALX prowadzi kursy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz jakość “premium”. Co to znaczy?

 • Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem - a nie przypadkowe osoby.
 • Program naszych kursów jest dopasowany do rynku pracy - szkolimy tak, żebyś później mógł pracować w zawodzie, a nie tylko tak jak jest w książkach czy skryptach sprzed 5 lat. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć Cię tego czego aktualnie wymagają pracodawcy.
 • No i na koniec najważniejsze! Nawet najlepszy program kursu i najlepszy trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach! Nasze kursy stacjonarne są prowadzone w profesjonalnych, doskonale wyposażonych salach, w największych miastach Polski oraz w Warszawie, gdzie jest nasza siedziba, w ścisłym centrum miasta, w komfortowym, klimatyzowanym biurowcu klasy premium. Zapewniamy nowoczesny sprzęt komputerowy (nie musisz mieć swojego komputera) oraz poczęstunek (nawet zimne piwo, rzecz jasna bezalkoholowe) gratis!

Zapisz się na ten kurs

Wybierz interesujący Cię termin oraz miasto

Zdalnie:
 • 20.04 (D)TooltipTriangle
 • 21.06 (D)TooltipTriangle

Żaden termin nie pasuje?

Podaj swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o przyszłych terminach

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez „ALX” Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.