Zaawansowany administrator systemu LinuxK-ADMIN-S

Obecnie brak terminów otwartych

Warszawa
 • 20.06 - dzienny (4 dni zajęć, tydzień przerwy, 4 dni zajęć)

Dostępne również na zamówienie, w terminie i lokalizacji do uzgodnienia, dla grup od 5 osób.

4,6/5 (222)
Stars
dla firm - netto
dla osób prywatnych - brutto (pokrywamy VAT)
dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT

Cena kursu: 3990 PLN

możliwość rozłożenia na 5 rat

Akredytacja

Zaawansowany kurs dla administratorów.

Konkretne wdrożenia. Dużo ćwiczeń. Typowe błędy.

LVM, wirtualizacja, monitoring, automatyzacja backupów i serwery pocztowe, zastosowanie Samby (m.in. PDC) i usługi katalogowe (LDAP) z replikacją - solidne warsztaty z dużą dawką praktyki!

 • Tematyka:
  LVM, wirtualizacja serwerowa (Xen), monitoring systemów (śledzenie stanów i trendów), rozwiązania backupowe, usługi katalogowe (LDAP), Samba jako kontroler domeny (PDC), zaawansowana konfiguracja serwerów poczty nowoczesne techniki antyspamowe
 • Czas trwania:
  64 godziny
 • Natężenie:
  tryb weekendowy lub dzienny
 • Małe grupy:
  6-14 osób
 • Rekrutacja:
  średnio zaawansowana znajomość administracyjna Linuksa
 • Miejsce:
  Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk
 • Cena:
  3 990 PLN*
  dla firm - netto
  dla osób prywatnych brutto (pokrywamy VAT)
  dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT
Możesz zapłacić w 5 ratach po 798 zł - bez żadnych kosztów (sprawdź)
4.6/5
Stars
222
kursantów uczestniczyło w kursie
Zajęcia prowadził bardzo doświadczony admin. To nie był wykład tylko cały czas praktyka! Super!

Nasz kurs przeznaczony jest dla tych, którzy:

 • chcą dalej poszerzać swoją wiedzę i kwalifikacje zawodowe administratora,
 • lub są zainteresowane konkretnymi omawianymi usługami i ich zastosowaniami,
 • czy po prostu - chętnie nauczą się nowych, ciekawych, przydatnych i mamy nadzieję jednocześnie fajnych zagadnień, które na tym kursie proponujemy.

Jest to dobry, naprawdę zaawansowany kurs. Prowadzony przez doświadczonych administratorów, praktyków zajmujących się wdrożeniami linuksowymi na co dzień. Nauczenie się omawianych zagadnień na warsztatowych zajęciach (wraz z konfiguracją pod okiem wykładowców) jest znacznie łatwiejsze i szybsze, niż samodzielne ich poznawanie od zera na podstawie dokumentacji. Nasi administratorzy, jako praktycy, w ramach zajęć omawiają też rozmaite scenariusze prawdziwych wdrożeń i m.in. przestrzegają przed typowymi błędami.

Uważamy, że warto, i zachęcamy.

Wymagania: co najmniej średnio zaawansowana znajomość administracyjna Linuksa.

Wartościowa wiedza i umiejętności

Pobierz szczegółowy program kursu

W skrócie: na kursie omawiane są, w podziale na kilkugodzinne bloki, następujące zagadnienia: LVM, wirtualizacja serwerowa (Xen), monitoring systemów (śledzenie stanów i trendów), rozwiązania backupowe (m.in. sieciowy system kopii zapasowych - Bacula), usługi katalogowe (LDAP), systemy grubego klienta z centralną autoryzacją (LDAP, Kerberos), Samba jako kontroler domeny (PDC), we współpracy z LDAP-em i w środowisku z serwerami Win2003/2008 oraz zaawansowana konfiguracja serwerów poczty, w tym nowoczesne techniki antyspamowe. W ramach poszczególnych bloków omawiane są również zagadnienia bezpieczeństwa oraz dobrych praktyk administracyjnych.

Umiejętności teoretyczne są ważne, ale najważniejsze są praktyczne umiejętności.

 • podczas każdych zajęć uczestnicy kursu samodzielnie konfigurują omawiane usługi,
 • solidne materiały pomocnicze, w formie drukowanej i elektronicznej, pozwalają uczestnikom na łatwe i przyjemne pogłębianie wiedzy nie tylko podczas zajęć, ale również w domu.

Kurs posiada również akredytację MEN.

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie programu kursu napisz do nas lub zadzwoń.

Certyfikacja

Po zakończeniu zajęć, wydajemy certyfikat ukończenia kursu.

Dodatkowo istnieje również możliwość zdania egzaminów certyfikacyjnych Linux Professional Institute (LPI). Nasz kurs podstawowy, Administrator Linuksa, daje komplet wiedzy potrzebnej do zdania egzaminów składających się na certyfikat LPIC-1 - Junior Level Linux Certification - oraz obejmuje również dużą część wiedzy potrzebną do zdania egzaminów LPI 201 i 202, dających certyfikat LPIC-2 - Advanced Level Linux Certification. W związku z tym:

 • do certyfikatu LPIC-2 wystarczy, po kursie Administrator Linuksa, odbyć jedynie szkolenie uzupełniające LPIC2-PREP, przygotowane pod kątem tego certyfikatu,
 • całość niniejszego kursu pozwala na podejście do egzaminu trzeciego, najwyższego poziomu (LPI 300), pozwalającego na uzyskanie certyfikatu LPIC-3 - Senior Level Linux Certification.

Ponieważ na kursie omawiane są nie tylko tematy znajdujące się w ścieżce certyfikacyjnej LPI - praktyczne umiejętności w zakresie zagadnień prezentowanych najbardziej szczegółowo wykraczają ponad program tej ścieżki.

Koszty egzaminów wynoszą: LPI 201 oraz 202 - po 149 Euro, LPI 300 - 149 Euro.

Więcej informacji na temat certyfikatów zewnętrznych w dziale certyfikacja.

Akredytacja Kuratorium Oświaty

Trenerzy - zawodowi specjaliści

Nawet najlepiej przygotowany program kursu nie zadziała bez dobrego, otwartego na słuchaczy i doświadczonego wykładowcy. Doskonale o tym wiemy!

Dlatego nasi trenerzy są najlepsi. Mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz jednocześnie w realizacji projektów w swoich specjalizacjach. Są to praktycy - osoby prowadzące żywe, obfitujące w realistyczne przykłady zajęcia.

Marek Marczykowski

Członek Rady Programowej The Linux Foundation

Wybitny specjalista systemu Linux oraz technologii sieciowych. Prowadzi szkolenia z zakresu administracji systemami, sieciami i bezpieczeństwa oraz z programowania m. in. Bash, AWK, C. W wolnym czasie chodzi po górach, wspina się na skałki i puszcza zdalnie sterowane modele latające.

Marek Marczykowski

Marek jest expertem z zakresu systemów Linux i technologii sieciowych oraz niskopoziomowego C. Jest głównym trenerem i konsultantem ALX w zakresie systemów typu Embedded, programowania sterowników urządzeń w jądrze Linuksa, monitoringu poprawności działania i bezpieczeństwa serwerów. Prowadzi szkolenia z zakresu administracji systemami, sieciami i bezpieczeństwa oraz z programowania m. in. Bash, AWK, C.

Ukończył wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie przez kilka lat prowadził tam zajęcia w zakresie sieci komputerowych i bezpieczeństwa. Jest też autorem infrastruktury bezpieczeństwa w sieci Uniwersytetu Warszawskiego. Wykonywał zlecenia m.in. dla Intela, Samsunga, T-Mobile, PLAY, NASK, Delphi i wielu instytucji państwowych. Działacz i prelegent m.in. PLUG, LinuxCon. Lead developer systemu Qubes OS.

Jeżeli sądzisz, że szkolenie z technologii informatycznych jest nudne, musisz koniecznie przyjść na zajęcia prowadzone przez Marka! Ten trener dosłownie „zaraża” entuzjazmem i swoją pasją do Linuxa, co najważniejsze jego słuchacze zawsze wychodzą ze szkolenia zadowoleni i z olbrzymią dawką wiedzy!

Marek uwielbia polskie Tatry, wspina się na skałki, puszcza zdalnie sterowane modele latające, no i oczywiście - jak każdy szanujący się geek - gra w rozmaite gry planszowe!

Posiada certyfikaty:

 • Linux Professional Institute (LPI) LPIC-1 i LPIC-2
 • Novell Certified Linux Administrator
 • RedHat Certified Engineer (RHCE)

ALX - Najlepsze Szkolenia IT ALX - Najlepsze Szkolenia IT

Komfortowe warunki do nauki

ALX prowadzi kursy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz jakość “premium”. Co to znaczy?

 • Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem - a nie przypadkowe osoby.
 • Program naszych kursów jest dopasowany do rynku pracy - szkolimy tak, żebyś później mógł pracować w zawodzie, a nie tylko tak jak jest w książkach czy skryptach sprzed 5 lat. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć Cię tego czego aktualnie wymagają pracodawcy.
 • No i na koniec najważniejsze! Nawet najlepszy program kursu i najlepszy trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach! Nasze kursy są prowadzone w naszej siedzibie - w ścisłym centrum Warszawy, w komfotowych klimatyzowanych salach z nowoczesnym sprzętem komputerowym (nie musisz mieć swojego komputera). Oczywiście z poczęstunkiem (a nawet zimnym piwem, rzecz jasna bezalkoholowym) gratis!

Pomagamy kursantom znaleźć pracę

Na tym kursie zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które pozwolą Ci szybko rozwinąć karierę zawodową. Program każdego kursu jest przygotowany przez naszych trenerów - czynnych zawodowo informatyków, inżynierów systemowych, kierowników zespołów, którzy od wielu lat pracują w branży, wykonują projekty IT w korporacjach i instytucjach publicznych. Nasze kursy są więc idealnie dostosowane do aktualnych potrzeb rynku pracy.

Szkolimy administratorów gotowych do podjęcia pracy. Bardzo zależy nam na tym, żeby nasi najlepsi kursanci znajdowali ją bardzo szybko. Jeżeli więc wyróżniasz się na tle grupy - przykładasz się do nauki, z sukcesem wykonujesz ćwiczenia zadane przez trenera - to chętnie pomożemy Ci rozwinąć skrzydła w zawodzie. Na początku pomożemy Ci przygotować niezbędne dokumenty - zredagować CV oraz profil na LinkedIn czy Goldenline - pod kątem nowego zawodu. Nasi specjaliści omówią z Tobą możliwe ścieżki kariery w branży. Następnie skontaktujemy Cię z firmami, z którymi ALX współpracuje od lat - są to zespoły IT w korporacjach, software house’y, czy znane firmy outsourcingowe - wszędzie tam gdzie zatrudnia się administratorów.

Pamiętaj, że ALX to nie tylko firma szkoleniowa - my od 15 lat realizujemy projekty komercyjne: tworzymy oprogramowanie, zarządzamy infrastrukturą i świadczymy usługi utrzymaniowe. Mamy bardzo dużo kontaktów, z których korzystają nasi kursanci!

Zapisz się na ten kurs

Wybierz interesujący Cię termin oraz miasto

Warszawa:
 • 20.06 (D)TooltipTriangle

Żaden termin nie pasuje?

Podaj swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o przyszłych terminach

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia