Administrator LinuksaK-ADMIN

Obecnie brak terminów otwartych

Edycja dzienna (dwa 4-dniowe bloki i jeden 2-dniowy, co 2 tyg.) Edycja weekendowa (zaoczna) (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)

Warszawa

6 czerwca - 11 lipca 2017 10 czerwca - 20 sierpnia 2017

Kraków

30 maja - 4 lipca 2017 8 kwietnia - 4 czerwca 2017

Kraków

10 czerwca - 20 sierpnia 2017

Katowice

30 maja - 4 lipca 2017

Wrocław

24 czerwca - 27 sierpnia 2017

London

6 czerwca - 11 lipca 2017 (4-days classes twice and 2-days once, biweekly)

Dostępne również na zamówienie, w terminie i lokalizacji do uzgodnienia, dla grup od 6 osób.

4,8/5 (667)
Stars
dla firm - netto
dla osób prywatnych - brutto (pokrywamy VAT)
dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT

Cena kursu: 3590 PLN

możliwość rozłożenia na 5 rat

Akredytacja

Intensywny kurs

profesjonalnej administracji Linuksem

Dużo ćwiczeń i pracy warsztatowej. Umiejętności praktyczne - poszukiwane na rynku pracy. Autoryzacja Linux Professional Institute (LPI). Możliwość certyfikacji LPIC-1

 • Tematyka:
  budowa systemu, zarządzanie serwerem, obsługa poczty, DHCP, SAMBA, sieci TCP/IP, bazy danych, podstawy SQL, X-window, bezpieczeństwo, IPTables - firewall, Apache
 • Czas trwania:
  80 godzin
 • Natężenie:
  tryb weekendowy lub dzienny
 • Małe grupy:
  6-14 osób
 • Prowadzący:
  trener Linux Professional Institute
 • Miejsce:
  Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk
 • Cena:
  3 590 PLN*
  dla firm - netto
  dla osób prywatnych brutto (pokrywamy VAT)
  dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT
Możesz zapłacić w 5 ratach po 718 zł - bez żadnych kosztów (sprawdź)
4.8/5
Stars
667
kursantów uczestniczyło w kursie
Kurs świetnie zorganizowany. Bardzo dużo ćwiczeń. Było intensywnie!

Nasz kurs przeznaczony jest dla tych, którzy:

 • chcieliby rozpocząć pracę jako administrator Linuksa
 • chcą poszerzyć swoją wiedzę o komputerach i sieciach TCP/IP
 • już pracują na stanowisku informatyka, ale chcą podwyższyć swoje kwalifikacje

Od zapisujących się nie wymagamy żadnego doświadczenia z Linuksem, a jedynie ogólnego obeznania z komputerem (codzienna obsługa komputera, programów biurowych i Internetu).

LPI Approved Training Material

Wartościowa wiedza i umiejętności

Pobierz szczegółowy program kursu

Teoria jest ważna, ale najważniejsze są praktyczne umiejętności. Dlatego podczas każdych zajęć uczestnicy kursu samodzielnie zarządzają serwerem Linuksowym, konfigurują usługi sieciowe (serwer poczty elektronicznej, WWW, DHCP, SAMBA i wiele innych). Materiały pomocnicze w formie drukowanej pozwalają uczestnikom na łatwe i przyjemne pogłębianie wiedzy nie tylko podczas zajęć, ale i w domu.

Program naszego kursu jest również zgodny z wymaganiami certyfikacji LPIC-1. Nasz kurs jest jedynym autoryzowanym kursem przygotowującym do tej certyfikacji, z polskimi materiałami.

Kurs posiada również akredytację MEN.

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie programu kursu napisz do nas lub zadzwoń.

Certyfikacja

Zobacz też kurs:

Uczestnicy kończą nasz kurs z kompletem wiadomości pozwalającym na rozpoczęcie pracy administratora sieci, gotowi do samodzielnego zdobywania doświadczenia. Po zakończeniu zajęć, wydajemy certyfikat ukończenia kursu.

Istnieje również możliwość zdania egzaminów certyfikacyjnych Linux Professional Institute. Dzięki programowi partnerstwa akademickiego z LPI udostępniamy możliwość podejścia do egzaminu LPI w wersji papierowej w specjalnej, obniżonej cenie 90 EUR (normalna cena wynosi 145 EUR). Test papierowy organizujemy najczęściej po zakończeniu grudniowej tury szkoleń (uwaga: egzaminy zewnętrzne są przeprowadzane tylko w naszej siedzibie w Warszawie). W razie zainteresowania prosimy o kontakt z biurem. Tytuł Junior Level Linux Professional (LPIC-1) uzyskuje się po zdaniu egzaminów LPI 101 oraz 102. Koszt jednego egzaminu to 90 EUR.

Dodatkowo, w wyniku porozumienia pomiędzy LPI i firmą Novell, posiadacze certyfikatów LPIC-1 mogą nieodpłatnie i bez konieczności zdawania dodatkowych egzaminów, uzyskać również status (certyfikat) Novell CLA (Novell Certified Linux Administrator). W tym celu wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronach firmy Novell.

Więcej informacji na temat certyfikatów zewnętrznych w dziale certyfikacja.

Akredytacja Kuratorium Oświaty

Trenerzy - zawodowi specjaliści

Nawet najlepiej przygotowany program kursu nie zadziała bez dobrego, otwartego na słuchaczy i doświadczonego wykładowcy. Doskonale o tym wiemy!

Dlatego nasi trenerzy są najlepsi. Mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz jednocześnie w realizacji projektów w swoich specjalizacjach. Są to praktycy - osoby prowadzące żywe, obfitujące w realistyczne przykłady zajęcia.

Janusz Kuligowski

Linux, PHP i bazy danych

Certyfikowany i bardzo doświadczony trener. Specjalista w zakresie systemu Linux, języka PHP oraz ekspert MS Access i baz danych. Posiada certyfikat Linux Professional Institute. Muzyk z wykształceniem.

Janusz Kuligowski

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończył z wyróżnieniem studia na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Od lat kieruje zespołami programistycznymi, wykonuje zaawansowane projekty IT.

To specjalista języka PHP oraz expert MS Access i baz danych. Jest certyfikowanym trenerem Linux Professional Institute. Janusz ma ogromne doświadczenie dydaktyczne. Prowadzi kursy dla administratorów systemu Linux oraz dla programistów. Szkoli z nowych technologii całe działy programistyczne, tak aby programiści bezpośrednio po ukończeniu szkolenia mogli pracować przy projekcie. Cechą charakterystyczną tego trenera jest łatwość przekazywania wiedzy (nawet trudnych zagadnień) - o tym fakcie mogą zaświadczyć licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie gdzie przez kilka lat uczył informatyki i technologii informacyjnych.

Janusz skończył szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie między innymi grał w orkiestrze. Stworzył jedyny w swoim rodzaju webowy kalkulator receptur lodziarskich.

Posiada certyfikaty:

 • Linux Professional Institute

Filip Rembiałkowski

PostgreSQL, Linux, Perl

Doświadczony administrator sieci. Specjalista ds. baz danych, expert PostgreSQL i Microsoft SQL Server. Posiada certyfikat Postgres Plus Professional. Prywatnie zapalony podróżnik.

Filip Rembiałkowski

Filip studiował matematykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Przez wiele lat był administratorem sieci (Windows, Novell, Linux, LAN/WAN) w kompleksie magazynowo-biurowym Kolmet, gdzie był odpowiedzialny za szerokie wdrożenie MS SQL i systemu ERP. Filip pracował w Biside - wykonywał projekty programistyczne przy wdrażaniu rozwiązań Business Intelligence dla TPSA i Grupa Luxmed, które miały na celu wspieranie procesu podejmowania decyzji zarządczych.

Filip to bardzo doświadczony specjalista baz danych i expert PostgreSQL i Microsoft SQL Server.Wybitna znajomość zagadnień związanych z bazami danych pozwala mu konsultować rozmaite projekty komercyjne w wielu firmach m.in. Geti It i OneBi. Filip brał udział w projektach optymalizacji baz danych w kilku bankach m.in. Getin Bank (jako analityk) i DnB Nord Poland (jako programista).

Filip lubi podróżować, czytać książki i jeździć na rowerze. Interesuje się polityką i filozofią.

Posiada certyfikat:

 • Postgres Plus Professional

Bartosz Szreder

C, C++, Linux, low-level

Zawodowy programista. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania serwerowego w C++. Uczy programowania na Uniwersytecie Warszawskim. Wolny czas spędza na strzelnicy sportowej.

Bartosz Szreder

Bartosz ukończył studia na Wydziale Informatyki i Matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie kontynuuje pracę badawczą na studiach doktoranckich oraz pracuje jako asystent prowadząc zajęcia dla studentów z programowania obiektowego w C++. Ma niespożyty zapał do przekazywania swojej olbrzymiej wiedzy i czyni to doskonale. Jest wysoko oceniany przez Uczestników zajęć w ALX, średnia ocen trenerskich z 50 ankiet spośród 10 ostatnich szkoleń wynosi 4,6 w 5 stopniowej skali ocen.

Oprócz prowadzenia szkoleń i warsztatowych kursów zawodowych, Bartosz stale wykonuje mnóstwo projektów komercyjnych jako programista. Obecnie Bartosz jest zawodowo związany z CoreTechnology (spółką grupy Cyfrowy Polsat) gdzie projektuje i programuje soft serwerowego w C i C++ (VoIP/SIP, obsługa telefonii komórkowej). Pracował również w MGBK Solutions sp. z o.o. Gdzie tworzył oprogramowanie serwerowe w C++ (tracker do sieci wymiany multimediów w czasie rzeczywistym w modelu peer-to-peer). Wykonywał również projekty programistyczne dla Stowarzyszenia Talent tj.: budowa witryny edukacyjnej (PHP na PostgreSQL z domieszką Pythona), zadania algorytmiczno-programistyczne w C++ , składanie skryptów shellowych do zarządzania zadaniami, budowania obrazów LiveCD na zawody programistyczne itd.

Bartosz pokochał strzelanie sportowe, szczególnie z MP-5. Rekreacyjne strzelanie do celu stało się jego pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Sam też jest sędzią i instruktorem strzelectwa.


ALX - Najlepsze Szkolenia IT ALX - Najlepsze Szkolenia IT

Komfortowe warunki do nauki

ALX prowadzi kursy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz jakość “premium”. Co to znaczy?

 • Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem - a nie przypadkowe osoby.
 • Program naszych kursów jest dopasowany do rynku pracy - szkolimy tak, żebyś później mógł pracować w zawodzie, a nie tylko tak jak jest w książkach czy skryptach sprzed 5 lat. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć Cię tego czego aktualnie wymagają pracodawcy.
 • No i na koniec najważniejsze! Nawet najlepszy program kursu i najlepszy trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach! Nasze kursy są prowadzone w naszej siedzibie - w ścisłym centrum Warszawy, w komfotowych klimatyzowanych salach z nowoczesnym sprzętem komputerowym (nie musisz mieć swojego komputera). Oczywiście z poczęstunkiem (a nawet zimnym piwem, rzecz jasna bezalkoholowym) gratis!

Pomagamy kursantom znaleźć pracę

Na tym kursie zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które pozwolą Ci szybko rozwinąć karierę zawodową. Program każdego kursu jest przygotowany przez naszych trenerów - czynnych zawodowo informatyków, inżynierów systemowych, kierowników zespołów, którzy od wielu lat pracują w branży, wykonują projekty IT w korporacjach i instytucjach publicznych. Nasze kursy są więc idealnie dostosowane do aktualnych potrzeb rynku pracy.

Szkolimy administratorów gotowych do podjęcia pracy. Bardzo zależy nam na tym, żeby nasi najlepsi kursanci znajdowali ją bardzo szybko. Jeżeli więc wyróżniasz się na tle grupy - przykładasz się do nauki, z sukcesem wykonujesz ćwiczenia zadane przez trenera - to chętnie pomożemy Ci rozwinąć skrzydła w zawodzie. Na początku pomożemy Ci przygotować niezbędne dokumenty - zredagować CV oraz profil na LinkedIn czy Goldenline - pod kątem nowego zawodu. Nasi specjaliści omówią z Tobą możliwe ścieżki kariery w branży. Następnie skontaktujemy Cię z firmami, z którymi ALX współpracuje od lat - są to zespoły IT w korporacjach, software house’y, czy znane firmy outsourcingowe - wszędzie tam gdzie zatrudnia się administratorów.

Pamiętaj, że ALX to nie tylko firma szkoleniowa - my od 15 lat realizujemy projekty komercyjne: tworzymy oprogramowanie, zarządzamy infrastrukturą i świadczymy usługi utrzymaniowe. Mamy bardzo dużo kontaktów, z których korzystają nasi kursanci!

Zapisz się na ten kurs

Wybierz interesujący Cię termin oraz miasto

Warszawa:
 • 06.06 (D)TooltipTriangle
 • 10.06 (Z)TooltipTriangle
Kraków:
 • 08.04 (Z)TooltipTriangle
 • 30.05 (D)TooltipTriangle
 • 10.06 (Z)TooltipTriangle
Katowice:
 • 30.05 (D)TooltipTriangle
Wrocław:
 • 24.06 (Z)TooltipTriangle
London:
 • 06.06 (D)TooltipTriangle

Żaden termin nie pasuje?

Podaj swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o przyszłych terminach

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia