Dużo ćwiczeń i pracy warsztatowej. Umiejętności praktyczne - poszukiwane na rynku pracy. Autoryzacja Linux Professional Institute (LPI).
Możliwość certyfikacji LPIC-1
Tematyka:
budowa i instalacja systemu, zarządzanie sprzętem i oprogramowaniem, monitorowanie działania serwera, TCP/IP, sieci IPv6 i IPv6, routing, systemd, środowisko graficzne, poczta, firewall, bezpieczeństwo,
Kurs świetnie zorganizowany. Bardzo dużo ćwiczeń. Było intensywnie!
Nasz kurs przeznaczony jest dla tych, którzy:
chcieliby rozpocząć pracę jako administrator Linuksa
chcą poszerzyć swoją wiedzę o komputerach i sieciach TCP/IP
już pracują na stanowisku informatyka, ale chcą podwyższyć swoje kwalifikacje
Od zapisujących się nie wymagamy żadnego doświadczenia z Linuksem, a jedynie ogólnego obeznania z komputerem (codzienna obsługa komputera, programów biurowych i Internetu).
Teoria jest ważna, ale najważniejsze są praktyczne umiejętności. Dlatego podczas każdych zajęć uczestnicy kursu samodzielnie zarządzają serwerem linuksowym, konfigurują i zabezpieczają sieć IPv4 i IPv6, DHCP i firewall, dokonują samodzielnej instalacji systemu, diagnozują typowe błędy i sami naprawiają nie uruchamiającą się maszynę. Do tego konfigurują usługi poczty i druku oraz środowisko graficzne, analizują logi i na wiele sposobów automatyzują pracę. Popularność wirtualizacji i usług chmurowych powoduje, że systemy linuksowe pędzą naprzód. Nawet jeśli miałeś/-aś kiedyś kontakt z Linuksem to warto odświeżyć posiadaną wiedzę o nowe rozwiązania i technologie, które po prostu trzeba znać: UEFI i GPT zastępujące BIOS i MBR; systemd wchodzące w miejsce skryptów startowych, IPv6, firewalld zastępujące iptables. A wszystko to wpisane w kontekst wydajności i bezpieczeństwa. Przygotowane przez naszych specjalistów (praktyków z wieloletnim doświadczeniem) bogate materiały pomocnicze w formie drukowanej pozwalają uczestnikom na łatwe i przyjemne pogłębianie wiedzy nie tylko podczas zajęć, ale i w domu.
Program naszego kursu jest również zgodny z wymaganiami certyfikacji LPIC-1. Nasz kurs jest jedynym autoryzowanym kursem przygotowującym do tej certyfikacji, z polskimi materiałami.
W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie programu kursu napisz do nas lub zadzwoń.
Uczymy Linuksa także młodzież (w wieku od 13 lat). Potrafimy zarazić entuzjazmem do tego jak działają Internet i sieci komputerowe niejednego młodego człowieka.
Uczestnicy kończą nasz kurs z kompletem wiadomości pozwalającym na rozpoczęcie pracy administratora sieci, gotowi do samodzielnego zdobywania doświadczenia. Po zakończeniu zajęć, wydajemy certyfikat ukończenia kursu.
Istnieje również możliwość zdania egzaminów certyfikacyjnych Linux Professional Institute. Dzięki programowi partnerstwa akademickiego z LPI udostępniamy możliwość podejścia do egzaminu LPI w wersji papierowej w specjalnej, obniżonej cenie 90 EUR (normalna cena wynosi 145 EUR). Test papierowy organizujemy najczęściej po zakończeniu grudniowej tury szkoleń (uwaga: egzaminy zewnętrzne są przeprowadzane tylko w naszej siedzibie w Warszawie). W razie zainteresowania prosimy o kontakt z biurem. Tytuł Junior Level Linux Professional (LPIC-1) uzyskuje się po zdaniu egzaminów LPI 101 oraz 102. Koszt jednego egzaminu to 90 EUR.
Dodatkowo, w wyniku porozumienia pomiędzy LPI i firmą Novell, posiadacze certyfikatów LPIC-1 mogą nieodpłatnie i bez konieczności zdawania dodatkowych egzaminów, uzyskać również status (certyfikat) Novell CLA (Novell Certified Linux Administrator). W tym celu wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronach firmy Novell.
Więcej informacji na temat certyfikatów zewnętrznych w dziale certyfikacja.
Trenerzy - zawodowi specjaliści
Nawet najlepiej przygotowany program kursu nie zadziała bez dobrego, otwartego na słuchaczy i doświadczonego wykładowcy. Doskonale o tym wiemy!
Dlatego nasi trenerzy są najlepsi. Mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz jednocześnie w realizacji projektów w swoich specjalizacjach. Są to praktycy - osoby prowadzące żywe, obfitujące w realistyczne przykłady zajęcia.
Janusz
Linux, PHP i bazy danych
Certyfikowany i bardzo doświadczony trener. Specjalista w zakresie systemu Linux, języka PHP oraz ekspert MS Access i baz danych. Posiada certyfikat Linux Professional Institute. Muzyk z wykształceniem.
Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończył studia na wydziale Matematyki,
Informatyki i Mechaniki. Kieruje zespołem programistycznym, od lat wykonuje zaawansowane projekty
IT. To specjalista języka PHP oraz expert MS Access i baz danych. Jest certyfikowanym trenerem
Linux Professional Institute.
Prowadzi kursy dla administratorów systemu Linux oraz dla programistów. Szkoli z nowych technologii całe działy programistyczne, tak aby programiści bezpośrednio po ukończeniu szkolenia mogli pracować przy projekcie. Cechą charakterystyczną tego trenera jest łatwość przekazywania wiedzy (nawet trudnych zagadnień) - o tym fakcie mogą zaświadczyć licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie gdzie przez kilka lat uczył elementów informatyki i technologii informacyjnych.
Janusz skończył szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie między innymi grał w orkiestrze. Stworzył jedyny w swoim rodzaju webowy kalkulator receptur lodziarskich.
Posiada certyfikaty:
Linux Professional Institute
Bartosz
C, C++, Python, Linux, low-level
Zawodowy programista. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania serwerowego w C++. Uczy programowania na Uniwersytecie Warszawskim. Wolny czas spędza na strzelnicy sportowej.
Bartosz ukończył studia na Wydziale Informatyki i Matematyki na Uniwersytecie
Warszawskim. Ma niespożyty zapał do przekazywania swojej olbrzymiej wiedzy
i czyni to doskonale. Jest wysoko oceniany przez Uczestników zajęć w ALX,
średnia ocen trenerskich z 50 ankiet spośród 10 ostatnich szkoleń wynosi 4,6 w 5
stopniowej skali ocen.
Oprócz prowadzenia szkoleń i warsztatowych kursów zawodowych, Bartosz stale
wykonuje mnóstwo projektów komercyjnych jako programista. Obecnie Bartosz jest
programistą silnika gier komputerowych w Huuuge Games. Wcześniej pracował
w CoreTechnology (spółka grupy Cyfrowy Polsat), gdzie projektował i programował
oprogramowanie serwerowe w C i C++ (VoIP/SIP, obsługa telefonii
komórkowej). Pracował również w MGBK Solutions sp. z o.o. gdzie tworzył
oprogramowanie serwerowe w C++ (tracker do sieci wymiany multimediów w czasie
rzeczywistym w modelu peer-to-peer). Wykonywał również projekty programistyczne
dla Stowarzyszenia Talent tj.: budowa witryny edukacyjnej (PHP na PostgreSQL z
domieszką Pythona), zadania algorytmiczno-programistyczne w C++, składanie
skryptów shellowych do zarządzania zadaniami, budowania obrazów LiveCD na zawody
programistyczne itd.
Bartosz pokochał strzelanie sportowe, szczególnie z MP-5. Rekreacyjne strzelanie do celu stało się jego pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Sam też jest
sędzią i instruktorem strzelectwa.
Karol
Linux, wirtualizacja, PostgreSQL
Certyfikowany specjalista Red Hat i LPI, konsultant ALX z wieloletnim doświadczeniem praktycznym.
Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Matematyki i Informatyki.
Posiada szeroką wiedzę z różnych dziedzin informatyki, specjalizuje się w technologiach:
Systemy operacyjne: GNU/Linux (RedHat/CentOS, Debian/Ubuntu, Gentoo, OpenWRT, AIX), ale również Windows Server.
Usługi sieciowe: HTTP/S, DNS, VPN, Load balancing, JBoss application server
Wirtualizacja: KVM, VMware, Xen
Monitoring: Nagios, Check_MK, SNMP
Backup: Bacula, VMware Virtual Data Protector, obnam, duplicity
Zarządzanie i obsługa baz danych: Oracle/MSSQL/MySQL/PostgreSQL
Platformy sprzętowe: x86 (HP, Dell), IBM Power, Citrix Netscaler
Od wielu lat pracuje jako administrator Linuksa oraz niezależny konsultant projektów informatycznych na zlecenie klientów z polskich i zagranicznych firm. Specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań o wysokiej dostępności w oparciu o wirtualizację i technologie chmurowe z naciskiem na bezpieczeństwo.
Karol ma bogaty dorobek zawodowy i doświadczenie w pracy dla różnych klientów, z różnych gałęzi biznesu. Mówi o sobie, że pracując dla dużych, międzynarodowych instytucji finansowych “miał pod palcami miliony dolarów”. Prowadzone przez niego szkolenia zawsze zachwycają kursantów i obfitują w mnóstwo praktycznych przykładów i porad. Na jego zajęciach pokazywane są nowoczesne techniki, konkretne wdrożenia i typowe błędy. Swoim słuchaczom Karol przekazuje to co aktualnie jest standardem na rynku pracy.
Ma talent dydaktyczny, realizuje się zarówno jako trener grup początkujących jak i przy ultra-specjalistycznych szkoleniach na zamówienie. W ALX często prowadzi zaawansowane, mocno specjalistyczne mini szkolenia na zamówienie firm (najczęściej w siedzibie klienta) - dla administratorów z doświadczeniem - dotyczące konkretnej technologii.
Prywatnie jest miłośnikiem legendarnej polskiej marki Unitra. Vintage'owy sprzęt Unitry z pasją przywraca do życia w wolnym czasie. Oprócz klawiatury nie boi się brać do ręki miernika i lutownicy. Od lat ma pod ręką szwajcarski scyzoryk, z jego pomocą rozebrał niezliczoną ilość urządzeń. Uspokaja go czytanie Lema i literatury faktu. Maniak zagadnień związanych z prywatnością.
Posiada certyfikaty: Red Hat Certified Engineer, Red Hat Certified System Administrator, Red Hat Enterprise Linux Troubleshooting (RH242) training course, Linux Professional Institute (LPIC-2), Microsoft Certified Systems Administrator (Windows XP/2003 Server/Exchange 2003), ITIL Foundation.
Bootcamp to duży wydatek?
Rozłóż go sobie na raty - bez żadnych dodatkowych kosztów.
Udział w bootcampie to dla wielu naszych kursantów istotna inwestycja. To inwestycja w Twoje umiejętności i szansa na zdobycie wymarzonej, bardzo dobrze płatnej pracy w branży IT.
Jest to także spory wydatek!
Wiemy o tym i dlatego oferujemy dogodne opłaty za nasze bootcampy w systemie ratalnym - bez żadnych dodatkowych kosztów.
Płacisz tylko tyle - ile kosztuje kurs.
Jak zapłacić za bootcamp w ratach?
Procedura jest wyjatkowo prosta - nie musisz kontaktować się z żadnym bankiem, nie musisz przechodzić skomplikowanych weryfikacji, potrzebujesz jedynie dokumentu tożsamości - wszystko załatwiasz z naszą firmą. Sprawdź to >>
Jeden bootcamp, dwie motywacje
Jesteś osobą prywatną?
Jeżeli będziesz dobry - po bootcampie pomożemy Ci znaleźć pracę w IT.
Program bootcampu jest dostosowany do aktualnych potrzeb rynku pracy. Zdobywasz wiedzę i umiejętności, które są wymagane na stanowisku młodszego programisty. Program bootcampu jest przygotowany przez czynnych zawodowo informatyków, kierowników zespołów programistycznych.
Chcemy, żeby nasi najlepsi kursanci znajdowali pracę bardzo szybko. Jeżeli więc wyróżniasz się na tle grupy - przykładasz się do nauki, z sukcesem wykonujesz ćwiczenia zadane przez trenera - to chętnie pomożemy Ci rozwinąć skrzydła w zawodzie. Najlepszych absolwentów kontaktujemy z firmami, z którymi ALX współpracuje od lat - są to agencje reklamowe, software house’y, zespoły programistyczne w korporacjach - wszędzie tam gdzie zatrudnia się programistów.
Jesteś pracodawcą?
Rozwiń umiejętności swojego pracownika - wyślij go na bootcamp!
Umożliwienie rozwoju jest jedną z najlepszych rzeczy jakie pracodawca może dać swojemu pracownikowi - jest to znakomity motywator! Na bootcampie Twój pracownik będzie uczyć się pod okiem doświadczonego programisty, który nauczy go fundamentów programowania, myślenia jak programista i wypracuje w nim dobre praktyki. W kilkanaście dni przeszkolimy taką osobę i i uzupełnimy braki w Twoim zespole – a Ty oszczędzisz pieniądze na rekrutacji i olbrzymich pensjach doświadczonych programistów. Wielu pracodawców, którzy wysłali do nas swoich ambitnych i chętnych do nauki pracowników - zyskali młodszych programistów, głodnych dalszej nauki, gotowych do pracy w zespole programistycznym.
Program bootcampu jest dostosowany do aktualnych potrzeb rynku pracy. Zdobywasz wiedzę i umiejętności, które są wymagane na stanowisku młodszego programisty. Program bootcampu jest przygotowany przez czynnych zawodowo informatyków, kierowników zespołów programistycznych.
Chcemy, żeby nasi najlepsi kursanci znajdowali pracę bardzo szybko. Jeżeli więc wyróżniasz się na tle grupy - przykładasz się do nauki, z sukcesem wykonujesz ćwiczenia zadane przez trenera - to chętnie pomożemy Ci rozwinąć skrzydła w zawodzie. Najlepszych absolwentów kontaktujemy z firmami, z którymi ALX współpracuje od lat - są to agencje reklamowe, software house’y, zespoły programistyczne w korporacjach - wszędzie tam gdzie zatrudnia się programistów.
Umożliwienie rozwoju jest jedną z najlepszych rzeczy jakie pracodawca może dać swojemu pracownikowi - jest to znakomity motywator! Na bootcampie Twój pracownik będzie uczyć się pod okiem doświadczonego programisty, który nauczy go fundamentów programowania, myślenia jak programista i wypracuje w nim dobre praktyki. W kilkanaście dni przeszkolimy taką osobę i i uzupełnimy braki w Twoim zespole – a Ty oszczędzisz pieniądze na rekrutacji i olbrzymich pensjach doświadczonych programistów. Wielu pracodawców, którzy wysłali do nas swoich ambitnych i chętnych do nauki pracowników - zyskali młodszych programistów, głodnych dalszej nauki, gotowych do pracy w zespole programistycznym.
Coraz częściej spotykamy pracodawców, którzy na potrzeby nowego projektu czy objęcia wsparciem nowego systemu - wysyłają na nasze bootacmpy swoich obecnych pracowników IT, aby rozwinąć ich kompetencje.
Komfortowe warunki do nauki
ALX prowadzi kursy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz jakość “premium”. Co to znaczy?
Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem - a nie przypadkowe osoby.
Program naszych kursów jest dopasowany do rynku pracy - szkolimy tak, żebyś później mógł pracować w zawodzie, a nie tylko tak jak jest w książkach czy skryptach sprzed 5 lat. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć Cię tego czego aktualnie wymagają pracodawcy.
No i na koniec najważniejsze! Nawet najlepszy program kursu i najlepszy trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach! Nasze kursy są prowadzone w profesjonalnych, doskonale wyposażonych salach, w największych miastach Polski oraz w Warszawie, gdzie jest nasza siedziba, w ścisłym centrum miasta, w komfortowym, klimatyzowanym biurowcu klasy premium. Zapewniamy nowoczesny sprzęt komputerowy (nie musisz mieć swojego komputera) oraz poczęstunek (nawet zimne piwo, rzecz jasna bezalkoholowe) gratis!
Zajęcia odbywają się w naszych salach komputerowych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i w Gdańsku (adresy).
Dostępne tryby:
Zaoczny (wszystkie miasta) - zajęcia w weekendy: soboty i niedziele, co 2 tygodnie, w godzinach 9-17 (8 godzin dziennie, w tym przerwa obiadowa). Kurs trwa łącznie 5 zjazdów.
Dzienny (wszystkie miasta) - szkolenie prowadzone jest w dwóch 5-dniowych blokach; zajęcia odbywają się w dni robocze, po 8 godzin dziennie (od 9 do 17) w tym przerwa obiadowa. Pomiędzy kolejnymi blokami mają miejsce przerwy, zwykle tygodniowe.
Wieczorowy (tylko Warszawa, w pozostałych miastach niedostępny) - dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa, lub wtorek i czwartek), w godzinach 18-21:30 (trzy i pół godziny). Łącznie 22 spotkania.
We wszystkich wariantach cały kurs to łącznie ok. 80 godzin zegarowych zajęć (zaoczny i dzienny 80, wieczorowy - 77). W trybie zaocznym i wieczorowym kurs trwa ok. 3 miesiące; najbardziej intensywny jest tryb dzienny - kurs kończy się już po miesiącu.
Obiady. W ramach kursu zapewniamy poczęstunek - słodycze oraz ciepłe i zimne napoje. Oprócz tego dla chętnych istnieje możliwość wykupienia obiadów (z dostępnością zależną od trybu szkolenia), w cenie 27 zł netto za obiad. Informacja, czy dla danej grupy jest możliwość wykupienia obiadów, znajduje się na formularzu zgłoszeniowym on-line; udzielić jej również może nasz sekretariat.
Noclegi. Z myślą o licznej grupie słuchaczy dojeżdżających na zajęcia, najczęściej weekendowe, w razie potrzeby udostępniamy nieco informacji o możliwych noclegach.
Materiał równoważny kursowi można zrealizować również, w całości lub w części, ścieżką klasycznych szkoleń - szkolenia LPI 101, LPI 102 oraz z wybranych usług sieciowych. Są to typowe, kilkudniowe, osobne szkolenia, organizowane w dni powszednie w godzinach pracy, w cenie zawierające pełne wyżywienie. Szkolenia LPI 101 i LPI 102 są szkoleniami autoryzowanymi przez Linux Proffesional Institute. Więcej informacji na ten temat w dziale szkolenia Linux.
Szczegółowe rozkłady zajęć
Szczegółowe terminy wszystkich grup planowanych w przyszłości oraz obecnie będących w toku:
pobrać, wypełnić ręcznie i przesłać nam tradycyjny formularz zgłoszeniowy (wypełniony formularz można przesłać nam faksem, jako skan e-mailem, lub przynieść osobiście).
Dokonać wpłaty:
Wpłacić 500zł zaliczki lub pełną kwotę opłaty na nasze konto, w terminie 7 dni od daty zgłoszenia.
Należy pamiętać, że samo wypełnienie formularza (zarówno internetowego, jak i tradycyjnego) dokonuje rezerwacji wstępnej. Ostateczne potwierdzenie zgłoszenia następuje po przelaniu na nasze konto zaliczki lub pełnej opłaty za kurs.
W razie pytań - zadzwonić pod nasz warszawski numer: (022) 63 64 164.
Warto zdecydować się i zadeklarować swoją obecność jak najwcześniej! Zapisującym się na wybrany kurs na co najmniej 30 dni przed jego rozpoczęciem, udzielamy 3% rabatu od jego pełnej ceny.
Warto zapisać się szybko również dlatego, że gwarantuje to miejsce w grupie (zdarza się, że próbującym zapisać się w ostatnich dniach z przykrością musimy odmówić, lub możemy jedynie zaproponować miejsce w grupie startującej później lub w innym trybie).
Upusty i rabaty
7% - rabat dla stałych klientów
ważny na: wszystkie kursy i szkolenia;
dla: osoby, lub pracownika firmy, która wcześniej delegowała co najmniej jednego pracownika na jakikolwiek nasz kurs lub szkolenie.
5% - "polecający, polecony" - poleć nasz kurs znajomemu (znajomej) lub współpracownikowi i przyprowadź go (ją) ze sobą, a obie osoby dostaną po 5% rabatu (dotyczy kursów zawodowych).
5% - dla posiadaczy karty EURO<26.
3% - dla wszystkich studentów, za okazaniem skanu ważnej legitymacji.
do 3% - rabat za wczesny zapis na kurs zawodowy/bootcamp (nie dotyczy szkoleń)
3% - dla zgłoszeń do 30 dni przed datą rozpoczęcia kursu
2% - dla zgłoszeń od 29 do 15 dni przed datą rozpoczęcia kursu
1% - dla zgłoszeń od 14 do 8 dni przed datą rozpoczęcia kursu
W przypadku zapisów online i skorzystania z rabatu za wczesny zapis należy przesłać podpisane zgłoszenie w ciągu 48 godzin od zapisania się (w uzasadnionych przypadkach możemy termin wydłużyć).
oferta rabatowa obowiązuje przy płatności z góry w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, w oparciu o nasz standardowy formularz zgłoszeniowy lub standardową umowę szkolenia.
Standardowe rabaty, oferty i promocje nie obowiązują w przypadku skierowań przez podmioty trzecie.
Przy zgłoszeniach grupowych i szkoleniach na zamówienie (zamkniętych) oferujemy atrakcyjne rabaty, które są ustalane indywidualnie.
rabaty, oferty i promocje nie łączą się.
Płatność ratalna za kursy
Dla osób prywatnych, zapisujących się na kurs, istnieje możliwość rozłożenia opłaty na nieoprocentowane raty. Przy płatności w ratach nie stosuje się jednak rabatów ani promocji. Szczegółowe informacje o płatności ratalnej znajdują się tutaj, lub udzieli ich Państwu nasz sekretariat.
Szkolenia zamknięte i wyjazdowe
W przypadku skierowania na szkolenie grupy pracowników, istnieje możliwość uruchomienia szkolenia w trybie zamkniętym, niezależnie od planowej siatki zajęć. Z tytułu wybrania terminu na zamówienie nie naliczamy dodatkowych opłat.
Szkolenia zamknięte realizujemy również poza naszą siedzibą, w biurze Klienta, lub w dowolnym innym miejscu na terenie Polski, lub UE (w jęz. polskim lub angielskim).
Więcej informacji na temat szkoleń zamkniętych i prowadzonych u Klienta znajduje się na osobnej stronie Na zamówienie. Zachęcamy również do kontaktu z naszym biurem: chętnie udzielimy informacji, rozwiejemy wątpliwości i pomożemy wybrać najbardziej odpowiednie szkolenie, czy też zaprojektować całkowicie indywidualny program szkolenia dla Państwa.
Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na zamieszczanie plików cookies na Twoim urządzeniu. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji w polityce prywatności.
Masz pytanie?
Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia
Dziękujemy
Twoja wiadomość została przesłana
Dziękujemy
Twoja wiadomość została przesłana
Czy chcesz otrzymywać nasz firmowy Newsletter?
Raz w miesiącu przesyłamy informacje o technologiach związanych z naszymi szkoleniami i zmianach w naszej ofercie.