Administrator LinuksaK-ADMIN

Obecnie brak terminów otwartych

Zdalnie
 • 24.04 - zaoczny (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)
 • 16.06 - dzienny (dwa 5-dniowe bloki, średnio co 2 tygodnie)
 • 19.06 - zaoczny (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)

Tryb zdalny: online na żywo z trenerem i grupą. Zobacz więcej o kursach zdalnych i zakł. "Terminy".
Można: zrezygnować do 15 dni przed startem; w każdej chwili przejść z trybu "na sali" na zdalny.
Kursy dostępne również na zamówienie, w terminie i lokalizacji do uzgodnienia, dla grup od 6 osób.

4,8/5 (945)
Stars
dla firm - netto
dla osób prywatnych - brutto (pokrywamy VAT)
dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT

Cena kursu: 4190 PLN

lub 838 PLN miesięcznie (5 rat)

poczęstunek w cenie

stanowisko komputerowe w cenie

first minute (30+ dni do startu) - 3%

Akredytacja

Intensywny kurs

profesjonalnej administracji Linuksem

Dużo ćwiczeń i pracy warsztatowej. Umiejętności praktyczne - poszukiwane na rynku pracy. Autoryzacja Linux Professional Institute (LPI). Możliwość certyfikacji LPIC-1.

 • Tematyka:
  budowa i instalacja systemu, zarządzanie sprzętem i oprogramowaniem, monitorowanie działania serwera, TCP/IP, sieci IPv6 i IPv6, routing, systemd, środowisko graficzne, poczta, firewall, bezpieczeństwo
 • Czas trwania:
  80 godzin
 • Tryby zajęć:
  • weekendowo (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)
  • dziennie (dwa 5-dniowe bloki co ok. 2 tyg.)
 • Grupa:
  Na sali max 9 osób
  (więcej powierzchni na osobę niż według zaleceń).
  Dla kursów zdalnych - do 17 osób łącznie.
 • Prowadzący:
  trener Linux Professional Institute
 • Miejsce:
  Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Gdańsk, Wrocław oraz Zdalnie (online na żywo z trenerem i grupą)
 • Elastyczność:
  a) do 15 dni przed startem można zrezygnować
  b) podczas zajęć można:
  - przejść z trybu stacjonarnego na zdalny
  - ze zdalnego na stacjonarny
  - zawiesić uczestnictwo i dokończyć później
  (w miarę dostępności miejsc.)
 • Cena:
  4 190 PLN*
  dla firm - netto
  dla osób prywatnych brutto (pokrywamy VAT)
  dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT
Możesz zapłacić w 5 ratach po 838 zł - bez żadnych kosztów (sprawdź)
poczęstunek w cenie
stanowisko komputerowe w cenie
4.8/5
Stars
945
kursantów uczestniczyło w kursie
Kurs świetnie zorganizowany. Bardzo dużo ćwiczeń. Było intensywnie!

Nasz kurs przeznaczony jest dla tych, którzy:

 • chcieliby rozpocząć pracę jako administrator Linuksa
 • chcą poszerzyć swoją wiedzę o komputerach i sieciach TCP/IP
 • już pracują na stanowisku informatyka, ale chcą podwyższyć swoje kwalifikacje

Od zapisujących się nie wymagamy żadnego doświadczenia z Linuksem, a jedynie ogólnego obeznania z komputerem (codzienna obsługa komputera, programów biurowych i Internetu).

Wartościowa wiedza i umiejętności

Teoria jest ważna, ale najważniejsze są praktyczne umiejętności. Dlatego podczas każdych zajęć uczestnicy kursu samodzielnie zarządzają serwerem linuksowym, konfigurują i zabezpieczają sieć IPv4 i IPv6, DHCP i firewall, dokonują samodzielnej instalacji systemu, diagnozują typowe błędy i sami naprawiają nie uruchamiającą się maszynę. Do tego konfigurują usługi poczty i druku oraz środowisko graficzne, analizują logi i na wiele sposobów automatyzują pracę. Popularność wirtualizacji i usług chmurowych powoduje, że systemy linuksowe pędzą naprzód. Nawet jeśli miałeś/-aś kiedyś kontakt z Linuksem to warto odświeżyć posiadaną wiedzę o nowe rozwiązania i technologie, które po prostu trzeba znać: UEFI i GPT zastępujące BIOS i MBR; systemd wchodzące w miejsce skryptów startowych, IPv6, firewalld zastępujące iptables. A wszystko to wpisane w kontekst wydajności i bezpieczeństwa. Przygotowane przez naszych specjalistów (praktyków z wieloletnim doświadczeniem) bogate materiały pomocnicze w formie drukowanej pozwalają uczestnikom na łatwe i przyjemne pogłębianie wiedzy nie tylko podczas zajęć, ale i w domu.

Program naszego kursu jest również zgodny z wymaganiami certyfikacji LPIC-1. Nasz kurs jest jedynym autoryzowanym kursem przygotowującym do tej certyfikacji, z polskimi materiałami.

Kurs posiada również akredytację MEN.

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie programu kursu napisz do nas lub zadzwoń.

Uczymy Linuksa także młodzież (w wieku od 13 lat). Potrafimy zarazić entuzjazmem do tego jak działają Internet i sieci komputerowe niejednego młodego człowieka.

Certyfikacja

Uczestnicy kończą nasz kurs z kompletem wiadomości pozwalającym na rozpoczęcie pracy administratora sieci, gotowi do samodzielnego zdobywania doświadczenia. Po zakończeniu zajęć, wydajemy certyfikat ukończenia kursu sygnowany przez ALX, ze szczegółową listą zdobytych umiejętności. Każdy certyfikat posiada unikalny identyfikator i wersję elektroniczną (niezależnie od tego, czy zamówiona zostanie również wersja papierowa). Jeśli chcesz, możesz udostępnić swój certyfikat przeklejając jego adres URL - na przykład do swojego profilu na portalu społecznościowym lub zawodowym, albo do swojego CV.

Istnieje również możliwość zdania egzaminów certyfikacyjnych Linux Professional Institute. Test papierowy organizujemy najczęściej po zakończeniu grudniowej tury szkoleń (uwaga: egzaminy zewnętrzne są przeprowadzane tylko w naszej siedzibie w Warszawie). W razie zainteresowania prosimy o kontakt z biurem. Tytuł Junior Level Linux Professional (LPIC-1) uzyskuje się po zdaniu egzaminów LPI 101 oraz 102. Koszt jednego egzaminu to 160 EURO.

Dodatkowo, w wyniku porozumienia pomiędzy LPI i firmą Novell, posiadacze certyfikatów LPIC-1 mogą nieodpłatnie i bez konieczności zdawania dodatkowych egzaminów, uzyskać również status (certyfikat) Novell CLA (Novell Certified Linux Administrator). W tym celu wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronach firmy Novell.

Więcej informacji na temat certyfikatów zewnętrznych w dziale certyfikacja.

Akredytacja Kuratorium Oświaty

Trenerzy - zawodowi specjaliści

Nawet najlepiej przygotowany program kursu nie zadziała bez dobrego, otwartego na słuchaczy i doświadczonego wykładowcy. Doskonale o tym wiemy!

Dlatego nasi trenerzy są najlepsi. Mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz jednocześnie w realizacji projektów w swoich specjalizacjach. Są to praktycy - osoby prowadzące żywe, obfitujące w realistyczne przykłady zajęcia.

Janusz

Java, PHP, bazy danych, Linux

Certyfikowany i bardzo doświadczony trener. Specjalista w zakresie systemu Linux, języka PHP oraz ekspert MS Access i baz danych. Posiada certyfikat Linux Professional Institute. Muzyk z wykształceniem.

Janusz

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończył studia na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Kieruje zespołem programistycznym, od lat wykonuje zaawansowane projekty IT. To specjalista języka PHP oraz expert MS Access i baz danych. Jest certyfikowanym trenerem Linux Professional Institute.

Prowadzi kursy dla administratorów systemu Linux oraz dla programistów. Szkoli z nowych technologii całe działy programistyczne, tak aby programiści bezpośrednio po ukończeniu szkolenia mogli pracować przy projekcie. Cechą charakterystyczną tego trenera jest łatwość przekazywania wiedzy (nawet trudnych zagadnień) - o tym fakcie mogą zaświadczyć licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie gdzie przez kilka lat uczył elementów informatyki i technologii informacyjnych.

Janusz skończył szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie między innymi grał w orkiestrze. Stworzył jedyny w swoim rodzaju webowy kalkulator receptur lodziarskich.

Posiada certyfikaty:

 • Linux Professional Institute

Bartosz

C, C++, Python, Linux, low-level

Zawodowy programista. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania serwerowego w C++. Uczy programowania na Uniwersytecie Warszawskim. Wolny czas spędza na strzelnicy sportowej.

Bartosz

Bartosz ukończył studia na Wydziale Informatyki i Matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma niespożyty zapał do przekazywania swojej olbrzymiej wiedzy i czyni to doskonale. Jest wysoko oceniany przez Uczestników zajęć w ALX, średnia ocen trenerskich z 50 ankiet spośród 10 ostatnich szkoleń wynosi 4,6 w 5 stopniowej skali ocen.

Oprócz prowadzenia szkoleń i warsztatowych kursów zawodowych, Bartosz stale wykonuje mnóstwo projektów komercyjnych jako programista. Obecnie Bartosz jest programistą silnika gier komputerowych w Huuuge Games. Wcześniej pracował w CoreTechnology (spółka grupy Cyfrowy Polsat), gdzie projektował i programował oprogramowanie serwerowe w C i C++ (VoIP/SIP, obsługa telefonii komórkowej). Pracował również w MGBK Solutions sp. z o.o. gdzie tworzył oprogramowanie serwerowe w C++ (tracker do sieci wymiany multimediów w czasie rzeczywistym w modelu peer-to-peer). Wykonywał również projekty programistyczne dla Stowarzyszenia Talent tj.: budowa witryny edukacyjnej (PHP na PostgreSQL z domieszką Pythona), zadania algorytmiczno-programistyczne w C++, składanie skryptów shellowych do zarządzania zadaniami, budowania obrazów LiveCD na zawody programistyczne itd.

Bartosz pokochał strzelanie sportowe, szczególnie z MP-5. Rekreacyjne strzelanie do celu stało się jego pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Sam też jest sędzią i instruktorem strzelectwa.

Karol

Linux, wirtualizacja, sieci, PostgreSQL

Certyfikowany specjalista Red Hat i LPI, konsultant ALX z wieloletnim doświadczeniem praktycznym.

Karol

Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Matematyki i Informatyki. Posiada szeroką wiedzę z różnych dziedzin informatyki, specjalizuje się w technologiach:

 • Systemy operacyjne: GNU/Linux (RedHat/CentOS, Debian/Ubuntu, Gentoo, OpenWRT, AIX), ale również Windows Server.
 • Usługi sieciowe: HTTP/S, DNS, VPN, Load balancing, JBoss application server
 • Wirtualizacja: KVM, VMware, Xen
 • Monitoring: Nagios, Check_MK, SNMP
 • Backup: Bacula, VMware Virtual Data Protector, obnam, duplicity
 • Zarządzanie i obsługa baz danych: Oracle/MSSQL/MySQL/PostgreSQL
 • Platformy sprzętowe: x86 (HP, Dell), IBM Power, Citrix Netscaler

Od wielu lat pracuje jako administrator Linuksa oraz niezależny konsultant projektów informatycznych na zlecenie klientów z polskich i zagranicznych firm. Specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań o wysokiej dostępności w oparciu o wirtualizację i technologie chmurowe z naciskiem na bezpieczeństwo.

Karol ma bogaty dorobek zawodowy i doświadczenie w pracy dla różnych klientów, z różnych gałęzi biznesu. Mówi o sobie, że pracując dla dużych, międzynarodowych instytucji finansowych “miał pod palcami miliony dolarów”. Prowadzone przez niego szkolenia zawsze zachwycają kursantów i obfitują w mnóstwo praktycznych przykładów i porad. Na jego zajęciach pokazywane są nowoczesne techniki, konkretne wdrożenia i typowe błędy. Swoim słuchaczom Karol przekazuje to co aktualnie jest standardem na rynku pracy.

Ma talent dydaktyczny, realizuje się zarówno jako trener grup początkujących jak i przy ultra-specjalistycznych szkoleniach na zamówienie. W ALX często prowadzi zaawansowane, mocno specjalistyczne mini szkolenia na zamówienie firm (najczęściej w siedzibie klienta) - dla administratorów z doświadczeniem - dotyczące konkretnej technologii.

Prywatnie jest miłośnikiem legendarnej polskiej marki Unitra. Vintage'owy sprzęt Unitry z pasją przywraca do życia w wolnym czasie. Oprócz klawiatury nie boi się brać do ręki miernika i lutownicy. Od lat ma pod ręką szwajcarski scyzoryk, z jego pomocą rozebrał niezliczoną ilość urządzeń. Uspokaja go czytanie Lema i literatury faktu. Maniak zagadnień związanych z prywatnością.

Posiada certyfikaty: Red Hat Certified Engineer, Red Hat Certified System Administrator, Red Hat Enterprise Linux Troubleshooting (RH242) training course, Linux Professional Institute (LPIC-2), Microsoft Certified Systems Administrator (Windows XP/2003 Server/Exchange 2003), ITIL Foundation.

Bootcamp to duży wydatek?

Rozłóż go sobie na raty - bez żadnych dodatkowych kosztów.

Udział w bootcampie to dla wielu naszych kursantów istotna inwestycja. To inwestycja w Twoje umiejętności i szansa na zdobycie wymarzonej, bardzo dobrze płatnej pracy w branży IT.

Jest to także spory wydatek!

Wiemy o tym i dlatego oferujemy dogodne opłaty za nasze bootcampy w systemie ratalnym - bez żadnych dodatkowych kosztów.

Płacisz tylko tyle - ile kosztuje kurs.

Jak zapłacić za bootcamp w ratach?

Procedura jest wyjatkowo prosta - nie musisz kontaktować się z żadnym bankiem, nie musisz przechodzić skomplikowanych weryfikacji, potrzebujesz jedynie dokumentu tożsamości - wszystko załatwiasz z naszą firmą. Sprawdź to >>

Nie martw się o sprzęt do nauki! Zapewniamy go w szkole programowania ALX

Jeden bootcamp, dwie motywacje

 • Dla pracownika

  Jesteś osobą prywatną? Jeżeli będziesz dobry - po bootcampie pomożemy Ci znaleźć pracę w IT.

 • Dla pracodawcy

  Jesteś pracodawcą? Rozwiń umiejętności swojego pracownika - wyślij go na bootcamp!

Komfortowe warunki do nauki

ALX prowadzi kursy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz jakość “premium”. Co to znaczy?

 • Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem - a nie przypadkowe osoby.
 • Program naszych kursów jest dopasowany do rynku pracy - szkolimy tak, żebyś później mógł pracować w zawodzie, a nie tylko tak jak jest w książkach czy skryptach sprzed 5 lat. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć Cię tego czego aktualnie wymagają pracodawcy.
 • No i na koniec najważniejsze! Nawet najlepszy program kursu i najlepszy trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach! Nasze kursy stacjonarne są prowadzone w profesjonalnych, doskonale wyposażonych salach, w największych miastach Polski oraz w Warszawie, gdzie jest nasza siedziba, w ścisłym centrum miasta, w komfortowym, klimatyzowanym biurowcu klasy premium. Zapewniamy nowoczesny sprzęt komputerowy (nie musisz mieć swojego komputera) oraz poczęstunek (nawet zimne piwo, rzecz jasna bezalkoholowe) gratis!

Zapisz się na ten kurs

Wybierz interesujący Cię termin oraz miasto

Zdalnie:
 • 24.04 (Z)TooltipTriangle
 • 16.06 (D)TooltipTriangle
 • 19.06 (Z)TooltipTriangle

Żaden termin nie pasuje?

Podaj swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o przyszłych terminach

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez „ALX” Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.