Historie naszych absolwentów.

Poznaj ludzi, którzy nam zaufali, zrobili z nami pierwszy krok
i ciężko pracowali na swój sukces w IT.

Monika Falk

Po studiach informatycznych nie miałam jasno wytyczonej ścieżki kariery, więc przez kilka lat pracowałam w jako IT helpdesk oraz “IT człowiek od wszystkiego”. Miałam więc kontakt z przeróżnymi technologiami. Po jakimś czasie sama chciałam spróbować swoich sił w programowaniu dynamicznych stron internetowych. Bardzo chciałam zacząć stawiać strony WWW od podstaw. W Internecie było dużo wiedzy, jak taką stronę zbudować od A do Z, ale to była wyrywkowa wiedza, niepełna, nie było w jednym miejscu wszystkiego, a poza tym poszczególne elementy były często ze sobą sprzeczne. Wtedy ucząc się sama miałam wrażenie, że ludzie publikujący różne tutoriale “jak zbudować stronę WWW” chcą bardziej zrobić z siebie gwiazdę Internetu niż faktycznie komuś pomóc. To było frustrujące i zajmowało bardzo dużo czasu.
Zaczęłam szukać kursu web developerskiego i trafiłam na ALX, przeczytałam program kursu i wydał mi się bardzo spójny, logicznie poukładany - pasowały mi użyte w nim technologie. Bardzo wygodne było dla mnie to, że kurs odbywał się w trybie wieczorowym. Otrzymałam dofinansowanie z Urzędu Miasta i zaczęłam uczęszczać na szkolenie. Sam kurs był prowadzony przez praktyków. Widać było, że nasi trenerzy oprócz tego, że udzielali szkoleń, codziennie pracowali w danej technologii, robili komercyjne projekty i co najważniejsze - umieli nam tę wiedzę przekazać.

Rewelacyjny był sposób w jaki trenerzy opowiadali kursantom o trudniejszych zagadnieniach - pokazywali je obrazowo, czasem żartobliwie - do tej pory mam w pamięci niektóre porównania. Po kursie potrafiłam od początku do końca, samodzielnie zrobić dynamiczną stronę WWW, wiedziałam jak posługiwać się CMSem - byłam lata świetlne do przodu.

W połowie kursu chodziłam już na rozmowy kwalifikacyjne i kurs skończyłam już jako młodszy programista front-end w jednej z firm programistycznych.

Obecnie mieszkam w Czechach, pracuje w dużym, międzynarodowym software house. Do ALX wracam po wiedzę - bo rzadko się spotyka tak solidną szkołę i tak dobrych specjalistów. Byłam na szkoleniu z Javascript, a potem na specjalistycznym kursie o komponentach JAVA. Moim następnym krokiem w karierze jest uczenie maszynowe i mam nadzieję, że znów uda mi się podnieść swoje kwalifikacje wraz z ALX.

Ty też chcesz zrobić pierwszy krok?

Pomożemy Ci wybrać kurs. Napisz do nas lub zostaw numer telefonu. Oddzwonimy.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.