Blog

Bootcamp czy studia - co wybrać?

Bootcamp czy studia - co wybrać?

Wielu z nas zastanawia się co będzie lepsze - wybór studiów podyplomowych czy uczestnictwo w bootcampie. Oba rozwiązania są dobre, bo przecież każda z tych opcji pozwoli nam na poszerzenie kompetencji. Jednakże bootcamp nie wymaga od nas posiadania dyplomu ukończenia studiów, a dodatkowo ma bardzo wiele zalet. Jakich? Wyjaśniamy w artykule.

Czy programowanie jest trudne?

Czy programowanie jest trudne?

Decydując się na naukę programowania warto zastanowić się na początku czym tak naprawdę ono jest oraz co dzięki takim umiejętnościom chcę osiągnąć. Wiele osób decyduje się na zmianę swojego zawodu i związanie z branżą IT, jednakże nie do końca zdają sobie sprawę, jak tak naprawdę ten fach wygląda „od kuchni”. Programowanie jest zarazem i łatwe i trudne - dużo zależy od naszej determinacji i cierpliwości. Jednocześnie nagroda w postaci satysfakcji z wykonania pracy jest w tym przypadku nieoceniona i nieporównywalna z innymi zawodami. Zatem do dzieła!

Jak zostać programistą?

Jak zostać programistą?

Niewątpliwym faktem jest, że zawód programisty nieustannie cieszy się dużą popularnością. Łączy w sobie bowiem dwie zalety - dobre i stabilne zarobki oraz prestiż wynikający z posiadanych umiejętności i specjalizacji. Zdecydowanie zatem rozważyć taką ścieżkę kariery. Niezależnie od tego czy dopiero wchodzimy na rynek czy po latach pracy w innym zawodzie postanawiamy się przebranżowić. Istnieje bowiem wiele możliwości aby nauczyć się dobrze kodować. Na czym zatem polega praca programisty i co zrobić aby nim zostać?

Programowanie strukturalne i obiektowe - główne różnice.

Programowanie strukturalne i obiektowe - główne różnice.

Z tego tekstu dowiesz się, jak najprościej zrozumieć różnice pomiędzy programowaniem strukturalnym a obiektowym. Damy Ci również wskazówki, jaki kurs programowania najlepiej dobrać dla siebie mając smykałkę do kodowania.

Na czym polega programowanie obiektowe?

Na czym polega programowanie obiektowe?

Według niektórych źródeł zamysł programowania obiektowego pojawił się już pod koniec lat 60-ych ubiegłego wieku. Zdumiewające, prawda? Czy zatem jest? Naukowcy podają, że jest to jeden z paradygmatów programowania, który pozwala koderom tworzyć programy składające się z obiektów. W tekście przyjrzymy się ludzkim okiem tej metodyce.

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.