Kurs: Analiza danych w PythonieK-PYTHON-A

 • Python
 • Anaconda
 • Jupyter Notebook
 • NumPy
 • Pandas
 • Matplotlib
 • AI

Obecnie brak terminów otwartych. Dostępne na zamówienie dla grup.

Edycja dzienna (dwa bloki 3-dniowe i jeden 4-dniowy, średnio co 2 tyg.) Edycja weekendowa (zaoczna) (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)

Warszawa

19 września - 17 października 2024 24 sierpnia - 6 października 2024

Warszawa

28 października - 6 grudnia 2024

Zdalnie

19 września - 17 października 2024 24 sierpnia - 6 października 2024

Zdalnie

28 października - 6 grudnia 2024

Online (English)

24 sierpnia - 20 października 2024 (Sat-Sun, on average every 2 weeks)

Tryb zdalny: online na żywo z trenerem i grupą (→ więcej o kursach zdalnych). Można: zrezygnować do 15 dni przed startem; w każdej chwili przejść na tryb zdalny; w razie potrzeby skorzystać z nagrań. Kursy dostępne również na zamówienie, w terminie i lokalizacji do uzgodnienia, dla grup od 6 osób.

4,6/5 (217)
Stars
dla firm - netto
dla osób prywatnych - brutto (pokrywamy VAT)
dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT

Cena kursu: 4790 PLN

lub 958 PLN miesięcznie (5 rat)


percent icon first minute (30+ dni do startu) - 3%

percent icon dostęp do nagrań w razie potrzeby

shake hand icon dla chętnych bezpłatnie warsztaty HR

percent icon praktyczne ćwiczenia i miniprojekty

coffee cup icon poczęstunek w cenie

desktop icon stanowisko komputerowe w cenie

Wykorzystaj Pythona w analizie danych.

Kurs od podstaw. Jak analizować dane i wykorzystać uczenie maszynowe w codziennej pracy.

Popularne narzędzia, dużo ćwiczeń, praktyczne umiejętności, wprowadzenie w świat AI.

 • Tematyka:
  Wprowadzenie do programowania w Pythonie, środowisko pracy analityka (Anaconda, Jupyter Notebook), przetwarzanie danych (NumPy, pandas), pozyskiwanie danych z różnych źródeł, przygotowywanie i czyszczenie danych (praca z Series i DataFrame), analiza danych, wizualizacje (Matplotlib, Seaborn), analiza i wnioskowanie statystyczne, predykcje i klasyfikacja dzięki scikit-learn
 • Zastosowanie:
  zarządzanie, bankowość, ubezpieczenia, telekomunikacja, przemysł, handel i usługi, ochrona zdrowia, administracja publiczna
 • Czas trwania:
  80 godzin zegarowych zajęć na żywo
  + 40 godzin pracy w domu z naszymi
  materiałami = w sumie 120 godzin
 • Tryby zajęć:
  • weekendowo (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)
  • dziennie (blok 4-dniowy i dwa 3-dniowe, co ok. 2 tyg.)
 • Grupa:
  Zajęcia stacjonarne - na sali max 12 osób.
  Dla kursów zdalnych - do 17 osób łącznie.
 • Rekrutacja:
  kurs od podstaw
 • Miejsce:
  Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk, Poznań, Wrocław oraz Zdalnie (online na żywo z trenerem i grupą)
 • Elastyczność:
  a) do 15 dni przed startem można zrezygnować
  b) podczas zajęć można:
  - przejść z trybu stacjonarnego na zdalny
  - ze zdalnego na stacjonarny
  - w razie potrzeby otrzymać nagrania z zajęć
  - zawiesić uczestnictwo i dokończyć później
  (w miarę dostępności miejsc)
 • Cena:
  4 790 PLN*
  dla firm - netto
  dla osób prywatnych brutto (pokrywamy VAT)
  dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT
Możesz zapłacić w 5 ratach po 958 zł - bez żadnych kosztów (sprawdź)
poczęstunek w cenie
stanowisko komputerowe w cenie

Analiza danych i język Python

Wyciąganie wniosków z dostępnych danych coraz częściej jest podstawową metodą podejmowania decyzji. Do niedawna w tym celu zatrudniano wielkie firmy analityczne, a na ich usługi mogli sobie pozwolić tylko najwięksi rynkowi gracze. Pojawienie się prostych (i często bezpłatnych) narzędzi do analizy danych i AI pozwala stosować te same metody każdej firmie i osobie prywatnej.
Trzeba się ich tylko nauczyć.

Przystępne, gotowe rozwiązania do uczenia maszynowego i szeroko pojętej sztucznej inteligencji pozwoliły nawet początkującym analitykom na pominięcie żmudnego procesu poszukiwania ukrytych prawidłowości i osiąganie wyników dotychczas dostępnych wyłącznie dla doświadczonych statystyków. Dzięki temu nie trzeba być specjalistą, by przetworzyć więcej danych i wyciągnąć z nich trafniejsze wnioski. A efekty osiągnąć szybciej, niż gdyby zrobił to człowiek.

Dzięki bogatemu zapleczu gotowych bibliotek Python jest jednym z najpopularniejszych języków do analizy danych i AI. Python jest też bardzo prosty w nauce, dzięki czemu pisanie własnych, dedykowanych narzędzi nie stanowi problemu nawet dla początkujących programistów.

 • Pandas jest biblioteką pozwalającą na manipulowanie danymi w formie tabelek lub ciągów. Pozwala szybko i prosto łaczyć, dzielić i przekształcać dane aby wyciągać z nich wnioski.
 • NumPy to biblioteka służąca do obliczeń naukowych. Jest napisana w C, więc działa znacznie szybciej niż kod napisany w Pythonie, a jednocześnie jest prosta w obsłudze. Skomplikowane obliczenia można wykonać jedną komendą!
 • Matplotlib to biblioteka do wizualizacji danych, czyli rysowania wykresów. Kilkoma komendami możemy stworzyć dowolny wykres, a potem wyświetlić go lub zapisać do pliku.
 • Scikit-Learn to najpopularniejsza bilioteka do uczenia maszynowego. Nie jest tak potężna jak TensorFlow stworzony przez Google albo PyTorch stworzony przez Facebooka, ale prostota jej użycia, otwartość i wiele dostępnych algorytmów sprawiają, że jest pierwszym wyborem większości analityków korzystających z Pythona.
 • Python jest bardzo uniwersalnym językiem. Poza analizowaniem danych pozwala łatwo je pobierać, obrabiać i eksportować zarówno w formie raportów, jak i plików wejściowych dla innych aplikacji (na przykład Excela).

Ten kurs, zaczynając od zera, nauczy Cię korzystania z pakietów dedykowanych do analizy danych w Pythonie. Nie musisz potrafić programować ani znać Pythona (choć znając podstawy programowania wyniesiesz z kursu więcej wiedzy).

Podczas kursu skupimy się na poznaniu narzędzi do analizy danych, nie na samym Pythonie. Przerobimy go akurat tyle, żeby poradzić sobie z korzystaniem z narzędzi. To nie jest kurs samego programowania, więc jeśli chcesz nauczyć się pisać programy i swobodnie czytać kod, to możesz także skorzystać z naszego kursu Nauka programowania w Pythonie lub krótkiego szkolenia Skrypty w Pythonie, ale nie jest to konieczne dla rozpoczęcia nauki. Znajomość Pythona pozwoli Ci lepiej zrozumieć omawiane narzędzia, ale nie jest potrzebna żeby nauczyć się ich używać. Nie musisz być profesjonalnym programistą ani mieć doświadczenia w analizie danych.

To nie wykład z matematyki, tylko praktyczne warsztaty

Nie koncentrujemy się na nauce teorii - przekazujemy wiedzę praktyczną. To nie jest wykład na uczelni, nie będziemy przerabiać matematycznych podstaw używanych modeli, po prostu nauczymy Cię z nich korzystać! Poznasz warsztat analityka - przygotowania, analizowania i interpretowania dużych ilości danych, korzystając z języka programowania Python i jego dodatków. Wprowadzimy Cię w świat AI i machine learning. Podczas zajęć będziesz ćwiczyć poznawane techniki na prawdziwych zbiorach danych, podobnych do tych, z jakimi możesz spotkać się w praktyce zawodowej.

Czego nauczysz się na kursie?

korzystać ze środowiska do pracy z danymi z wykorzystaniem Pythona (Anaconda, Jupyter Notebook)

przetwarzać dane za pomocą dodatków NumPy i pandas

pozyskiwać dane z różnych źródeł, przygotowywać i czyścić dane

przygotowywać wizualizacje korzystając z pakietów Matplotlib i Seaborn

poznasz podstawy analizy danych i wnioskowania statystycznego

zrozumiesz jak działa uczenie maszynowe i kiedy je stosować

Jeśli bardziej od Pythona interesuje Cię analiza danych z wykorzystaniem języka R?

Program kursu

To obszerny zakres materiału - przekazany w prosty i przystępny sposób. Program kursu jest ułożony tak, aby w 10 dni przekazać podstawy analizy danych, wprowadzenie do AI i machine learning z wykorzystaniem języka Python i jego dodatków.

W przypadku realizacji szkolenia na zamówienie dla Twojej firmy, możliwe jest indywidualne dostosowanie programu i czasu trwania kursu - np. rozpoczęcie od wprowadzenia do języka Python lub poruszenie bardziej zaawansowanych tematów związanych z analizą danych.

Certyfikat z możliwością udostępnienia

Dodaj do swojego profilu (np. na LinkedIn)

Ukończenie kursu w szkole programowania ALX

Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat ze szczegółową listą zdobytych umiejętności. Posiada on unikalny identyfikator i wersję elektroniczną (niezależnie od tego, czy zamówisz również papierową). Jeśli chcesz, możesz go udostępnić. Dzięki temu, że jesteśmy zarejestrowaną instytucją edukacyjną, w serwisie LinkedIn nasz certyfikat można umieścić na profilu w sekcji "Edukacja". Możesz także przekleić adres URL certyfikatu do innych serwisów (np. Facebook). Jak również oczywiście "w tradycyjny sposób" umieścić informację o nim w swoim CV.

Dla kogo jest ten kurs?

 • Dla osób, które chcą zajmować się analizą danych.
  Program tego kursu jest tak ułożony, że większość naszych kursantów może rozpocząć pracę przy analizie danych wykorzystując zaprezentowane przez nas narzędzia od razu po jego ukończeniu, a nawet w trakcie.
 • Dla osób, które na codzień korzystają z Pythona i chcą rozwinąć swoje umiejętności.
  Ten kurs podnosi kwalifikacje zawodowe i otwiera drogę do awansu bądź zmiany pracy na lepszą!
 • Dla managerów, kadry kierowniczej i właścicieli firm
  Dostęp do bieżących, dokładnych analiz jest kluczem do trafnych decyzji w biznesie.

Co trzeba umieć przed kursem?

Na kurs zapraszamy wszystkich. Znajomość podstaw programowania w języku Python jest mile widziana, ale absolutnie nie wymagana. Jeśli nie znasz Pythona, nauczysz się wszystkich niezbędnych komend podczas zajęć. Jeśli znasz Pythona przećwiczysz funkcje i struktury danych przydatne w analizie danych, zrozumiesz też lepiej działanie omawianych narzędzi. Jeśli chcesz się najpierw nauczyć programować, możesz skorzystać z naszej oferty - dłuższego bootcampa Nauka programowania w Pythonie lub krótkiego szkolenia Skrypty w Pythonie

Nie jest potrzebne żadne doświadczenie w analizie danych.

Nie jest potrzebne żadne doświadczenie w programowaniu.

W jaki sposób uczymy?

Postawiliśmy przede wszystkim na zajęcia praktyczne! Kurs jest zorganizowany w formie warsztatów - to oznacza, że tutaj nie ma wykładów jak na studiach. Pracujemy w małych grupach, przez cały czas z trenerem. Wszystkie moduły kursu są wypełnione praktycznymi ćwiczeniami. Nasi trenerzy przedstawią Ci zestaw najczęstszych problemów, które w realnych warunkach biznesowych pojawią się podczas pracy z danymi - sam przekonasz się jak ważna i unikalna jest to wiedza.

Nie martw się o sprzęt do nauki! Zapewniamy go w szkole programowania ALX
Nie martw się o sprzęt do nauki.
Zapewniamy go!
Nowoczesny sprzęt komputerowy będzie do Twojej dyspozycji podczas kursu. Oprócz motywacji i chęci do nauki nie musisz niczego ze sobą zabierać!

Nauka w domu

Kurs trwa 80 godzin i jest bardzo intensywny, ale można i warto wyciągnąć z niego jeszcze więcej! Jak to zrobić? Trzeba przyłożyć się do nauki również w domu. Nasi trenerzy zawsze zachęcają do samodzielnej pracy w domu, przygotowują ciekawe zadania, nad którymi pracujesz w przerwie między zajęciami. Duża ilość ćwiczeń sprawi, że utrwalisz zdobytą wiedzę i bardzo szybko opanujesz technologię. Jeśli masz problem z zadaniem - zawsze możesz skontaktować się ze swoim trenerem.

Bootcamp to duży wydatek?

Rozłóż go sobie na raty - bez żadnych dodatkowych kosztów.

Udział w bootcampie to dla wielu naszych kursantów istotna inwestycja. To inwestycja w Twoje umiejętności i szansa na zdobycie wymarzonej, bardzo dobrze płatnej pracy w branży IT.

Jest to także spory wydatek!

Wiemy o tym i dlatego oferujemy dogodne opłaty za nasze bootcampy w systemie ratalnym - bez żadnych dodatkowych kosztów.

Płacisz tylko tyle - ile kosztuje kurs.

Jak zapłacić za bootcamp w ratach?

Procedura jest wyjatkowo prosta - nie musisz kontaktować się z żadnym bankiem, nie musisz przechodzić skomplikowanych weryfikacji, potrzebujesz jedynie dokumentu tożsamości - wszystko załatwiasz z naszą firmą. Sprawdź to >>

Chcesz poznać inne sposoby finansowania kursów?

W przypadku naszych szkoleń można także skorzystać z różnego rodzaju dofinansowania np. z Urzędu pracy czy za pomocą Projektu Ogólnopolskiego Programu Edukacji Narodowej. Szczegółowe i aktualne informacje znajdziesz bezpośrednio na naszej stronie w tym miejscu: sposoby finansowania kursów

Kurs na zamówienie

Możemy zorganizować kurs szyty na miarę - specjalnie dla Twojej firmy. Skutecznie szkolimy już 3 osobowe grupy.

Kurs może odbyć się w naszych biurach w całej Polsce (Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań) lub w siedzibie Twojej firmy.

Bardzo często realizujemy szkolenia oparte na danych otrzymanych od klienta. Wówczas nasi trenerzy elastycznie dopasowują program kursu do specyfiki Twoich danych - dobierają odpowiednie metody analizy tych danych, tak aby wycisnąć z nich maksymalnie dużo korzyści dla Twojego biznesu.

Koszt takiego kursu jest ustalany indywidualnie, zależnie od wielkości grupy i miejsca przeprowadzania szkolenia. Kurs może odbywać się również w języku angielskim.

Komfortowe warunki do nauki

ALX prowadzi kursy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz jakość “premium”. Co to znaczy?

 • Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem - a nie przypadkowe osoby.
 • Program naszych kursów jest dopasowany do rynku pracy - szkolimy tak, żebyś później mógł pracować w zawodzie, a nie tylko tak jak jest w książkach czy skryptach sprzed 5 lat. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć Cię tego czego aktualnie wymagają pracodawcy.
 • No i na koniec najważniejsze! Nawet najlepszy program kursu i najlepszy trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach! Nasze kursy stacjonarne są prowadzone w profesjonalnych, doskonale wyposażonych salach, w największych miastach Polski oraz w Warszawie, gdzie jest nasza siedziba, w ścisłym centrum miasta, w komfortowym, klimatyzowanym biurowcu klasy premium. Zapewniamy nowoczesny sprzęt komputerowy (nie musisz mieć swojego komputera) oraz poczęstunek (nawet zimne piwo, rzecz jasna bezalkoholowe) gratis!

Referencje

Przeczytaj, jak naszą pracę oceniają klienci.

Ministerstwo Prawy i Polityki Społecznej

Szkolenie przeprowadzone zostało na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym, a zaangażowanie ze strony organizatorów zasługuje na wysokie uznanie.

AEGON

Uczestnicy szkoleń wysoko ocenili program szkoleń, materiały dydaktyczne oraz kompetencje i zaangażowanie prowadzących. (…) Polecamy ALX jako partnera gwarantującego należyte wykonanie usługi.

Strabag

Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji szkoleń. Wszystkie szkolenia i trenerzy otrzymali w ankietach wysokie noty od naszych pracowników.

Samsung

Realizacja programu szkoleniowego spotkała się z dużym uznaniem uczestników kursu. ALX możemy polecić jako solidnego partnera biznesowego w obszarze szkoleń informatycznych, dysponującego kadrą wykładowców z dużym doświadczeniem.

Program szkolenia

 1. Wstęp do programowanie w języku Python
  • geneza i historia Pythona
  • zastosowania i możliwości
 2. Instalacja i konfiguracja środowiska
  • interpreter języka Python
  • wirtualne środowisko (venv)
  • zintegrowane środowisko programistyczne (IDE)
 3. Podstawy składni języka Python
  • interakcja z użytkownikiem
  • zmienne i podstawowe typy danych
  • struktury danych
  • instrukcja warunkowa
  • pętle
  • wyrażenia “comprehension”
 4. Programowanie proceduralne
  • podstawy definiowania funkcji
  • przekazywania argumentów
  • obsługa daty i czasu (moduł `datetime`)
 5. Środowisko pracy analityka
  • Anaconda
   • Manager pakietów Conda
   • Manager pip
   • Tworzenie wirtualnego środowiska
  • Jupyter notebook
   • Markdown
   • Elementy notacji Latex
 6. Przetwarzanie danych
  • Wstęp do NumPy
   • Tworzenie wektorów i macierzy
   • Przekształcenia, operacje w NumPy
    • Wybieranie
    • Wektoryzacja
    • Broadcasting
   • Elementy arytmetyki i algebry przy użyciu NumPy
    • Rozwiązywanie równań liniowych
  • Wstęp do Pandas
   • Serie i ramki danych
   • Pozyskiwanie danych z różnych źródeł
    • Pliki
    • Zasoby w internecie
    • Bazy danych
  • Przygotowywanie i czyszczenie danych – Operacje i przekształcenia DataFrame
   • Usuwanie kolumn i wierszy
   • Zmiana wymiarów – reshaping
   • Pivoting
   • Rangowanie i sortowanie danych
   • Łączenie ramek (concatenate, merge, join)
 7. Analiza danych
  • Wizualizacje
   • Wprowadzenie do matplotlib
  • generowanie wykresów z poziomu pandas
  • seaborn i inne narzędzia do wizualizacji danych w Pythonie
  • Podstawy analizy statystycznej
  • Wnioskowanie statystyczne
 8. Wstęp do uczenia maszynowego (ML)
 9. Przegląd metod i algorytmów uczenia maszynowego
  • Podział metod uczenia maszynowego
   • Uczenie nadzorowane
   • Uczenie nienadzorowane
 10. Proces uczenia maszynowego
  • Eksploracja danych
  • Jak dobrać najlepszy model do zadania
  • Przygotowanie danych
   • Zbiór uczący
   • Zbiór testowy
  • Szkolenie modelu
  • Walidacja modelu
  • Przeuczenie modelu
  • Techniki redukcji wymiarowości danych
 11. Omówienie metod uczenia maszynowego
  • Regresja
   • Regresja liniowa
   • Regresja wielomianowa
   • Regresja logistyczna
  • Klasyfikacja
  • Grupowanie danych
  • Redukcja wymiarów
  • Sztuczne Sieci Neuronowe
 12. Łączenie klasyfikatorów
 13. Wizualizowanie wyników

Zapisz się na ten kurs

Wybierz interesujący Cię termin oraz miasto

Warszawa:
 • 24.08 (Z)TooltipTriangle
 • 19.09 (D)TooltipTriangle
 • 28.10 (D)TooltipTriangle
Zdalnie:
 • 24.08 (Z)TooltipTriangle
 • 19.09 (D)TooltipTriangle
 • 28.10 (D)TooltipTriangle
Online (English):
 • 24.08 (Z)TooltipTriangle

Żaden termin nie pasuje?

Podaj swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o przyszłych terminach

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.