Historie naszych absolwentów.

Poznaj ludzi, którzy nam zaufali, zrobili z nami pierwszy krok
i ciężko pracowali na swój sukces w IT.

Lech Sawoń

Zanim trafiłem do branży IT i odnalazłem tę właściwą dla mnie ścieżkę kariery, próbowałem wielu różnych zawodów. Studiowałem historię, pracowałem jako przewodnik, urzędnik czy project manager. Po raz pierwszy, z programowaniem zderzyłem się pracując w firmie, której produktem był właśnie system internetowy. Byłem tam odpowiedzialny przede wszystkim za część merytoryczną. Musiałem nauczyć się jak działa świat IT, by móc dogadać się z programistami. Szybko jednak przestało mi to wystarczać, chciałem wiedzieć, jak to działa, jak się robi takie strony i systemy.


Trzeba przyznać, że trochę też zazdrościłem kolegom programistom fajnej, dobrze płatnej i docenianej przez wszystkich pracy.


Próbowałem więc uczyć się sam. Ciągle jednak napotykałem problemy, których samodzielne rozwiązywanie zajmowało dużo czasu, a tego akurat zawsze mi brakowało. Wtedy pojawiła się myśl o pójściu na kurs. Miałem bardzo duże wątpliwości, nie wiedziałem czy sobie poradzę, czy mi się spodoba, czy w ogóle jest sens, żeby historyk uczył się programować. To była jednak poważna inwestycja czasu i pieniędzy.

Szukając odpowiedniej firmy trafiłem na ALX i ta oferta z kilku powodów bardzo ułatwiła mi decyzję. Przede wszystkim interesujący mnie kurs był podzielony na 2 niezależne części, co zmniejszało ryzyko i kwotę potrzebną żeby zacząć. Była też opcja zajęć w trybie weekendowym, dzięki czemu nie musiałem rezygnować ani brać urlopu w pracy.


Ostatnim argumentem była doskonała lokalizacja, w samym centrum, w okolicy metra Świętokrzyska, do której miałem “rzut beretem”. Wybór konkretnej technologii nie był problemem. Projekt przy którym pracowałem był tworzony w PHP więc miałem o tym pojęcie. Jest to także najpopularniejszy język w internecie i uznałem, że w tym obszarze najłatwiej będzie o pracę.Na kursie zaczęliśmy od kompletnych podstaw. Prowadzący cierpliwe tłumaczył zasady świata IT, co, jak i dlaczego. Dzięki temu nawet jak się coś już umiało, można było poznać teorię, która za tym stała i lepiej zrozumieć o co chodzi. Zajęcia były bardzo intensywne, cały czas trzeba było przyswajać nową wiedzę. Nie można było ani na chwilę się rozproszyć, bo jeśli straciło się wątek to ciężko było do niego wrócić. Wiedza była podana na tyle solidnie, że do dziś po kilku latach pracy wracam czasem do materiałów przygotowanych przez naszego trenera, żeby co nieco sobie przypomnieć. Mogę śmiało powiedzieć, że ten czas był jednym z najciekawszych i najtrudniejszych w życiu. Praca w tygodniu, zajęcia co drugi weekend, a w wolne dni powtarzanie materiału. Było jasne, że na kolejnym zjeździe będziemy z tej wiedzy korzystać.

Po skończonym kursie podstawowym, zdecydowałem się na część zaawansowaną, aby nauczyć się nowoczesnych frameworków. Jeszcze w jego trakcie zacząłem szukać pracy. Byłem na wielu rozmowach kwalifikacyjnych, na koniec nawet musiałem wybierać, ponieważ dostałem propozycję zatrudnienia w dwóch miejscach. Ostatecznie po około 3 tygodniach poszukiwań poszedłem do jednego z warszawskich software house’ów, gdzie zostałem polecony przez ALX, jako “dobrze rokujący” absolwent.


Jak można było się spodziewać, dopiero w pracy zaczęła się prawdziwa “zabawa”. Pierwsze miesiące były niezwykle trudne, ale solidne podstawy z zajęć zaprocentowały. To była bardzo dobra inwestycja, kurs dał mi wiedzę, którą trudno byłoby zdobyć samemu, gdyż zwyczajnie nie ma jej w internetowych poradnikach. Rozpoczęcie nauki programowania było absolutnie najlepszą decyzją jaką kiedykolwiek podjąłem. Myślę, że każdy powinien znać przynajmniej podstawy kodowania, bo nawet jeśli nie będziemy chcieli pracować w IT, rozumienie jak działa technologia, w tak bardzo zinformatyzowanym świecie przydaje się na co dzień.

Obecnie pracuję jako Team Leader zespołu programistów. Na tym stanowisku łączę wiedzę techniczną z umiejętnościami zarządzania projektami. Od czasu do czasu prowadzę też zajęcia w ALX. Cudownie jest pomagać innym przejść zmianę, która jak doświadczyłem może być najważniejszą zmianą w życiu.


Ty też chcesz zrobić pierwszy krok?

Pomożemy Ci wybrać kurs. Napisz do nas lub zostaw numer telefonu. Oddzwonimy.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.