Wykładowcy

Nasze szkolenia są prowadzone przez osoby doświadczone w dzieleniu się wiedzą informatyczną, praktyków, autorów publikacji popularnych i naukowych w swoich dziedzinach.

Wśród prelegentów organizowanych przez nas szkoleń znajdują się m.in.:

 • zaawansowani administratorzy sieci; bezpośrednio należący do środowiska open source, znani, zaangażowani w projekty wolnego oprogramowania, lub np. tworzenie dystrybucji Linuksa,
 • doświadczeni programiści i kierownicy zespołów programistycznych,
 • analitycy i projektanci z wieloletnim doświadczeniem projektowym,
 • deweloperzy systemów operacyjnych, w szczególności jądra systemu Linux; osoby blisko związane z konkretnie omawianym środowiskiem (np. kulturą programowania danego języka) i jego rozwojem,
 • pracownicy naukowi.

Wybrane sylwetki naszych trenerów

Janusz

Java, PHP, bazy danych, Linux

Certyfikowany i bardzo doświadczony trener. Specjalista w zakresie systemu Linux, języka PHP oraz ekspert MS Access i baz danych. Posiada certyfikat Linux Professional Institute. Muzyk z wykształceniem.

Janusz

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończył studia na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Kieruje zespołem programistycznym, od lat wykonuje zaawansowane projekty IT. To specjalista języka PHP oraz expert MS Access i baz danych. Jest certyfikowanym trenerem Linux Professional Institute.

Prowadzi kursy dla administratorów systemu Linux oraz dla programistów. Szkoli z nowych technologii całe działy programistyczne, tak aby programiści bezpośrednio po ukończeniu szkolenia mogli pracować przy projekcie. Cechą charakterystyczną tego trenera jest łatwość przekazywania wiedzy (nawet trudnych zagadnień) - o tym fakcie mogą zaświadczyć licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie gdzie przez kilka lat uczył elementów informatyki i technologii informacyjnych.

Janusz skończył szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie między innymi grał w orkiestrze. Stworzył jedyny w swoim rodzaju webowy kalkulator receptur lodziarskich.

Posiada certyfikaty:

 • Linux Professional Institute

Patryk

Java, C, Python, XML, SQL, Linux

Programista i trener o szerokim zakresie kompetencji. Specjalizuje się przede wszystkim w technologiach Java, XML, SQL, C, Linux, programowanie funkcyjne. Ceniony wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim.

Patryk

Pracował jako programista (Java, C++, PHP) oraz jako analityk i projektant baz danych w projektach komercyjnych i akademickich. Jako ekspert w zakresie technologii XML miał swój udział w projekcie eDeklaracje 2 Ministerstwa Finansów: jest współautorem arkuszy XSL do deklaracji podatkowych.

Posiada także bogate doświadczenie dydaktyczne, przez wiele lat pracował jako asystent i prowadzący zajęcia (C, Java, Haskell, Ocaml, Prolog, XML, progr. współbieżne, bezpieczeństwo) na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, którego jest absolwentem. Jako współpracownik zewnętrzny, wciąż prowadzi wykłady dot. technologii XML.

Szkolenia prowadzi od 2008r. Obecnie jako „freelancer” występuje w roli programisty, eksperta i prowadzącego szkolenia. W chwilach wolnych usiłuje udowodnić za pomocą systemu Coq własności programów zapisanych w bajtkodzie Javy.

Posiada certyfikaty:

 • Oracle Certified Associate, Java SE Programmer (wersje 7 i 8)
 • Oracle Certified Professional, Java SE Programmer (wersje 7 i 8)
 • Oracle Certified Expert, Java EE 6 Web Services Developer
 • Oracle Database SQL Certified Expert
 • EnterpriseDB Certified PostgreSQL 9.3 Associate
 • IBM Certified Solution Designer Rational Unified Process v7.0

Robert

Python, Java, PHP, JS, React

Programista technologii Web o szerokim zakresie kompetencji m.in. Python i Java. Wieloletni lider przy tworzeniu zintegrowanych systemów klasy ERP, EOD oraz dedykowanych projektów e-Commerce.

Robert

Robert prowadzi kursy zawodowe z programowania w językach JavaScript, Python, Java i PHP, a także opracowuje programy szkoleń i tworzy materiały szkoleniowe. Jednak to nie tylko jego wiedza techniczna przyciąga uwagę, ale również jego zdolności dydaktyczne, które stały się legendą.

Jest niczym czarodziej, który potrafi wprowadzić kursantów w fascynujący świat programowania. Z wielkim zaangażowaniem uczy ich podstawowych kroków, budując solidne fundamenty, które później z powodzeniem wykorzystują na zaawansowanych kursach. Jego umiejętność tłumaczenia trudnych koncepcji w sposób przystępny i zrozumiały sprawia, że jest uwielbiany przez kursantów.

Jego doświadczenie praktyczne obejmuje zarówno pracę w dużych zespołach programistycznych, jak i udział w mniejszych projektach, co sprawia, że doskonale rozumie i zna szeroki zakres środowiska programistycznego. Poza programowaniem Robert jest pasjonatem technologii mobilnych w kontekście stron internetowych oraz konfiguracji sterowników PLC w inteligentnych domach.

Posiada tytuł magistra uzyskany na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Dodatkowo zdobył certyfikaty ITIL Foundation oraz Prince2 Foundation, dzięki czemu jeszcze lepiej rozumie i zna najlepsze praktyki w zarządzaniu projektami i usługami IT.

W czasie wolnym chętnie oddaje się też tańcom towarzyskim, co pokazuje jego wszechstronność i zamiłowanie do różnych dziedzin życia.

Tomasz

Python, ML, AI, Testowanie, Cyberbezpieczeństwo, Java, C#

Magister inżynier wydziału cybernetyki. Ekspert w dziedzinie informatyki śledczej i uczenia maszynowego. Aktywny szkoleniowiec i programista z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w językach m.in. Java, JavaScript, C oraz Python. Programista algorytmów uczenia maszynowego oraz rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej. Redaktor czasopisma branżowego o komputerach 8 i 16-bitowych.

Tomasz

Tomek to ekspert w dziedzinie programowania, cyberbezpieczeństwa i uczenia maszynowego. Od lat zgłębia tajniki technologii IT, w tym sztucznej inteligencji. Jego zainteresowanie programowaniem rozpoczęło się w erze komputerów 8-bitowych i przekształciło się w imponującą wiedzę oraz umiejętności, z którymi z entuzjazmem dzieli się z innymi.

Posiadając bogate doświadczenie, Tomek prowadzi kursy i szkolenia z różnych języków programowania, jak i zaawansowanych narzędzi oraz frameworków. Specjalizuje się w Pythonie z Django i Flaskiem, Javie z elementami Spring, Hibernate i Spring Boot, a także biegle operuje w świecie JavaScriptu z wykorzystaniem Angulara i Reacta, a także C, PHP oraz C#. Dodatkowo, Tomek jest doświadczonym testerem oprogramowania, mającym udział w licznych udanych projektach, od silników baz danych po złożone gry komputerowe.

Jego specjalizacja w cyberbezpieczeństwie, potwierdzona międzynarodowymi certyfikatami, zapewnia solidne fundamenty dla projektów, którymi się zajmuje. Tomek nie tylko z pasją wykonuje swoją pracę, ale również prowadzi profesjonalne szkolenia z obsługi sztucznej inteligencji i jej zastosowań w informatyce, dzieląc się najnowszymi trendami i technikami z tej dziedziny.

Wykształcenie wyższe zdobył na Wojskowej Akademii Technicznej na wydziale Cybernetyki.

Poza pracą Tomek oddaje się pasji astrofotografii i doskonali swoje umiejętności gry na gitarze.

Marian

Python, Java, Node.js, C#, PHP, Objective-C, C/C++, Perl, AWS, SQL

Specjalista IT z szeroką wiedzą i ponad 20-letnim doświadczeniem, uzyskanym w toku pracy w kilkudziesięciu projektach informatycznych związanych z ich projektowaniem, implementacją oraz kompleksowym zarządzaniu dla przedsiębiorstw z branż: telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej, paliwowej czy retail. Profesjonalista odnoszący sukcesy i niebojący się wyzwań ambitnych projektów. Pasjonat utylitarnego oprogramowania, analizy danych, uczenia maszynowego i sieci neuronowych podnoszący swoje kwalifikacje w ramach licznych szkoleń i studiów.

Marian

Absolwent Politechniki Koszalińskiej, gdzie ukończył studia o specjalizacji inżynieria oprogramowania na Wydziale Elektroniki, uzyskując tytuł magistra inżyniera.

Wybrane projekty realizowane przez Mariana: realizacja projektu Inteligentnego Systemu Transportowego zarządzającego ruchem miejskim, wykonanie systemu IoT do procesu monitorowania dostaw wody, wdrożenie w dużej spółce giełdowej aplikacji dla Android OS do rozliczania czasu pracy brygad budowlanych, opracowanie i wykonanie rozwiązania klasy Big Data na potrzeby monitorowania przez domy mediowe zaangażowania użytkowników stron WWW oraz analizator sieci społecznościowych (parsowanie danych z Facebook, Instagram, Twitter). W ALX Marian jest opiekunem merytorycznym gałęzi szkoleniowej dotyczącej Machine Learning oraz autorem kursu „Analiza danych w Pythonie”.

Tomasz

C#/.NET, JavaScript, SQL/T-SQL

Certyfikowany trener Microsoft, Dr. hab. inż. nauk technicznych w zakresie informatyki. Specjalizuje się w technologiach takich jak: C#/ ASP, .NET MVC, Entity Framework, LINQ oraz bazach danych, takich jak Microsoft SQL Server, Access, PostgreSQL/PostGIS, MySQL i Oracle.

Tomasz

Ogromna wiedza, doświadczenie i wulkan energii - tak najłatwiej określić tego trenera. Swoje solidne wykształcenie wyniósł z Politechniki Warszawskiej, tam zdobył stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie informatyki. Posiada szeroką wiedzę z różnych dziedzin informatyki, specjalizuje się w technologiach: .NET MVC, Entity Framework, LINQ oraz bazach danych: Microsoft SQL Server, Access, PostgreSQL/PostGIS, MySQL.

Tomasz jest także certyfikowanym trenerem Microsoft. Zawodowo zajmuje się opracowaniem i implementacją złożonych systemów technologicznych m.in.: systemu informacyjnego wspomagającego działania antyterrorystyczne czy systemu ratowniczego na poziomach: gmina, powiat, województwo. Tworzył zaawansowane aplikacje dla Agencji Unii Europejskiej FRONTEX i Europejskiej Agencji Obrony.

Zajmował się opracowaniem algorytmów z zakresu morfologii matematycznej, przetwarzania obrazów, sztucznej inteligencji na potrzeby wspomagania diagnostyki zmian chorobowych. Tomasz jest także głównym wykonawcą w projekcie badawczym Narodowego Centrum Nauki pt: “Metody i algorytmy morfometrii ilościowej w komputerowej analizie obrazów mikroskopowych nowotworów i innych zmian chorobowych w patomorfologii.”

Od wielu lat, z sukcesem prowadzi bardzo praktyczne szkolenia z systemów baz danych, analizy danych, programowania oraz systemów operacyjnych. Prowadzone przez niego kursy są intensywne i nasycone dużą dawką ciekawych przykładów. Przekroczył liczbę 2 tysięcy godzin szkoleniowych, podczas których skutecznie podnosił kwalifikacje zawodowe pracowników korporacji, instytucji rządowych, urzędów oraz małych i średnich firm.

W wolnym czasie oddaje się bezgranicznie swojej pasji, czyli graniu w siatkówkę.

Posiada certyfikaty:

 • MCP – Microsoft Certified Professional
 • .Net Framework 4, Windows Applications
 • SQL Server 2008, Database Development
 • .NET Framework 4, Data Access
 • SQL Server 2008, Implementation and Maintenance

Lech

Python, ML, DL, AI, Analiza w R

Doświadczony trener i ekspert w dziedzinie uczenia maszynowego i głębokiego oraz sztucznej inteligencji, specjalizujący się w Pythonie i zaawansowanej analizie danych. Posiada bogate doświadczenie teoretyczne i praktyczne, które skutecznie wykorzystuje w realizacji wielu ambitnych projektów IT.

Lech

Lech posiada solidne wykształcenie wyższe. Zdobył tytuł doktora na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ukończył studia w zakresie biostatystyki na University at Albany School of Public Health oraz studia podyplomowe z negocjacji i mediacji w biznesie na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Jest wysoce wyspecjalizowanym analitykiem z doświadczenie w takich technologiach jak Python, Machine Learning, Deep Learning oraz AI (sztuczna inteligencja), R.

Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w roli programisty, jak i konsultanta w dziedzinie nauki o danych, zarządzając kompetencjami, zespołami, produktami i ramami pracy. Przez ostatnie lata pracował jako kierownik oddziału zaawansowanej analityki i nauki o danych w firmie, która jest światowym pionierem w farmacji i diagnostyce skupiającej się na rozwoju nauki w celu poprawy życia ludzi.

Jego profesjonalne podejście, pasja i zaangażowanie w każdy projekt przyczyniły się do licznych sukcesów, zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej. Jest autorem wielu publikacji na temat badań m.in w dziedzinie zdrowia. Jako pasjonat wyzwań, zawsze dąży do tworzenia kultury pracy opartej na rzetelnych danych i odpowiedzialnych decyzjach.

Rafał

Python, Django, Machine Learning, Ruby on Rails, R

Rafał to doświadczony software developer oraz wieloletni trener w ALX, obecnie zajmuje stanowisko tech leada w ITmagination. Od lat specjalizuje się w technologiach takich jak Python, Ruby on Rails i R. Jego kariera w branży IT rozpoczęła się w 2008 roku od roli testera. Od tego czasu sukcesywnie buduje swoją ścieżkę zawodową w oparciu o technologie związane z Pythonem.

Rafał

Ponadto aktywnie działa w społeczności pythonowej, współtworzył PLPUG, jest współorganizatorem PyWaw - cyklicznych spotkań dla pasjonatów języka Python w Warszawie. Jest członkiem Komitetu Programowego PyCon PL - największej pythonowej konferencji w Polsce.

Aktywnie prowadzi szkolenia i kursy z języka Python oraz powiązanych z nim frameworków takich jak Django, Flask, FastAPI. Jest autorem wielu artykułów o Pythonie, które ukazywały się w dwumiesięczniku Programista Junior. Uczestnikami jego szkoleń są zarówno osoby początkujące, jak i te, które mają już doświadczenie w branży.

 

Wykształcenie wyższe uzyskał na Politechnice Warszawskim na kierunku fizyka, a następnie ukończył studia podyplomowe na Politechnice Białostockiej z zakresu "Data Science".

Rafał jest również muzykiem z zamiłowania i wykształcenia. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie puzonu. Jest współzałożycielem The Engineers Band - Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej. Jako muzyk grywał zarówno w orkiestrach symfonicznych jak i znanych Big Bandach. W wolnych chwilach zajmuje się regionalistyką - w szczególności  jego rodzinnym miastem - Brańsk.

Łukasz

JQuery, Joomla, Wordpress, HTML, CSS, MS Office

Bardzo doświadczony trener. Prowadzi szkolenia z zakresu MS Project, MS Office, tworzenia stron WWW, JQuery, Joomla, Wordpress. Zawodowo pracuje jako webmaster, projektując serwisy WWW. Posiada certyfikat MOS Specialist. Jest czynnym egzaminatorem ECDL Core. Przeprowadził ponad 5000 godzin szkoleniowych. Uwielbia czytać książki science-fiction.

Łukasz

Ukończył Informatykę na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również absolwentem Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, gdzie zdobył specjalizację: Zarządzanie środowiskiem serwerowym przedsiębiorstw. Łukasz posiada przygotowanie pedagogiczne, co czyni go doskonałym trenerem - ma idealne podejście do kursantów, w anonimowych ankietach dostaje najwyższe noty.

Ma 12-letnie doświadczenie w pracy zawodowej, jako szkoleniowiec, trener, wdrożeniowiec, konsultant i programista stron WWW. Prowadzi szkolenia z pakietu Microsoft Office na wszystkich poziomach zaawansowania. Jest autorem wielu materiałów szkoleniowych. Współpracuje przy wdrożeniach projektów informatycznych w dużych firmach komercyjnych i instytucjach państwowych m.in. przy projektach:

 • Szkolenia i wdrożenia dla pracowników 208 Wydziałów Ksiąg Wieczystych z „Systemu Informatycznego Nowa Księga Wieczysta” dla Ministerstwa Sprawiedliwości (1800 h),
 • Przygotowanie i prowadzenie zajęć zakresu nowych zasad rejestracji działalności gospodarczej, funkcjonowania CEIDG, procedur elektronicznych, elektronicznego Punktu Kontaktowego (ePK) i e-podpisu zgodnie z procedurami stosowanymi na szkoleniach realizowanych przez Zamawiającego (100 h),
 • System KSI ZUS - emerytury i renty - Prowadzenie szkolenia z zakresu obsługi aplikacji systemu KSI ZUS oraz wykonywanie innych zleconych prac projektowych (320 h),
 • Szkolenia w zakresie informatyzacji Służby Zdrowia (system rejestracji Pacjenta, e-recepty itp.).

Wolny czas poświęca rodzinie - szczęśliwy ojciec 3 córek. Lubi aktywnie spędzać czas wolny: jeździ na rolkach, pływa i lubi chodzić po górach. Uwielbia książki i wszystko w tematyce Fantasy i Science-fiction i II wojny światowej. Nie pogardzi książkami o tematyce samodyscypliny i samodoskonaleniu się.

Artur

SQL, R, pakiet MS Office

Artur ma na koncie ponad 2 000 dni szkoleniowych dla kursantów na różnych poziomach zaawansowania. Zajęcia, które prowadzi są nasycone praktycznymi przykładami. To trener pasjonat, z ogromnym 12-letnim doświadczeniem dydaktycznym i – jak mówią uczestnicy jego szkoleń – naprawdę trudno go zaskoczyć.

Artur

Artur jest absolwentem kierunku Fizyka na Politechnice Wrocławskiej. Karierę zawodową zaczynał w Centrum Społeczeństwa Informacyjnego, gdzie prowadził projekty dotyczące informatyzacji placówek administracji publicznej.

Jest bardzo zaangażowanym i wymagającym trenerem - w anonimowych ankietach, które przeprowadzane są z kursantami po zakończeniu szkoleń Artur otrzymuje zawsze najwyższe noty. W ALX prowadzi szkolenia z SQL, systemu R oraz pakietu Microsoft Office, a także bootcampy: analiza danych oraz specjalista MS Excel. Jest autorem wielu materiałów szkoleniowych.

Jego największą pasją jest astronomia. Wolny czas spędza także na zgłębianiu nowych technik w modelarstwie kolejowym. Znaczną część wypłaty przeznacza na multikoptery potocznie zwanie dronami.

Bartosz

C, C++, Python, Linux, low-level

Zawodowy programista. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania serwerowego w C++. Uczy programowania na Uniwersytecie Warszawskim. Wolny czas spędza na strzelnicy sportowej.

Bartosz

Bartosz ukończył studia na Wydziale Informatyki i Matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma niespożyty zapał do przekazywania swojej olbrzymiej wiedzy i czyni to doskonale. Jest wysoko oceniany przez Uczestników zajęć w ALX, średnia ocen trenerskich z 50 ankiet spośród 10 ostatnich szkoleń wynosi 4,6 w 5 stopniowej skali ocen.

Oprócz prowadzenia szkoleń i warsztatowych kursów zawodowych, Bartosz stale wykonuje mnóstwo projektów komercyjnych jako programista. Obecnie Bartosz jest programistą silnika gier komputerowych w Huuuge Games. Wcześniej pracował w CoreTechnology (spółka grupy Cyfrowy Polsat), gdzie projektował i programował oprogramowanie serwerowe w C i C++ (VoIP/SIP, obsługa telefonii komórkowej). Pracował również w MGBK Solutions sp. z o.o. gdzie tworzył oprogramowanie serwerowe w C++ (tracker do sieci wymiany multimediów w czasie rzeczywistym w modelu peer-to-peer). Wykonywał również projekty programistyczne dla Stowarzyszenia Talent tj.: budowa witryny edukacyjnej (PHP na PostgreSQL z domieszką Pythona), zadania algorytmiczno-programistyczne w C++, składanie skryptów shellowych do zarządzania zadaniami, budowania obrazów LiveCD na zawody programistyczne itd.

Bartosz pokochał strzelanie sportowe, szczególnie z MP-5. Rekreacyjne strzelanie do celu stało się jego pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Sam też jest sędzią i instruktorem strzelectwa.

Łukasz

Python, Android, C#, Linux, C++

Magister inżynier z Politechniki Śląskiej, doświadczony programista, elektronik i konstruktor. Biegle porusza się w Pythonie, posiadając rozległą wiedzę w zakresie uczenia maszynowego, wykorzystywania sztucznej inteligencji oraz w tworzeniu aplikacji mobilnych na systemy Android i iOS.

Łukasz

Łukasz to entuzjasta programowania i technologii, poświęca większość swego czasu na eksplorację nowych trendów w branży IT. Z zapałem zgłębia najnowsze technologie, nieustannie doskonaląc swoje umiejętności. Nie tylko absorbuje wiedzę dla własnego rozwoju, lecz także chętnie dzieli się nią ze swoimi kursantami, inspirując ich do odkrywania potencjału technologicznego.

Obecnie skupia swoje wysiłki na tworzeniu oprogramowania do zdalnego sterowania komputerami oraz usługami, a także projektowaniu i testowaniu aplikacji dla Internetu Rzeczy (IoT). Jego praca nie kończy się na pisaniu kodu; to także proces dogłębnego testowania i optymalizacji, aby zapewnić najwyższą jakość finalnego produktu.

W świetle swoich umiejętności, Łukasz biegle posługuje się językami programowania Python, C/C++, oraz C#. Dodatkowo, jego zainteresowania obejmują administrację systemem Linux, co stanowi wartościowy atut w jego repertuarze kompetencji.

Łukasz zdobył wykształcenie wyższe, ukończywszy studia na kierunku Zarządzanie Energia i Technologia Systemów/Technik. Ta kombinacja praktycznych umiejętności i solidnej wiedzy teoretycznej czyni go nie tylko doskonałym programistą, lecz także pewnym siebie specjalistą w dziedzinie technologii informatycznych.

Lech

Certyfikowany trener Microsoft

Instruktor MS Office i MS Project od 1996 roku. Programuje w VBA. Pracował też jako dokumentalista, grafik (Adobe Photoshop, Premiere Pro) i fotograf.

Lech

To wykładowca IT z ogromną pasją do przekazywania wiedzy i olbrzymim doświadczeniem. Lech jest konsultantem oraz programistą. Lech prowadzi zajęcia z aplikacji biurowych MS Office oraz OpenOffice. Poza tym ma doświadczenie w szkoleniu z programu do zarządzania projektami MS Project. Świetnie włada językiem angielskim i dlatego specjalizuje się w szkoleniach dla międzynarodowych korporacji jak British Petroleum, Slovnaft, Capgemini, PriceWaterHouse, International Paper, GlaxoSmithKline, Air Liquide.

Jednym z jego zawodowych sukcesów jest stworzenie i późniejsze wdrożenie rozbudowanej aplikacji sieciowej opartej na języku Visual Basic for Applications w MS Excel - dla jednej z dużych firm handlowych. Aplikacja obejmuje planowanie i proces produkcyjny, statystykę produkcji, rozliczanie pracy pracowników, tworzenie miesięcznych raportów płacowych, tworzenie kart dniówkowych oraz akordowych. Dane finansowe przetwarzane w aplikacji zostały odpowiednio zabezpieczone przed osobami nieupoważnionymi.

Leszek kocha fotografię. To nie tylko jego pasja, ale także sposób na życie. Zafascynowany jest również astronomią – za pomocą teleskopu obserwuje najciekawsze zjawiska na niebie. Jeśli kiedykolwiek odpoczywa, to aktywnie - w lecie gra w tenisa, a zimą jeździ na nartach. Jako fotograf zajmował się fotografią ślubną. Był również nauczycielem grafiki w Policealnym Studium Zawodowym.

Posiada certyfikaty:

 • Microsoft Certified Professional (MCP)
 • MS Excel Power User
 • Microsoft Office Specialist (MOS)
 • Brainbench MS Office Specialist

Piotr

PHP, Symfony, Java, Python, C#/.NET, SQL

Praktyk programowania z zacięciem teoretycznym, kierownik dużego zespołu, MBA. Prowadził projekty IT dla wielu korporacji. Obecnie pracuje w startupie z branży legaltech tworząc rozwiązania oparte o technologie Microsoft. W zależności od potrzeb wykorzystuje różne technologie: PHP (w tym Symfony Framework), .NET, Python i Java – aż po rozwiązania chmurowe Azure. Poza pracą bywa kucharzem i fotografikiem.

Piotr

Piotr jest zawodowym programistą, wykładowcą z wieloletnim doświadczeniem i autorem wielu materiałów edukacyjnych (jest np. jednym z tłumaczy podręcznika do Symfony 5: The Fast Track). Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Informatyka Stosowana a następnie w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (MBA).

Prowadził projekty dla wielu korporacji m.in.: Société Générale, Total, PZU, Danone, Colgate-Palmolive, Nestle, mBank, Orange. Obecnie jest dyrektorem technologicznym w Legalcluster – startupie z branży legaltech a wcześniej w międzynarodowej agencji marketingowej VMLYR. Zarządza zespołem programistycznym, wspiera prace nad architekturą tworzonych rozwiązań, uczestniczy w procesach rekrutacyjnych.

Prowadzi bardzo intensywne i nasycone praktycznymi przykładami szkolenia i kursy m.in. z zakresu aplikacji webowych opartych PHP i Symfony, bootcampy Java, Python, C#/.NET. Piotr jest wysoko ocenianym trenerem – kursantom podoba się, że na zajęciach mogą pracować na realnych przykładach i zadaniach, które przynoszą ze swojej pracy zawodowej. Piotr od wielu lat wykonuje projekty IT dla firm zewnętrznych, dlatego jego kursanci kończą szkolenia świetnie przygotowani do obecnych potrzeb rynku pracy.

W chwilach wolnych uprawia sporty wodne, gotuje i fotografuje.

Marta

Excel, Word, PowerPoint, Access

Ekspertka od MS Office z wieloletnim doświadczeniem, wykształceniem Informatycznym oraz pasją do nauczania.

Marta

Marta od 2007 roku z wielką pasją dzieli się swoją wiedzą z zakresu obsługi komputera oraz programów pakietu MS Office. Specjalizuje się w prowadzeniu praktycznych warsztatów, które mają na celu nauczyć uczestników, jak efektywnie wykorzystywać w codziennej pracy takie programy jak Word, PowerPoint, Outlook, Access, a przede wszystkim arkusz kalkulacyjny Excel, którego znajomość opanowała na poziomie eksperckim.

Posiada wykształcenie wyższe – ukończyła Politechnikę Rzeszowską, gdzie zdobyła tytuł magistra inżyniera ze specjalnością informatyka. Dodatkowo ukończyła kurs pedagogiczny, co zapewniło jej solidne podstawy do prowadzenia szkoleń.

Marta to trenerka, której profesjonalizm i zaangażowanie został już doceniany przez tysiące kursantów. Jest niezwykle sympatyczną osobą, która tworzy przyjazną atmosferę na wszystkich swoich szkoleniach. Umiejętność przekazywania wiedzy w sposób zrozumiały sprawia, że nawet najtrudniejsze tematy stają się proste.

Posiada ogromną wiedzę na temat pakietu MS Office, którą potrafi przekazać z anielską cierpliwością. Nawet długie sesje szkoleniowe z Martą nigdy nie są nudne, a każde szkolenie prowadzone jest profesjonalnie i rzeczowo. Jej podejście do kursantów jest pełne empatii, co sprawia, że uczestnicy czują się komfortowo i chętnie uczestniczą w zajęciach.

Prywatnie Marta interesuje się makrofotografią.

Posiada certyfikaty:

 • ECDL – Advanced AM6: Grafika menedżerska i prezentacyjna
 • ECDL – Advanced AM5: Użytkowanie baz danych
 • ECDL - Advanced AM4: Arkusze kalkulacyjne
 • ECDL – Advanced AM3: Przetwarzanie tekstu

Szymon

Analityk systemów informatycznych

Kierownik projektów IT z 10-letnim doświadczeniem. Expert analizy obiektowej, modelowania BPMN i modelowania w języku UML, XML. W wolnym czasie uczestniczy w zawodach strzeleckich.

Szymon

Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale Informatyki, gdzie do chwili obecnej prowadzi wykłady dla studentów w zakresie różnych języków modelowania. Szymon jest kierownikiem projektów IT z10-letnim doświadczeniem - expertem analizy obiektowej, modelowania BPMN i modelowania w języku UML, XML. Prowadzenie szkoleń jest jego pasją – zajęcia , które prowadzi są oparte na wielu ciekawych, rzeczywistych przykładach zaczerpniętych z pracy zawodowej Szymona.

Szymon jest bardzo doświadczonym analitykiem – zajmował się wdrożeniem systemu informatycznego w Polskiej Telefonii Cyfrowej (system zarządzania obiegiem protokołów z przeglądów stacji bazowych GSM), następnie kierował dużym projektem IT w ABG Ster-Projekt S.A oraz przez lata były głównym analitykiem w projekcie WROK dla Telekomunikacji Polskiej S.A. Prowadził projekt doradczy z zakresu wykorzystania języka UML dla PZU S.A.

Jest autorem cyklu artykułów poświęconych modelowaniu w języku UML w czasopiśmie Software Developer’s Journal. Przetłumaczył książkę Priscilli Walmsley Definitive XML Schema dla Wydawnictwa Naukowo-Technicznego Przeprowadził 8 edycji kursu monograficznego „XML i nowoczesne techniki zarządzania treścią” na Uniwersytecie Warszawskim.

Po pracy Szymon poświęca czas rodzinie. Brak telewizora sprawia, że w jego domu główną rozywką są - planszówki. Najnowsze hobby Szymona to strzelectwo sportowe. Od czasu do czasu można go spotkać na zawodach strzeleckich, niekiedy nawet trafia w dziesiątkę.

Posiada certyfikaty:

 • OMG Certified UML Professional (OCUP) – Advanced
 • OMG Certified Expert in BPM 2 - FundamentalOMG
 • Altova Certified XMLSpy Engineer
 • PRINCE2 Foundation

Mateusz

Linux, Python, Git, Ansible, networking, security, full stack web.

Administrator systemów Linux i programista. Specjalista w technologiach BASH, Python, Ansible, Git; konsultant bezpieczeństwa systemów informatycznych i sieciowych, dawniej również programista web. Nagrodzony "Złotą Kredą" za prowadzone gościnnie zajęcia na Politechnice Warszawskiej.

Mateusz

Marek

Administrator i programista Linux

Wybitny specjalista systemu Linux oraz technologii sieciowych. Prowadzi szkolenia z zakresu administracji systemami, sieciami i bezpieczeństwa oraz z programowania m. in. Bash, AWK, C. W wolnym czasie chodzi po górach, wspina się na skałki i puszcza zdalnie sterowane modele latające.

Marek

Marek jest expertem z zakresu systemów Linux i technologii sieciowych oraz niskopoziomowego C. Jest głównym trenerem i konsultantem ALX w zakresie systemów typu Embedded, programowania sterowników urządzeń w jądrze Linuksa, monitoringu poprawności działania i bezpieczeństwa serwerów. Prowadzi szkolenia z zakresu administracji systemami, sieciami i bezpieczeństwa oraz z programowania m. in. Bash, AWK, C.

Ukończył wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie przez kilka lat prowadził tam zajęcia w zakresie sieci komputerowych i bezpieczeństwa. Jest też autorem infrastruktury bezpieczeństwa w sieci Uniwersytetu Warszawskiego. Wykonywał zlecenia m.in. dla Intela, Samsunga, T-Mobile, PLAY, NASK, Delphi i wielu instytucji państwowych. Działacz i prelegent m.in. PLUG, LinuxCon. Lead developer systemu Qubes OS.

Jeżeli sądzisz, że szkolenie z technologii informatycznych jest nudne, musisz koniecznie przyjść na zajęcia prowadzone przez Marka! Ten trener dosłownie „zaraża” entuzjazmem i swoją pasją do Linuxa, co najważniejsze jego słuchacze zawsze wychodzą ze szkolenia zadowoleni i z olbrzymią dawką wiedzy!

Marek uwielbia polskie Tatry, wspina się na skałki, puszcza zdalnie sterowane modele latające, no i oczywiście - jak każdy szanujący się geek - gra w rozmaite gry planszowe!

Posiada certyfikaty:

 • Linux Professional Institute (LPI) LPIC-1 i LPIC-2
 • Novell Certified Linux Administrator
 • RedHat Certified Engineer (RHCE)

Oskar

JavaScript, Next.js., React

Doświadczony programista i trener front-endu z imponującym doświadczeniem komercyjnym, zdobytym w licznych projektach oraz podczas pracy jako freelancer. Specjalizuje się w JavaScript, a jego ekspercka wiedza obejmuje takie zaawansowane narzędzia i frameworki jak Next.js i React.

Oskar

Wyróżnia się nie tylko umiejętnością tworzenia nowoczesnych, wydajnych i skalowalnych aplikacji internetowych, ale także wyjątkową zdolnością przekazywania skomplikowanej wiedzy w sposób przystępny i interesujący. Jego szkolenia są doskonale zbalansowane między teorią a praktyką, co pozwala uczestnikom na szybkie zrozumienie i utrwalenie nowo zdobytej wiedzy poprzez liczne zadania praktyczne. Dzięki temu kursanci od razu mogą zastosować teorię w praktyce, znacząco zwiększając efektywność nauki.

Oscar to prawdziwa skarbnica cennych informacji i ciekawostek, które inspirują i motywują do dalszego zgłębiania tematyki JavaScript. Interaktywne sesje są dostosowane do potrzeb całej grupy, co sprawia, że nauka staje się jeszcze bardziej efektywna i angażująca.

Ukończył studia na kierunku Informatyka w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, łącząc wykształcenie wyższe z praktycznym doświadczeniem i pasją do technologii. To wszystko sprawia, że jest wyjątkowym trenerem i programistą, który może pomóc Ci osiągnąć nowe wyżyny w świecie front-endu.

Agata

C#, SQL Server, Oracle, Python, Java, Excel, VBA

Ekspert w dziedzinie baz danych, programistka i analityk z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Certyfikowany trener Microsoft. Prowadzi kursy programowania, analizy danych oraz programów z rodziny MS Office. W wolnych chwilach projektuje ogrody.

Agata

Agata jest absolwentką Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskała tam dyplom magistra Informatyki, ze specjalizacją - bazy danych. Zajmuje się tworzeniem narzędzia do zbierania i analizy danych w programie MS Excel dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i MEC Polska. Doświadczenie zbierała także jako team leader projektu ds. migracji danych w Bonnier Business Polska (wydawca „Pulsu Biznesu”). Przez kilka lat Agata była asystentem-wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, prowadząc zajęcia z zakresu baz danych (prowadzone na systemach Oracle i PostgreSQL).

Agata jest programistką (Java, Python, C#, Visual Basic oraz VBA, Delphi/Pascal, SmallTalk, SML) i expertem w zakresie baz danych (MS SQL, Oracle, PostgreSQL, MySQL, MS Access).

Jest także certyfikowanym trenerem Microsoft (MCT). Jeżeli sądzisz, że szkolenie z Excela jest nudne, musisz koniecznie przyjść na zajęcia prowadzone przez Agatę! Ta trenerka dosłownie „zaraża” entuzjazmem - a jej słuchacze zawsze wychodzą ze szkolenia zadowoleni i z olbrzymią dawką wiedzy! Agata prowadzi kursy z Excela od 2009 roku, przeprowadziła już 2 300 godzin kursów. Jej doświadczenie i doskonałe podejście do kursantów sprawiają, że zawsze dostaje maksymalną ilość punków w anonimowych ankietach przeprowadzanych po kursach.

Prywatnie uwielbia literaturę fantasy, jak również jest znaną w całej ALX miłośniczką zieleni i przyrody wszelakiej, oraz niekwestionowanym guru działkowców.

Posiada certyfikaty:

 • Microsoft Certified Trainer
 • MS Office Specialist

Jan

Ekspert i entuzjasta PostgreSQL

Specjalizuje się w Pythonie i Django. Jest ekspertem ALX ds. systemu Linux. Twórca popularnego startupu, który następnie został częścią New Relic Inc.

Jan

Przez dwa lata był kierownikiem teamu zaawansowanego projektu technologicznego w Barcelonie - platformy streamingowej Flumotion (www.flumotion.com). Jest współzałożycielem firmy Ducksboard – innowacyjnej aplikacji, która umożliwia zbieranie danych ze wszystkich aplikacji SaaS używanych codziennie (Google Analytics , MailChimp , Twitter, Zendesk). Firma okazała się sukcesem i została częścią New Relic Inc. Obecnie Jan krąży po świecie między Warszawą, Barceloną, USA i Strasburgiem (i czasami w UK).

Jan jest współautorem bazy danych PostgreSQL i cenionym ekspertem Python/Django i systemu Linux. Ogromna, specjalistyczna wiedza tego trenera umożliwiła mu realizację kilkunastu dużych projektów technologicznych, m.in. dla IKEA i kilku ministerstw w Polsce. Liczba ciekawych i innowacyjnych projektów, w których brał udział Jan - zawsze bardzo pozytywnie oddziałuje na kursantów i nastraja do nauki! Zajęcia prowadzone przez Janka są bardzo interesujące i maksymalnie wyczerpują dany temat, w dużej mierze dlatego, iż obfitują w rzeczywiste przykłady z jego kariery zawodowej.

Prywatnie zagorzały fan gier MMORPG i dobrej, głośnej muzyki klubowej.

Tadeusz Franciszek

Ekspert ds. MS Office, programista VBA

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Bardzo doświadczony trener - od 1999 roku prowadzi szkolenia z pakietu Office na wszystkich poziomach zaawansowania. Posiada certyfikat ECDL Advanced – Excel. Miłośnik kolejnictwa.

Tadeusz Franciszek

Ukończył Wydział Transportu na Politechnice Warszawskiej.

Pracował jako specjalista logistyki w Nestle Waters Polska. Od 1999 roku prowadzi szkolenia z pakietu Office na wszystkich poziomach zaawansowania. Spędził w sali szkoleniowej ponad 1 500 dni – to ponad 5 000 osób! Tadeusz ma niespotykane podejście do ludzi - mówi i przekazuje wiedzę tak, że niezwykle miło się go słucha. Podaje niezliczoną ilość ciekawych, angażujących przykładów i ćwiczeń. To trener, który lubi prowadzić zajęcia interaktywne – jego kursanci mogą pracować na rzeczywistych przykładach, które przynoszą np. ze swojej pracy zawodowej.

Praktycznie cały swój wolny poświęca na zabawę z dzieckiem. Zawsze z utęsknieniem czeka na zimę, żeby oddawać się swojemu hobby – narciarstwu. Ubóstwia wędrówki po górach. Niezmiernie pasjonują go koleje i autobusy (w szczególności te dalekobieżne).

Posiada certyfikaty:

 • ECDL Advanced – Excel
 • Egzaminator ECDL

Rafał

C#, C++, Java, Python, JavaScript, Testowanie oprogramowania

Pasjonat paradygmatów programowania i nowych metod nauczania. Z wykształcenia informatyk, programista, grafik komputerowy, psycholog, mający w przeszłości przygody z Software Engineer w dużej firmie programistycznej. Cierpliwość to jego mocna strona, więc zawsze znajdzie czas i sposób, żeby wytłumaczyć nawet najbardziej skomplikowane zadanie. Jest trochę człowiekiem orkiestrą - nadzoruje projekty, programuje, przeprowadza rozmowy rekrutacyjne i sam uczy. Nie do końca wiadomo, czy korzysta przy tym z jakiegoś zmieniacza czasu, czy po prostu jest tak dobry w optymalizacji swojej pracy.

Rafał

Katarzyna

Trenerka z MS Office

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Bardzo doświadczona trenerka z obszaru obsługi pakietu MS Office i członkinie prestiżowego stowarzyszenia ACCA.

Katarzyna

Kasia posiada bogate doświadczenie praktyczne, zdobywane przez kilkanaście lat prowadzenia szkoleń, głównie z obsługi pakietu MS Office, ze szczególnym uwzględnieniem MS Word oraz MS Excel.

Swoje umiejętności zawodowe doskonaliła, pracując w renomowanych firmach doradczych, gdzie miała okazję obsługiwać zaawansowane funkcje programów MS Office. Wiedzę tę przekazała już tysiącom kursantów. Zawodowo zajmuje się także head huntingiem, organizuje warsztaty dotyczące profesjonalnego przygotowania CV oraz udziału w rozmowach kwalifikacyjnych. Prywatnie dzieli się swoją pasją i uczy matematyki na każdym poziomie.

Wyróżnia się nie tylko swoją wiedzą i doświadczeniem, lecz także osobowością. Jej profesjonalny, a jednocześnie swobodny styl prowadzenia zajęć, przyjazne usposobienie oraz niezwykła cierpliwość w tłumaczeniu nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień sprawiają, że zdobywa uznanie i sympatię swoich uczniów.

Wykształcenie wyższe zdobyła na kierunku Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej. Posiada certyfikat LCCI English for Business Third Level, co umożliwia jej skuteczną komunikację w języku angielskim zarówno w mowie, jak i piśmie.

Kasia jest również członkiem prestiżowej międzynarodowej organizacji ACCA, zrzeszającej specjalistów z zakresu zarządzania, finansów i rachunkowości.

Jakub

Linux, Bash, Ansible, Windows Server, Azure, Sieci komputerowe, MS Endpoint Configuration Manager

Inżynier sieciowy, administrator, konsultant, wdrożeniowiec. Od 25 lat miłośnik Linuxa. Wieloletni wykładowca akademicki. Wspomaga zarządzanie infrastrukturą sieciową i serwerową  mniejszych i większych przedsiębiorstw wykorzystujących systemy Linux, Windows Server 2016/2019/2022 i rozwiązania chmurowe Azure. Jego pasją są nowoczesne technologie, motoryzacja, narciarstwo zjazdowe i wycieczki górskie.

Jakub

Certyfikaty:

 • LPIC-1 System Administrator
 • Linux Foundation Certified System Administrator
 • CompTIA Network+
 • CISCO Certified Network Associate
 • CISCO Certified CyberOPS Associate
 • Microsoft Certified Trainer
 • Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA) Windows Server 2008, 2012, 2016

Przemysław

C#, SQL, PL/SQL, T-SQL, PL/pgSQL, VBA

Ekspert w dziedzinie baz danych. Specjalizuje się w programowaniu SQL, PL/SQL, T-SQL oraz administracji Oracle. Doświadczony trener i programista w technologiach .NET, VBA. Zafascynowany Machine Learning, NoSQL oraz językiem R. Prywatnie uwielbia podróże oraz czas spędzony z książkami, dla których wciąż brakuje mu miejsca w domu.

Przemysław

Iwona

Certyfikowany trener Microsoft

Niezwykle doświadczona trenerka, od lat związana z branżą szkoleń i IT. Prowadzi bardzo ciekawe, praktyczne szkolenia z obsługi programów biurowych MS Office. Socjolog z wykształcenia.

Iwona

Iwona jest absolwentką magisterskich studiów socjologicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Skończyła również podyplomowe studia w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Zasobami Pracy. Ma świetne przygotowanie dydaktyczne - odbyła wiele kursów związanych z metodologią szkoleń, procesów rozwojowych i pracą trenera. Jak sama o sobie mówi socjolog z wykształcenia i zamiłowania, a trener z pasji i chęci do poszerzania swojej wiedzy i podnoszenia kompetencji, zarówno własnych jak i innych.

Ma duże zdolności analityczne, zawodowo zajmuje się także przygotowywaniem raportów, analiz i prezentacji na zlecenie firm.

Prywatnie wielbicielka sztuk wizualnych, szczególnie malarstwa, grafiki, aranżacji wnętrz; w wolnych chwilach fotograf i malarz, także pokojowy. Gdy tylko może zgłębia wiedzę na temat historii zwyczajów, obyczajów i życia codziennego.

Posiada certyfikaty:

 • Microsoft Office Specialist Certification
 • ECDL Advanced – Moduł A2

Kacper

Python, JS, Node.JS, PHP

Kacper jest wszechstronnym programistą z branży. Równolegle z działaniami edukacyjnymi spełnia się w kolejnych wyzwaniach programistycznych. Obecnie pracuje w skandynawskiej spółce mediowej jako Software Engineer, gdzie realizuje się tworząc różne projekty, a przeważającymi technologiami są Javascript, Typescript oraz PHP.

Kacper

Ma bardzo bogaty dorobek zawodowy. Pierwsze kilka lat pracował jako freelancer - pisał aplikacje w PHP na użytek prywatny, głównie dla znajomych. Nauka nowych programów była dla niego zawsze zabawą, nieustanną grą ze sobą samym w której sam sobie wyznaczał wyzwania i je z mniejszym lub większym trudem osiągał. Z czasem darmowa pomoc programistyczna zamieniła się w dobrze opłacaną pracę - było to hobby, z którego już można się utrzymać. Jak sam zawsze powtarza swoim kursantom, że z uporem, marzeniami i ciężką pracą można osiągnąć wszystko.

Doświadczenie dydaktyczne Kacper nabywał już liceum - udzielając korepetycji z MS Excela. Prowadził szkolenia z bardzo szerokiego zakresu technologii i na różnych poziomach zaawansowania: począwszy od podstaw obsługi komputera w projektach realizowanych przez MOPSy dla osób "wykluczonych cyfrowo", skończywszy na szkoleniach dla administratorów baz danych z administracji MySQL lub PostgreSQL. Doświadczenie trenerskie nauczyło go jak skutecznie dzielić się wiedzą. Kacper posiada w sobie nieskończone pokłady cierpliwości dla kursantów, odczuwa radość ze wspólnych osiągnięć i chwil tryumfów, gdy nie tylko "u mnie działa" :)

"Słyszałem, że poza pracą jest też czas wolny, jeżeli takowy nadchodzi realizuje projekt pod tytułem Dom 4.0, gdzie rozwiązuje wyzwania dnia codziennego z trzema kobietami mojego życia, a w jeszcze wolniejszym czasie relaksuje się grą w pokera.. oczywiście na wirtualne pieniądze ;)"

Piotr

Oracle, SQL, Pl/SQL, Linux

Specjalista IT z szeroką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, administrator systemów ERP, a przede wszystkim Administrator baz danych Oracle.

Piotr

Posiada szeroką wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem w instalacji, kompleksowej administracji i optymalizacji baz danych. Prawdziwy pasjonat Oracle stale podnoszący swoje kwalifikacje w ramach licznych szkoleń i studiów. Absolwent Politechniki Białostockiej, gdzie ukończył studia na kierunku informatyka uzyskując tytuł inżyniera (specjalizacja: systemy oprogramowania) oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych gdzie uzyskał tytuł magistra (specjalizacja: bazy danych). Ukończył także studia podyplomowe w Wyższej Warszawskiej Szkole Informatyki z Zarządzania Projektami oraz w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Efektywnej Administracji Systemami Linux. Do prowadzenia szkoleń podchodzi praktycznie – „let's do it and see how it works”. W wolnym czasie zajmuje się swoim największym projektem, czyli wychowaniem syna. Fan Wiedźmina, Gwiezdnych Wojen i dobrego jedzenia.

Posiada certyfikaty:

 • Oracle Database 12c Administrator Certified Professional (OCP)
 • Oracle Database SQL Certified Expert (OCE)
 • Oracle Real Application Clusters 11g Certified Implementation Specialist (OCS)
 • Oracle Linux 5 and 6 System Administrator (OCS)
 • Oracle Database 11g Administrator Certified Associate (OCA)
 • Oracle PL/SQL Developer Certified Associate (OCA)
 • Database SQL Certified Associate (OCA)
 • Oracle Autonomous Database Cloud 2019 Certified Specialist (OCS)
 • Oracle Cloud Infrastructure Foundations 2020 Certified Associate (OCA)
 • Oracle Cloud Infrastructure 2019 Cloud Operations Associate (OCA)
 • Oracle Cloud Infrastructure 2019 Architect Associate (OCA)
 • Microsoft Certified Professional (MCP - Windows Server 2016)
 • Karol

  Linux, wirtualizacja, sieci, PostgreSQL

  Certyfikowany specjalista Red Hat i LPI, konsultant ALX z wieloletnim doświadczeniem praktycznym.

  Karol

  Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Matematyki i Informatyki. Posiada szeroką wiedzę z różnych dziedzin informatyki, specjalizuje się w technologiach:

  • Systemy operacyjne: GNU/Linux (RedHat/CentOS, Debian/Ubuntu, Gentoo, OpenWRT), IBM AIX, Windows Server
  • Platformy sprzętowe: x86 (HP, Dell, Supermicro), IBM Power, Ubiquiti, Citrix Netscaler
  • Platformy wirtualizacyjne: KVM, VMware, Xen
  • Usługi sieciowe: HTTP/S (Apache, Nginx, load balancing sprzętowy i programowy), DNS, VPN
  • Automatyzacja: Ansible, Puppet, Red Hat Pulp
  • Monitoring: Nagios, Check_MK, SNMP
  • Backup: Bacula/Bareos, VMware Virtual Data Protector, obnam, duplicity
  • Zarządzanie i obsługa baz danych: Oracle/MSSQL/MariaDB/MySQL/PostgreSQL
  • Technologie klastrowe i wysokiej dostępności dla serwerów WWW, baz danych i storage

  Od wielu lat pracuje jako administrator Linuksa oraz niezależny konsultant projektów informatycznych na zlecenie klientów z polskich i zagranicznych firm. Specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań o wysokiej dostępności w oparciu o wirtualizację i technologie chmurowe z naciskiem na bezpieczeństwo.

  Karol ma bogaty dorobek zawodowy i doświadczenie w pracy dla różnych klientów z wielu gałęzi biznesu. Miał pod swoją opieką zarówno serwery małych, rodzinnych firm, jak i potężne klastry, na których działa jedna z chmur publicznych czy systemy księgi głównej międzynarodowego banku. Zawsze opiera się na praktycznych przykładach, sprawdzonych w rzeczywistych wdrożeniach, wskazuje najlepsze praktyki, typowe błędy i wygodne sposoby na przyspieszenie i automatyzację pracy – zawsze mając też na względzie bezpieczeństwo systemów. W przyjaznej i otwartej atmosferze, gotów do odpowiedzi na każde pytanie, prowadzi uczestniczki i uczestników od „pierwszy raz o tym słyszę” do „to jest świetne rozwiązanie, mam pomysł, jak to wykorzystać w swoim środowisku”.

  Dlaczego szkoli? Z pasji do rozwiązań opartych o wolne i otwarte oprogramowanie (open source) i chęci dzielenia się wiedzą. Jak sam mówi: „największą satysfakcję daje ten moment, kiedy osoba z końca sali nagle powie: Hej, to jest rozwiązanie problemu, z którym ja i cały mój zespół walczymy od miesięcy!” . Realizuje się zarówno jako trener grup początkujących, jak i przy wysokospecjalistycznych kursach na zamówienie. W ALX często prowadzi zaawansowane mini-szkolenia na potrzeby firm (najczęściej w siedzibie klienta) - dla administratorów z doświadczeniem, dotyczące konkretnej technologii. Pokazuje, jak godzić niemożliwe: bezpieczeństwo z wydajnością i wygodą, stabilność z rozwojem, wysoką dostępność systemów z realistycznym budżetem. Stara się dzielić nie tylko wiedzą techniczną, ale też wypracowanymi praktykami w zarządzaniu systemami.

  Oprócz klawiatury nie boi się brać do ręki miernika i lutownicy – na przykład po to, by przywrócić do życia stary sprzęt marki Unitra. Od lat ma pod ręką szwajcarski scyzoryk, z jego pomocą rozebrał niezliczoną ilość urządzeń. Uspokaja go muzyka, czytanie Lema i literatury faktu. Zainteresowany psychologią i historią XX wieku. Maniak zagadnień związanych z prywatnością. Za używanie Windows każe sobie dopłacać :).

  Posiada certyfikaty: Red Hat Certified Engineer, Red Hat Certified System Administrator, Red Hat Certified Specialist in Linux Diagnostics and Troubleshooting (EX342), Linux Professional Institute (LPIC-2), Microsoft Certified Systems Administrator (Windows XP/2003 Server/Exchange 2003), ITIL Foundation.

  Konrad

  Python, JavaScript, Java, C++

  Niezwykle doświadczony i wszechstronny programista. Ekspert w dziedzinie Python (Django). Programuje w JavaScript, Java, C++. Prowadzi szkolenia i kursy naszpikowane praktyką oraz przykładami z jego codzinnej pracy.

  Konrad

  Konrad jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie ukończył studia na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Jest freelancerem specjalizującym się w tworzeniu aplikacji webowych w języku Python, jednak w obszar jego zainteresowań wchodzą także aplikacje mobilne, klienci webowi czy też zarządzenie infrastrukturą. Lubi proste i czyste rozwiązania.

  Wybrane projekty open source realizowane przez Konrada: REST'owa implementacja systemu uwierzytelniania w Django, narzędzie do testowania mutacyjnego kodu w języku Python 3.x i zbiór helperów wspomagających testowanie aplikacji napisanych w frameworku Django. Stworzył wiele aplikacji webowych opartych o framework Django oraz aplikacje typu "single page" w AngularJS. Był członkiem wielu międzynarodowych projektów. Obecnie Konrad jest mocno zaangażowany w rozwój technologiczny platformy, dzięki której można wynająć profesjonalnego kucharza do swojego domu - w ulalachef.com piastuje stanowisko CTO.

  Współorganizator spotkań warszawskiej społeczności PyWaw oraz konferencji PyWaw Summit. Brał udział w projektach: ewejsciowki.pl, timehub.io.

  Jest miłośnikiem muzyki jazzowej. Swój wolny czas spędza na budowaniu robotów. Uwielbia grać na gitarze basowej - tak się relaksuje i ładuje akumulatory. Latem spotkasz go na mazurskich jeziorach, kocha żagle.

  Robert

  JavaScript, Angular, HTML i CSS/SASS

  Doświadczony web developer. Od wielu lat współpracuje z wieloma firmami i agencjami - cały czas wykonując projekt front-endowe. Prowadzi niesłychanie praktyczne, warsztatowe szkolenia. Prywatnie miłośnik zdrowego żywienia.

  Robert

  Robert jest front-end developerem i bardzo doświadczonym trenerem - przeprowadził ponad 2000 godzin zajęć szkoleniowych dla programistów.

  Mocną stroną tego trenera jest niesłychanie praktyczne podejście do omawianego tematu poparte solidną wiedzą - to wszystko za sprawą wieloletniego doświadczenia oraz zamiłowania do programowania. Robert opracował autorską metodę szkolenia - uczy w taki sposób, aby kursanci nie musieli się stresować i zawsze byli na bieżąco z materiałem - ale też jak sam twierdzi - na jego zajęciach nie zawsze jest “z górki”;) Celem Roberta jest nie tylko nauczenie nowej technologii, ale również przygotowanie do pracy w projekcie. Robert kładzie duży nacisk na takie zagadnienia jak: architektura aplikacji, reużywalność komponentów, dobry podział na moduły, łatwość wprowadzania zmian czy testowanie.

  Bogate doświadczenie zawodowe zdobywał jako web-developer - pracując dla Gemiusa (Developing Single Page App using: JavaScript, Backbone, Handlebars, Compass/Sass, HTML, testing: Karma, Jasmine, Sinon.JS) oraz dla JW Construction (HTML5, CSS3, JavaScript, jQuery, AngularJs, Backbone).Tworzył aplikacje (Adobe Flex apps and Flash games: ActionScript 3) dla agencji Kombinat Multimedialny. Stale współpracuje z rozmaitymi firmami (Asseco, 180heartbeats, webinterpret) jako architekt oraz front-end developer.

  W czasie wolnym Robert chodzi na ściankę wspinaczkową. Żeby uniknąć kontuzji i być w dobrej formie cały rok dba o dietę - jest pasjonatem zdrowego odżywiania.

  Andrzej

  Linux, C, Bash, Python

  Analityk, projektant i programista systemów wbudowanych. Twórca specjalistycznych urządzeń przemysłowych i medycznych wykorzystujących systemy Linux i Android. Jego pasją są podróże, najchętniej z namiotem z dala od uczęszczanych szlaków.

  Andrzej

  Andrzej od czasu studiów na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej pracuje na styku sprzętu i oprogramowania. Karierę rozpoczynał jako administrator, zajmował się również tematyką synchronizacji czasu w środowiskach izolowanych. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mu zrealizować wiele specjalistycznych systemów komputerowych, w szczególności bezobsługowych, w branżach Machine-to-Machine (M2M) oraz Internet of Things (IoT).

  Bogata droga zawodowa pozwoliła mu zetknąć się z wieloma architekturami: poczynając od x86 przez TI DSP, ARM, SH4, MIPS i PowerPC. Tworzenie wydajnych i niezawodnych aplikacji w warunkach ograniczonych zasobów sprzętowych wyrobiło mu przyzwyczajenie do uważnego projektowania oraz zachowywania prostoty tworzonych rozwiązań.

  Poza elektroniką i oprogramowaniem Andrzej interesuje się podróżami. Praca programisty-konsultanta pozwoliła mu zwiedzić kilka ciekawych miast, zaś prywatnie wybiera miejsca interesujące przyrodniczo i kulinarnie.

  Piotr

  Python/Django, Java, PHP i bazy danych, Perl

  Główny trener ALX w zakresie programowania w językach Python i Perl; trener języka Java, PHP, aplikacji webowych i baz danych - z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Uczestniczył w projektach informatycznych w wielu językach i technologiach. Magister Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Zagorzały fan gier MMORPG.

  Piotr

  Ukończył Inżynierię Oprogramowania i Tworzenia Systemów Informatycznych na Uniwersytecie Szczecińskim. W latach 2002-2004 redaktor prowadzący magazynów informatycznych „Software 2.0” i„Hakin9”. Wykładowca, prowadzący warsztaty, przewodniczący komisji programowej konferencji IT Underground w Software Konferencje. Przez wiele lat uczestniczył w projektach informatycznych na zlecenie wielu europejskich firm. Piotr jest bardzo wymagającym trenerem, dąży do tego żeby każdy, kto kończy jego szkolenie wyciągnął z niego jak najwięcej się da!

  Piotr ma także tytuł magistra Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Uwielbia poznawać obce języki tj.: hiszpański, arabski i papiamento. Zagorzały fan gier MMORPG. Prowadzi zajęcia w Polsce i Wielkiej Brytanii. Ogromne doświadczenie zawodowe Piotra sprawia, że przyjeżdżają do niego na konsultacje szefowie IT największych polskich i zagranicznych firm.

  Posiada certyfikaty:

  • Microsoft Certified Technology Specialist
  • Microsoft Project – Managing Projects
  • Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3

  Filip

  Java EE, Spring MVC, Android, bazy danych

  Doskonale zna środowisko Java EE, Spring Framework, programista Androida, baz danych, PHP i Zend Framework, XML. Interesuje się iluzją sceniczną i sztuką prestidigitatorską. Miłośnik musicalu teatralnego po 1961.

  Filip

  Robert

  Linux, wirtualizacja, Docker, Ansible, Kubernetes

  Specjalista IT z szeroką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, uzyskanym w toku pracy w kilkudziesięciu projektach informatycznych związanych z ich projektowaniem, implementacją oraz kompleksowym zarządzaniu nimi.

  Robert

  Profesjonalista odnoszący liczne sukcesy i chętnie biorący na siebie odpowiedzialność za realizację najbardziej ambitnych projektów. Prawdziwy pasjonat rozwiązań chmurowych (prywatnych / publicznych / hybrydowych) w szczególności w technologii Docker, podnoszący swoje kwalifikacje w ramach licznych szkoleń i studiów.

  posiada również kilkuletnie doświadczenie praktyczne przy projektowaniu, wdrażaniu oraz zarządzaniu najnowocześniejszych rozwiązań chmurowych i fizycznych dla dużych Klientów korporacyjnych. W ramach tych projektów zajmował się koncepcją i przygotowaniem infrastruktury od wczesnych etapów developmentu aż po środowiska produkcyjne, a także późniejszym utrzymaniem do czasu wykształcenia lokalnych zespołów po stronie Klienta. Pracował również dla jednego z czołowych polskich dostawców chmury publicznej, gdzie zdobywał cenne doświadczenie w zakresie sysops i utrzymania dużych środowisk. Obecnie, poza prowadzeniem szkoleń, realizuje duże projekty m.in. dla sektora finansów (fintech), logistyki, mediów oraz ubezpieczeń.

  Posiada wykształcenie wyższe w kierunku Technologii Informatycznych oraz certyfikaty Lead ISO 27001 Auditor i Personal Data Security

  Question?

  Ask us anything about this training

  * I hereby give my consent to the processing of my personal data by ALX Training Ltd. for the purpose of this request.