Analiza danych w RK-ANALIZA-R

 • Język R
 • RStudio
 • ReporteRs
 • XLConnect
 • BERT
 • RExcel

Obecnie brak terminów otwartych. Dostępne na zamówienie dla grup.

Warszawa
 • 24.06 - dzienny (dwa bloki 3-dniowe, średnio co 2 tyg.)
Zdalnie
 • 24.06 - dzienny (dwa bloki 3-dniowe, średnio co 2 tyg.)

Tryb zdalny: online na żywo z trenerem i grupą. Zobacz więcej o kursach zdalnych i zakł. "Terminy".
Można: zrezygnować do 15 dni przed startem; w każdej chwili przejść z trybu "na sali" na zdalny.
Kursy dostępne również na zamówienie, w terminie i lokalizacji do uzgodnienia, dla grup od 6 osób.

4,6/5 (47)
Stars
dla firm - netto
dla osób prywatnych - brutto (pokrywamy VAT)
dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT

Cena kursu: 3590 PLN

lub 718 PLN miesięcznie (5 rat)

poczęstunek w cenie

stanowisko komputerowe w cenie

first minute (30+ dni do startu) - 3%

Poznaj możliwości języka R!

Naucz się, jak profesjonalnie analizować i wizualizować dane

Popularne narzędzia, dużo ćwiczeń, praktyczne umiejętności!

 • Tematyka:
  Język R, RStudio, analiza danych, import/eksport danych, statystyka opisowa i wizualizacja danych, wnioskowanie statystyczne, rozkłady prawdopodobieństwa, estymacja, testowanie hipotez, analiza korelacji i zależności, analiza regresji liniowej, prognozowanie, współpraca R z pakietem MS Office (pakiety ReporteRs, XLConnect, BERT, RExcel)
 • Zastosowanie:
  instytucje, duże organizacje, finanse, bankowość, uczelnie wyższe, działy R&D
 • Czas trwania:
  48 godzin zegarowych zajęć na żywo
  + 24 godzin pracy w domu z naszymi
  materiałami = w sumie 72 godzin
 • Tryby zajęć:
  • weekendowo (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)
  • dziennie (dwa 3-dniowe bloki co ok. 2 tyg.)
 • Grupa:
  Zajęcia stacjonarne - na sali max 12 osób.
  Dla kursów zdalnych - do 17 osób łącznie.
 • Rekrutacja:
  brak wymagań, kurs od kompletnych podstaw
 • Miejsce:
  Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk, Poznań, Wrocław oraz Zdalnie (online na żywo z trenerem i grupą)
 • Elastyczność:
  a) do 15 dni przed startem można zrezygnować
  b) podczas zajęć można:
  - przejść z trybu stacjonarnego na zdalny
  - ze zdalnego na stacjonarny
  - w sytuacjach losowych otrzymać nagranie
  - zawiesić uczestnictwo i dokończyć później
  (w miarę dostępności miejsc)
 • Cena:
  3 590 PLN*
  dla firm - netto
  dla osób prywatnych brutto (pokrywamy VAT)
  dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT
Możesz zapłacić w 5 ratach po 718 zł - bez żadnych kosztów (sprawdź)
poczęstunek w cenie
stanowisko komputerowe w cenie

Analiza danych i język R

Umiejętność pozyskiwania i analizowania danych jest w dzisiejszych czasach kluczowa, zarówno w obszarze nauki jak i biznesu. Wyciąganie trafnych wniosków ze zbieranych na bieżąco danych, a także danych historycznych, pozwala osiągnąć postęp przy zarządzaniu firmą jak i prowadzeniu badań naukowych.

Nie każda instytucja potrafi wykorzystać potencjał, jaki kryje się w danych. Aby analizować duże ilości, często niepełnych informacji konieczne jest zastosowanie metod statystycznych i znajomość odpowiednich technologii. Te umiejętności zdobędziesz na naszym kursie!

R jest jednym z najpopularniejszych języków do analizy danych dzięki wieloletniemu rozwojowi, bogatemu zapleczu narzędzi i zaangażowanemu środowisku specjalistów z niego korzystających.

Olbrzymie repozytorium gotowych rozwiązań dla R, czyli CRAN, pakiety tidyverse, caret czy ggplot2 i inne stanowią dojrzały ekosystem gotowych do użycia modułów, a założenia przyświecające twórcom języka R pozwalają na sprawne posługiwanie się metodami statystycznymi i efektowną wizualizację danych.

Na naszym kursie można poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia związane z analizą danych i poznać narzędzia wykorzystywane w tym celu.

Od uczestników oczekiwana jest podstawowa znajomość matematyki i obsługi komputera. Jeśli chcesz się dodatkowo przygotować, możesz (ale absolutnie nie musisz) skorzystać z naszej oferty - bootcampa Specjalista MS Excel lub Analiza danych. Nie musisz być profesjonalnym programistą ani mieć doświadczenia w analizie danych.

To nie wykład z matematyki, tylko praktyczne warsztaty

Nie koncentrujemy się na nauce teorii - przekazujemy wiedzę praktyczną. Nauczymy Cię warsztatu analityka - abyś w profesjonalny sposób umiał przygotowywać, analizować i interpretować duże ilości danych, korzystając z języka R i jego dodatków. Podczas zajęć będziesz ćwiczyć poznawane techniki na realistycznych danych, podobnych do tych, z jakimi możesz spotkać się w praktyce zawodowej.

Czego nauczysz się na kursie?

sprawnie używać języka R i pakietu RStudio do przetwarzania danych

stosować statystykę opisową i wizualizację danych w R

prowadzić wnioskowanie statystyczne - testować, estymować, analizować zależności

stosować analizę regresji liniowej w R aby prognozować wyniki

używać języka R wraz z pakietem MS Office

Czy lepiej wybrać język R czy Python?

Zarówno język R jak i Python są wykorzystywane do analizy danych. Przy zastosowaniu najnowszych pakietów dla tych języków ich możliwości przy pracy z danymi są bardzo zbliżone. Pewne różnice pojawiają się, gdy weźmie się pod uwagę genezę tych języków, ich główne zastosowania oraz szerszy kontekst.

Język R został stworzony do zastosowań statystycznych, budowy modeli, np. ekonometrycznych i do wizualizacji danych. Jest uznawany raczej za język stosowany w środowiskach akademickich i podmiotach, dla których analiza danych jest jednym z głównych obszarów działalnności. Ekosystem i środowisko języka R, pomimo dostępności wielu pakietów, jest stosunkowo proste w instalacji. Język R jest prawdopodobnie lepszym wyborem dla osób, które bardziej są zainteresowane "czystą" pracą z danymi i statystyką.

Język Python, tak jak np. C++ czy Java, jest obiektowym językiem programowania. Ma on bardzo szerokie zastosowanie, nie tylko służy do analizy danych, ale też np. do budowy serwisów internetowych, skryptów automatyzujących pracę i innych rozwiązań zarówno akademickich jak i biznesowych. Ze względu na wydajność i uniwersalność wydaje się też lepszym rozwiązaniem do tzw. uczenia maszynowego. Język Python jest prawdopodobnie lepszym wyborem dla osób, które poza analizą danych są też zainteresowane "zwykłym" programowaniem i umieszczeniem swoich rozwiązań analitycznych w ramach zintegrowanych systemów produkcyjnych.

Bardziej od języka R interesuje Cię analiza danych z wykorzystaniem języka Python?

Program kursu

Jest to autorski program, którego nie znajdziesz nigdzie indziej - stworzony przez ludzi, którzy od lat pracują przy analizie danych w firmach i instytucjach.

To obszerny zakres materiału - przekazany w prosty i przystępny sposób. Program kursu jest ułożony tak, abyś w 6 dni mógł poznać podstawy analizy danych z wykorzystaniem języka R i jego dodatków.

W przypadku realizacji szkolenia na zamówienie dla Twojej firmy, możliwe jest indywidualne dostosowanie programu i czasu trwania kursu - np. rozpoczęcie od wprowadzenia do podstawowych zagadnień analizy danych i statystyki lub poruszenie bardziej zaawansowanych tematów związanych np. z uczeniem maszynowym.

Certyfikat

Ukończenie kursu w szkole programowania ALX

Po ukończeniu kursu, otrzymasz certyfikat sygnowany przez ALX, ze szczegółową listą zdobytych umiejętności. Każdy certyfikat posiada unikalny identyfikator i wersję elektroniczną (niezależnie od tego, czy zamówiona zostanie również wersja papierowa). Jeśli chcesz, możesz udostępnić swój certyfikat przeklejając jego adres URL - na przykład do swojego profilu na portalu społecznościowym lub zawodowym, albo do swojego CV.

Dla kogo jest ten kurs?

 • Dla osób, które chcą zajmować się analizą danych.
  Program tego kursu jest tak ułożony, że większość naszych kursantów może rozpocząć pracę przy analizie danych wykorzystując zaprezentowane przez nas narzędzia.
 • Dla osób, które na co dzień pracują z dużą ilością danych i chcą nauczyć się je analizować.
  Ten kurs podnosi kwalifikacje zawodowe i otwiera drogę do awansu bądź zmiany pracy na lepszą!
 • Dla osób, które prowadzą badania
  Kurs będzie użyteczny dla wszystkich, którzy na co dzień pracują zbierając dane, np. prowadząc badania na uczelni lub badania rynków i chcą nauczyć się analizować zebrane dane.

Co trzeba umieć przed kursem?

Na kurs zapraszamy wszystkich, którzy znają podstawy matematyki i obsługi komputera. Jeśli chcesz napierw poczuć się pewniej pracując z danymi przy komputerze, możesz (ale absolutnie nie jest to konieczne) skorzystać z innej naszej oferty - bootcampa Specjalista MS Excel lub Analiza danych

Nie jest potrzebne żadne doświadczenie w analizie danych.

Nie musisz być profesjonalnym programistą.

W jaki sposób uczymy?

Postawiliśmy przede wszystkim na zajęcia praktyczne!
Kurs jest zorganizowany w formie warsztatów - to oznacza, że tutaj nie ma wykładów jak na studiach. Pracujemy w małych grupach, przez cały czas z trenerem. Wszystkie moduły kursu są wypełnione praktycznymi ćwiczeniami. Nasi trenerzy przedstawią Ci zestaw najczęstszych problemów, które w realnych warunkach biznesowych pojawią się podczas pracy z danymi - sam przekonasz się jak ważna i unikalna jest to wiedza.

Nie martw się o sprzęt do nauki! Zapewniamy go w szkole programowania ALX
Nie martw się o sprzęt do nauki.
Zapewniamy go!
Nowoczesny sprzęt komputerowy będzie do Twojej dyspozycji podczas kursu. Oprócz motywacji i chęci do nauki nie musisz niczego ze sobą zabierać!

Nauka w domu

Kurs trwa 48 godzin i jest bardzo intensywny, ale można i warto wyciągnąć z niego jeszcze więcej! Jak to zrobić? Trzeba przyłożyć się do nauki również w domu. Nasi trenerzy zawsze zachęcają do samodzielnej pracy w domu, przygotowują ciekawe zadania, nad którymi pracujesz w przerwie między zajęciami. Duża ilość ćwiczeń sprawi, że utrwalisz zdobytą wiedzę i bardzo szybko opanujesz technologię. Jeśli masz problem z zadaniem - zawsze możesz skontaktować się ze swoim trenerem.

Nasi trenerzy to zawodowi analitycy

Kurs jest prowadzony przez doświadczonych specjalistów - praktyków. Są to eksperci, którzy na codzień pracują przy analizie danych, finansach i statystyce - mają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu i tworzeniu oprogramowania. Prowadzą żywe, obfitujące w realistyczne przykłady zajęcia. Trenerzy pokażą Ci szeroką gamę narzędzi i technik analizy danych oraz nauczą Cię pracy z bazami danych.

Bootcamp to duży wydatek?

Rozłóż go sobie na raty - bez żadnych dodatkowych kosztów.

Udział w bootcampie to dla wielu naszych kursantów istotna inwestycja. To inwestycja w Twoje umiejętności i szansa na zdobycie wymarzonej, bardzo dobrze płatnej pracy w branży IT.

Jest to także spory wydatek!

Wiemy o tym i dlatego oferujemy dogodne opłaty za nasze bootcampy w systemie ratalnym - bez żadnych dodatkowych kosztów.

Płacisz tylko tyle - ile kosztuje kurs.

Jak zapłacić za bootcamp w ratach?

Procedura jest wyjatkowo prosta - nie musisz kontaktować się z żadnym bankiem, nie musisz przechodzić skomplikowanych weryfikacji, potrzebujesz jedynie dokumentu tożsamości - wszystko załatwiasz z naszą firmą. Sprawdź to >>

Chcesz poznać inne sposoby finansowania kursów?

W przypadku naszych szkoleń można także skorzystać z różnego rodzaju dofinansowania np. z Urzędu pracy czy za pomocą Projektu Ogólnopolskiego Programu Edukacji Narodowej. Szczegółowe i aktualne informacje znajdziesz bezpośrednio na naszej stronie w tym miejscu: sposoby finansowania kursów

Kurs na zamówienie

Możemy zorganizować kurs szyty na miarę - specjalnie dla Twojej firmy. Skutecznie szkolimy już 3 osobowe grupy.

Kurs może odbyć się w naszych biurach w całej Polsce (Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań) lub w siedzibie Twojej firmy.

Bardzo często realizujemy szkolenia oparte na danych otrzymanych od klienta. Wówczas nasi trenerzy elastycznie dopasowują program kursu do specyfiki Twoich danych - dobierają odpowiednie metody analizy tych danych, tak aby wycisnąć z nich maksymalnie dużo korzyści dla Twojego biznesu.

Koszt takiego kursu jest ustalany indywidualnie, zależnie od wielkości grupy i miejsca przeprowadzania szkolenia. Kurs może odbywać się również w języku angielskim.

Komfortowe warunki do nauki

ALX prowadzi kursy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz jakość “premium”. Co to znaczy?

 • Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem - a nie przypadkowe osoby.
 • Program naszych kursów jest dopasowany do rynku pracy - szkolimy tak, żebyś później mógł pracować w zawodzie, a nie tylko tak jak jest w książkach czy skryptach sprzed 5 lat. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć Cię tego czego aktualnie wymagają pracodawcy.
 • No i na koniec najważniejsze! Nawet najlepszy program kursu i najlepszy trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach! Nasze kursy stacjonarne są prowadzone w profesjonalnych, doskonale wyposażonych salach, w największych miastach Polski oraz w Warszawie, gdzie jest nasza siedziba, w ścisłym centrum miasta, w komfortowym, klimatyzowanym biurowcu klasy premium. Zapewniamy nowoczesny sprzęt komputerowy (nie musisz mieć swojego komputera) oraz poczęstunek (nawet zimne piwo, rzecz jasna bezalkoholowe) gratis!

Referencje

Przeczytaj, jak naszą pracę oceniają klienci.

Ministerstwo Prawy i Polityki Społecznej

Szkolenie przeprowadzone zostało na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym, a zaangażowanie ze strony organizatorów zasługuje na wysokie uznanie.

AEGON

Uczestnicy szkoleń wysoko ocenili program szkoleń, materiały dydaktyczne oraz kompetencje i zaangażowanie prowadzących. (…) Polecamy ALX jako partnera gwarantującego należyte wykonanie usługi.

Strabag

Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji szkoleń. Wszystkie szkolenia i trenerzy otrzymali w ankietach wysokie noty od naszych pracowników.

Samsung

Realizacja programu szkoleniowego spotkała się z dużym uznaniem uczestników kursu. ALX możemy polecić jako solidnego partnera biznesowego w obszarze szkoleń informatycznych, dysponującego kadrą wykładowców z dużym doświadczeniem.

Program szkolenia

 1. Wprowadzenie do R i RStudio
  • R jako język programowania i RStudio jako wygodny interfejs użytkownika
  • Typy danych w R: skalar, wektor, macierz, ramka danych, factor, lista
  • R jako kalkulator: operatory arytmetyczne, porównawcze i logiczne, rodzaje poleceń: wyrażenia vs przypisania
  • Przetwarzanie danych: wybór elementów wektora/macierzy na podstawie indeksów, tworzenie nowych kolumn w ramce danych, wybór wierszy z ramki danych na podstawie warunków
  • Podstawowa analiza danych numerycznych (obliczanie średniej, sumy, itp.) i tekstowych (tabela częstości)
 2. Statystyka opisowa
  • Rodzaje danych statystycznych: ilościowe vs jakościowe
  • Obliczanie i interpretacja statystyk opisowych dotyczących wartości przeciętnej, zróżnicowania oraz kształtu rozkładu zmiennej ilościowej
  • Nieparametryczne miary rozkładu: dominanta/moda, mediana, kwartyle, decyle, kwantyle
  • Podsumowanie rozkładu zmiennej jakościowej – tabele częstości
 3. Wnioskowanie statystyczne
  • Popularne rozkłady prawdopodobieństwa, m.in. jednostajny, normalny, t-Studenta, Chi-kwadrat, F-Snedecora
  • Generowanie liczb (pseudo)losowych, określanie ziarna generatora
  • Estymacja punktowa vs. estymacja przedziałowa: przedział ufności, poziom istotności, wartość p
  • Testowanie hipotez dotyczących średniej i wariancji w jednej próbie
  • Testowanie hipotez dotyczących porównania średniej i wariancji w dwóch próbach zależnych i dwóch próbach niezależnych
  • Analiza korelacji liniowej Pearsona i Spearmana dla zmiennych ilościowych
  • Analiza zależności dla zmiennych jakościowych (test chi-kwadrat)
  • Testowanie hipotez dotyczących średniej i wariancji w więcej niż dwóch próbach niezależnych (jednoczynnikowa ANOVA), testy porównań wielokrotnych
  • Testy nieparametryczne do porównywania rozkładów: test Wilcoxona-Manna-Whitney’a, test Kruskala-Wallisa
 4. Analiza regresji liniowej w R
  • Założenia modelu regresji liniowej, interpretacja wyników regresji (parametry, dopasowanie, istotność zmiennych i modelu)
  • Jakościowe zmienne objaśniające w modelu
  • Wykrywanie obserwacji nietypowych
  • Metody doboru zmiennych
  • Diagnostyka modelu, testowanie spełnienia założeń: testowanie normalności reszt, testowanie homoskedastyczności, testowanie braku autokorelacji
  • Postępowanie w przypadku niespełnienia założeń
  • Regresja logistyczna
  • Prognozowanie na podstawie stworzonego modelu, sprawdzanie jakości prognozy, podział na próbę uczącą i testową
 5. Wizualizacja danych z wykorzystaniem pakietu ggplot2
  • Przegląd typów wykresów
  • Dodawanie i dostosowywanie elementów wykresu
  • Wizualizacja danych w grupach i podgrupach
  • Tworzenie wykresów z wykorzystaniem kreatora (pakiet esquisse)
  • Wykresy interaktywne (pakiet ggplotly)
  • Przykładowe pakiety wspomagające tworzenie wykresów
  • Zestawianie kilku wykresów w jednym oknie graficznym
  • Eksport wykresów do różnych formatów plików
 6. Zarządzanie danymi w R
  • Sortowanie i filtrowanie baz danych wg. wybranych kryteriów – pakiet dplyr
  • Praca ze zmiennymi tekstowymi – pakiety stringr i glue
  • Rekodowanie zmiennych jakościowych (np. łączenie kilku poziomów w jeden) – pakiet forcats
  • Zamiana zmiennej ilościowej na jakościową (podział na przedziały) – cut()
  • Praca z danymi w formacie daty – pakiet lubridate
  • Łącznie kilku baz danych według pola z „kluczem” – funkcje *_join()
 7. Podstawy programowania w R
  • Struktury danych w R – praca z ramkami danych (data frames) oraz z listami – operator $, funkcja class()
  • „Potoki” poleceń – operator >
  • Tworzenie własnych funkcji
  • Pętle i przetwarzanie warunkowe – for(), if … else, ifelse()
  • Korzystanie z wartości domyślnych dla argumentów funkcji
  • Jednoczesne przekazywanie wielu argumentów do funkcji już istniejących – mechanizm „…”
  • Automatyzacja powtarzalnych obliczeń – pakiet purrr
  • Podstawowa obsługa błędów – funkcje stop() i tryCatch(); possibly()
  • Debugging – lokalizowanie błędów w kodzie i poszukiwanie ich przyczyn
  • Praca z plikami zewnętrznymi
  • Import/eksport danych do/z R z/do innych formatów (np. pliki tekstowe, csv, Excel, SPSS)- pakiety foreign i readxl
 8. Współpraca R z pakietem MS Office
  • Tworzenie raportów z analiz w R w postaci dokumentów MS Word – pakiet officer
  • Stosowanie własnych szablonów raportów w MS Word
  • Zarządzanie zawartością plików Excela z poziomu R – pakiet openxlsx
  • Wykorzystanie wcześniejszych elementów szkolenia do utworzenia rozbudowanego raportu z wykonanych analiz
 9. Gdzie szukać pomocy
  • Korzystanie z plików pomocy
  • Strony WWW autorów pakietów

Zapisz się na ten kurs

Wybierz interesujący Cię termin oraz miasto

Warszawa:
 • 24.06 (D)TooltipTriangle
Zdalnie:
 • 24.06 (D)TooltipTriangle

Żaden termin nie pasuje?

Podaj swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o przyszłych terminach

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.