Kursy dla bezrobotnych

Kursy dla bezrobotnych

Finansowanie z Urzędu Pracy.

We współpracy z Urzędami Pracy z terenu całej Polski, prowadzimy kursy informatyczne dla osób bezrobotnych, pomagające w zdobyciu nowej pracy.

Chętni sami wybierają interesujące ich kursy. Po akceptacji przez właściwy Urząd i dopełnieniu formalności, uczestnictwo w kursie jest bezpłatne - finansowane przez Urząd.

Oferujemy udział w najpopularniejszych kursach zawodowych, w grupach otwartych (ogólnodostępnych). Kursant sam wybiera i dopisuje się do wybranej przez siebie grupy, w trybie i zgodnie z harmonogramem tej grupy.

Zwracamy uwagę, że przy zapisie do grupy otwartej, ze względu na charakter tego rodzaju grupy (obecność innych kursantów, których może zapisać się do grupy mniejsza lub większa liczba, część może następnie zrezygnować, itd.) nie zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować, że zajęcia się odbędą już w chwili zapisania się. Wybrana przez kursanta grupa może się zgromadzić i odbyć, lub zostać odwołana z braku uczestników.
Dopisanie się do grupy otwartej jest jednak znacznie korzystniejsze cenowo, niż gdyby rozważać zajęcia indywidualne (gdy trener prowadzi cały kurs tylko dla pojedynczego słuchacza). Na chwilę obecną nie prowadzimy dofinansowanych kursów indywidualnych (zajęć na indywidualne zamówienie).

Procedura ubiegania się o dofinansowany kurs

 • Chętny samodzielnie wybiera interesujący go/ją kurs z naszej oferty;
 • Chętny ustala z nami konkretny termin, tryb zajęć i wstępnie rezerwuje miejsce;
 • Następnie należy udać się do właściwego dla siebie Powiatowego Urzędu Pracy i uzyskać zgodę (skierowanie) na kurs. Urząd będzie m.in. wymagał wypełnienia przez nas dokumentacji dotyczącej kursu.
  Uwagi:
  a) niestety, w różnych urzędach pracy wymagane są różne zestawy dokumentów i procedury - nie ma tutaj standaryzacji. W związku z tym, niestety nie jesteśmy w stanie pomóc poszczególnym kursantom w indywidualnych przypadkach odnośnie procedury administracyjnej w danym urzędzie;
  b) jednym z częstych wymogów jest pisemne uzasadnienie konieczności dofinansowania.
 • Ostatecznie Urząd podpisuje umowę na wykonanie kursu z nami (ALX), a słuchacz z Urzędem.
 • Zapraszamy na zajęcia!

W razie wszelkich pytań lub wątpliwości chętnie służymy pomocą - prosimy o kontakt z naszym sekretariatem. Szczegółowych informacji udzielają również właściwe dla zainteresowanych Urzędy Pracy.

Informacje dla Urzędów Pracy; zwolnienie z VAT

 • Zgodnie z wymogami ustawy, słuchaczom zapewniamy ubezpieczenie NNW,
 • Podejmujemy się równiez organizacji szkoleń i kursów o tematyce zaprojektowanej na zamówienie dla grup; jesteśmy w stanie elastycznie dostosować programy, czasy trwania i ceny szkoleń i kursów do każdorazowych potrzeb Zamawiających. Zapraszamy do kontaktu z nami.
 • W trybie na zamówienie, zgodnie z preferencjami Urzędów i wymogami ustawy, realizujemy kursy w trybach po min. 25 godzin tygodniowo, lub dowolnie na życzenie Urzędu,
 • Przy organizacji zajęć w trybie na zamówienie, jesteśmy w stanie bez problemu całkowicie zagwarantować, że kurs na który zostaje podpisana z nami umowa, na pewno się odbędzie. Przy czym ponownie podkreślamy, że zajęcia dla pojedynczych osób są bardzo mało efektywne ekonomicznie, i zachęcamy do organizowania słuchaczy w grupy, choćby i nawet 2-3 osobowe.

Ponadto:

 • Posiadamy wpis do rejestru instytucji szkoleniowych WUP (nr 2.14/00012/2011),
 • Wszystkie kursy są zwolnione z VAT (informacja aktualna również od 1 stycznia 2011 r.) - są to kursy finansowane ze środków publicznych (zgodnie z art. 43 punkt 29 lit. c Ustawy o VAT).
 • w przypadku konieczności wypełniania dokumentów, które nie są standardowymi dokumentami ALX, do ceny zajęć może zostać doliczona opłata dodatkowa w wysokości 10%.
Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.