Nauka programowania dla młodzieży w PythonieKM-PYTHON

Obecnie brak terminów otwartych

Dostępne na zamówienie, w terminie i lokalizacji do uzgodnienia, dla grup od 6 osób.

dla firm - netto
dla osób prywatnych - brutto (pokrywamy VAT)
dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT

Cena kursu: 1299 PLN

możliwość rozłożenia na 3 raty

poczęstunek w cenie

stanowisko komputerowe w cenie

Nauka prawdziwego programowania dla młodzieży (13+ lat) - Python

Nabór na kurs trwa!

Nauka prawdziwego programowania w Pythonie dla młodzieży (13+ lat)

Praktyczne warsztaty - pisanie prawdziwego kodu pod okiem zawodowego programisty.
Zamiast kodowania z Lego, robotów, animacji - lub jako coś nowego po nich.
Program kursu jak dla dorosłych, ale przedstawiony przyjaźnie - dostosowany do młodych.

 • Tematyka:
  przybornik programisty, programowanie strukturalne, programowanie obiektowe, język programowania Python, składnia i struktura kodu, popularne biblioteki
 • Czas trwania:
  Dwa semestry - zimowy i letni
  Zajęcia co tydzień, w trybie wieczorowym
  po 2 godziny zegarowe, 17:30-19:30.
  Zakończenie:
  - grupy październikowe: przed feriami zimowymi.
  - grupy listopadowe: przełom lutego / marca
  - grupy marcowe: z końcem roku szkolnego
  Całość programu realizowana przez dwa semestry.
  Można zrezygnować po pierwszym semestrze.
 • Wymagania:
  umiejętność sprawnego posługiwania
  się komputerem (pisanie na klawiaturze),
  kurs w 100% od podstaw, bez wcześniejszej
  znajomości programowania
 • Przeznaczenie:
  dla osób od 13 roku życia, które chcą nauczyć
  się myśleć jak programista i zacząć programować
  “na poważnie”
 • Grupa:
  max 15 osób
 • Miejsce:
  Warszawa, ul. Jasna 14/16A, tuż przy stacji metra (Świętokrzyska - obie linie)
 • Cena:
  1 299 zł za semestr
  2 440 zł za dwa semestry (w trybie półkolonii)
  dla firm - netto
  dla osób prywatnych brutto (pokrywamy VAT)
  dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT
(możliwa płatność w trzech ratach: 500, 399.50, 399.50zł)

Na ten kurs programowania dla dzieci i młodzieży zapraszamy młodych ludzi, którzy chcą się nauczyć prawdziwego programowania. Pisząc “prawdziwego programowania” mamy na myśli pisanie kodu “na poważnie” tak jak to robią zawodowi programiści. Ten kurs to nie są kolejne pozalekcyjne zajęcia w formie zabawy. To wstęp do świata programistycznego - niesamowita, fascynująca przygoda i sporo nauki. Tych zajęć nie prowadzimy z klockami Lego i robotami (które również są świetne, ale częściej stosowane w wypadku młodszych dzieci), wierząc, że po ukończeniu 13 lat można już uczyć się kodowania tak jak uczą się dorośli. Wierzymy, że umiejętność programowania to samodzielność i szansa na szybki rozwój. Języki programowania, tak jak języki obce - stają się “must have” w dzisiejszym świecie, sposobem komunikowania się ze światem i wyrażania siebie.

Nasz kurs został odpowiednio dostosowany dla młodych uczestników (od 13 roku życia), jednak jego program jest zaczerpnięty z kursów dla dorosłych. To oznacza, że będzie dużo pracy warsztatowej z trenerem w grupie i prawdziwego pisania kodu - dokładnie tak jak w pracy programisty.

Co trzeba umieć przed kursem? Wystarczy, że potrafisz posługiwać się komputerem - czyli kopiować pliki, tworzyć foldery, sprawnie pisać na klawiaturze. Reszty nauczą Cię nasi trenerzy. To są zajęcia dla osób zupełnie początkujących. Przychodząc na kurs nie musisz umieć programować, nie musisz też znać Linuksa. Wszystkie zagadnienia - krok po kroku - zostaną omówione i przećwiczone na kursie. I nie musisz mieć i nosić własnego laptopa - gotowy, przygotowany do zajęć sprzęt będzie czekał na Ciebie na sali.

Python jako pierwszy język programowania?

Tak! To doskonały plan. Przeczytaj dlaczego…

Jeżeli chcesz zacząć programować, to Python jest idealnym językiem na początek tej drogi. Jest wszechstronny, intuicyjny i prosty w nauce. Wiele osób, które rozważa naukę programowania, czy to samodzielnie za pomocą tutoriali
i e-booków, czy na studiach informatycznych czy też na kursie programowania - wybiera właśnie ten język.

Uczymy nie tylko języka. Uczymy patrzenia na świat jak programista.

Internet zalewają informacje i porady o tym, który język jest najlepszy żeby zacząć przygodę z programowaniem. Jednak każdy, kto chce nauczyć się kodować, musi wiedzieć, że programowanie nie sprowadza się jedynie do znajomości języka.

Programowanie to specyficzny sposób myślenia, rozkładania wszystkiego na mniejsze kawałki. To umiejętność patrzenia na coś abstrakcyjnego i niemal odruchowe wyciąganie "przed nawias" elementów wspólnych.

Na kursie uczymy właśnie m.in. tej filozofii - uczymy fundamentów programistycznych czyli rozumienia idei, struktury kodu, warunków, pętli, zmiennych, stałych, operacji logicznych, tablic, wskaźników, obiektowości.

Oczywiście nie da się nauczyć programowania bez nauki konkretnego języka. Na tym bootcampie nauczysz się programowania na podstawie języka Python.

Sprawdź w jakich godzinach i gdzie prowadzimy kurs?

Semestr jesienny.

» Zajęcia odbywają się raz w tygodniu

wtorki lub czwartki

To jest optymalna częstotliwość zajęć żeby na maksa wykorzystać wiedzę, którą podajemy na kursie. Tydzień przerwy między zajęciami - to czas żeby poukładać sobie w głowie to co było na kursie, to jest czas żeby usiąść w domu i poćwiczyć pisanie kodu.

» Zajęcia trwają 2 godziny zegarowe:

17:30 - 19:30

Zajęcia odbywają w naszej siedzibie - w centrum Warszawy, w komfortowych klimatyzowanych salach z nowoczesnym sprzętem komputerowym (nie trzeba zabierać swojego komputera). Poczęstunek jest wliczony w koszt kursu!


Co trzeba umieć, żeby przystąpić do kursu?

Przed kursem nie musisz umieć programować, nie oczekujemy też żadnej styczności z Pythonem - to jest kurs od totalnych podstaw. Wymagamy jedynie ogólnej umiejętności obsługi komputera (kopiowanie plików, korzystanie z edytora tekstu) i co najważniejsze - sprawnego korzystania z klawiatury!

Czy nauka programowania jest trudna?

Nauka programowania jest porównywalna z nauką języka obcego lub gry na instrumencie muzycznym. Tu najważniejsza jest motywacja i dużo ćwiczeń.

Program kursu został stworzony przez zespół doświadczonych programistów, którzy pracują w branży od wielu lat. Nasi trenerzy to praktycy, którzy kierują zespołami programistycznymi, zajmują się pisaniem aplikacji w Pythonie.

Są to osoby, które mają przygotowanie dydaktyczne i (uwaga bo to jest bardzo ważne) potrafią uczyć. A to nie jest takie oczywiste. Nie każdy dobry programista umie przekazać wiedzę tak aby inna osoba to zrozumiała.

Trenerzy ALX to potrafią.

Kurs jest podzielony na moduły i pomyślany tak - abyś od naszych trenerów nauczył się dokładnie tego, co jest Ci potrzebne: solidnych podstaw niezbędnych dla każdego programisty. Wiedzę, którą zdobędziesz, możesz później rozwijać w dowolnym kierunku: programowanie gier, aplikacje mobilne, bazy danych, aplikacje webowe itp.


Trenerzy - zawodowi programiści

Nawet najlepiej przygotowany program kursu nie zadziała bez dobrego, otwartego na słuchaczy i doświadczonego wykładowcy. Doskonale o tym wiemy!

Dlatego nasi trenerzy są najlepsi. Mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz tworzeniu oprogramowania. Są to praktycy - osoby prowadzące żywe, obfitujące w realistyczne przykłady zajęcia.

Bartosz

C, C++, Python, Linux, low-level

Zawodowy programista. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania serwerowego w C++. Uczy programowania na Uniwersytecie Warszawskim. Wolny czas spędza na strzelnicy sportowej.

Bartosz

Bartosz ukończył studia na Wydziale Informatyki i Matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma niespożyty zapał do przekazywania swojej olbrzymiej wiedzy i czyni to doskonale. Jest wysoko oceniany przez Uczestników zajęć w ALX, średnia ocen trenerskich z 50 ankiet spośród 10 ostatnich szkoleń wynosi 4,6 w 5 stopniowej skali ocen.

Oprócz prowadzenia szkoleń i warsztatowych kursów zawodowych, Bartosz stale wykonuje mnóstwo projektów komercyjnych jako programista. Obecnie Bartosz jest programistą silnika gier komputerowych w Huuuge Games. Wcześniej pracował w CoreTechnology (spółka grupy Cyfrowy Polsat), gdzie projektował i programował oprogramowanie serwerowe w C i C++ (VoIP/SIP, obsługa telefonii komórkowej). Pracował również w MGBK Solutions sp. z o.o. gdzie tworzył oprogramowanie serwerowe w C++ (tracker do sieci wymiany multimediów w czasie rzeczywistym w modelu peer-to-peer). Wykonywał również projekty programistyczne dla Stowarzyszenia Talent tj.: budowa witryny edukacyjnej (PHP na PostgreSQL z domieszką Pythona), zadania algorytmiczno-programistyczne w C++, składanie skryptów shellowych do zarządzania zadaniami, budowania obrazów LiveCD na zawody programistyczne itd.

Bartosz pokochał strzelanie sportowe, szczególnie z MP-5. Rekreacyjne strzelanie do celu stało się jego pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Sam też jest sędzią i instruktorem strzelectwa.

Piotr

Python/Django, Perl, Java, PHP i bazy danych

Główny trener ALX w zakresie programowania w językach Python i Perl; trener języka Java, PHP, aplikacji webowych i baz danych - z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Uczestniczył w projektach informatycznych w wielu językach i technologiach. Magister Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Zagorzały fan gier MMORPG.

Piotr

Ukończył Inżynierię Oprogramowania i Tworzenia Systemów Informatycznych na Uniwersytecie Szczecińskim. W latach 2002-2004 redaktor prowadzący magazynów informatycznych „Software 2.0” i„Hakin9”. Wykładowca, prowadzący warsztaty, przewodniczący komisji programowej konferencji IT Underground w Software Konferencje. Przez wiele lat uczestniczył w projektach informatycznych na zlecenie wielu europejskich firm. Piotr jest bardzo wymagającym trenerem, dąży do tego żeby każdy, kto kończy jego szkolenie wyciągnął z niego jak najwięcej się da!

Piotr ma także tytuł magistra Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Uwielbia poznawać obce języki tj.: hiszpański, arabski i papiamento. Zagorzały fan gier MMORPG. Prowadzi zajęcia w Polsce i Wielkiej Brytanii. Ogromne doświadczenie zawodowe Piotra sprawia, że przyjeżdżają do niego na konsultacje szefowie IT największych polskich i zagranicznych firm.

Posiada certyfikaty:

 • Microsoft Certified Technology Specialist
 • Microsoft Project – Managing Projects
 • Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3

Obecnie brak terminów

Podaj swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o przyszłych terminach

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez „ALX” Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.