Intensywny kurs dla programistów PHP.
Symfony 4, Doctrine, zaawansowany Javascript i HTML5
Szeroki zakres zagadnień, który podniesie Twoje kwalifikacje. Kurs w formie warsztatów - prowadzony przez praktyków, kierowników zespołów programistycznych. Uczymy tego, co aktualnie jest wymagane na rynku pracy. Podczas kursu tworzysz realny, użyteczny kod.
-
Tematyka:Symfony 4, Doctrine, HTML5, Javascript, grafika wektorowa, grafika rastrowa, JQuery, Mustache, Angularjs
-
Czas trwania:56 godzin zegarowych zajęć na żywo
+ 28 godzin pracy w domu z naszymi
materiałami = w sumie 84 godzin -
Tryby zajęć:
- weekendowo (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)
- dziennie (dwa 4-dniowe bloki co ok. 2 tyg.)
-
Grupa:Zajęcia stacjonarne - na sali max 12 osób.
Dla kursów zdalnych - do 17 osób łącznie.
-
Prowadzący:kierownik zespołu programistycznego
-
Rekrutacja:dobra znajomość PHP i co najmniej podstawowa programowania obiektowego; dobra znajomość SQL, podstawowa znajomość administracji dowolnym wybranym systemem bazodanowym.
-
Miejsce:Warszawa, Kraków oraz Zdalnie (online na żywo z trenerem i grupą)
-
Elastyczność:a) do 15 dni przed startem można zrezygnować
b) podczas zajęć można:
- przejść z trybu stacjonarnego na zdalny
- ze zdalnego na stacjonarny
- w razie potrzeby otrzymać nagrania z zajęć
- zawiesić uczestnictwo i dokończyć później
(w miarę dostępności miejsc)
-
Cena:4 590 PLN*
Nasz kurs przeznaczony jest dla tych, którzy:
- są już co najmniej średnio zaawansowanymi programistami webowymi,
- chcą podwyższyć swoje kwalifikacje / znaleźć lepszą pracę,
- są ciekawi aktualnych trendów i bieżących, zaawansowanych technologii.
Wymagania: dobra znajomość PHP i co najmniej podstawowa programowania obiektowego; dobra znajomość SQL, podstawowa znajomość administracji dowolnym wybranym systemem bazodanowym.
Program jest kontynuacją kursu Programista WWW (PHP), ale ukończenie tego kursu u nas nie jest obowiązkowe. Po ukończeniu kursu podstawowego zalecamy minimum 6 miesięcy programowania w pracy lub we własnym zakresie przed przystąpieniem do kursu zaawansowanego. Zapraszamy wszystkich chętnych. W wypadku wątpliwości co do poziomu posiadanej wiedzy (czy ten kurs jest dla mnie odpowiedni? a może lepiej zapisać się na podstawowy? itd.) zachęcamy do kontaktu. Zazwyczaj zaproponujemy bezpłatną konsultację z trenerem. Zależy nam na dobrym dopasowaniu naszych grup i poziomie zajęć.
Wartościowa wiedza i umiejętności
Program w skrócie:
- Symfony 4 i Doctrine - praktyka nowoczesnego programowania obiektowego w PHP (typowe wzorce projektowe, MVC...)
- HTML5 - multimedia i efekty, zaawansowana interakcja z użytkownikiem, drag&drop, lokalny system plików, aplikacje offline
- zaawansowany Javascript nowoczesne biblioteki, użycie serwisów REST, złożone aplikacje po stronie klienta: MVC, MVVM, MVP; AngularJS, Backbone, Underscore, Mustache,
- przybornik współczesnego programisty webowego wdrożenia w chmurze (np. Heroku), zarządzanie zależnościami, użycie rozproszonego systemu kontroli wersji.
Programowania nie sposób nauczyć się teoretycznie, ani tylko z książek. Na kursie najważniejsza jest praktyka.
- Uczestnicy poznają od praktycznej strony kolejne technologie i metodologie tworzenia aplikacji.
- Podczas kursu tworzone są kompletne, użyteczne elementy aplikacji.
- Program kursu dostosowujemy na bieżąco do trendów i potrzeb rynku.
Wszystko odbywa się pod okiem zawodowych, doświadczonych programistów i kierowników zespołów. Kursanci mają styczność z żywym, praktycznym podejściem. Nabywają dobrych programistycznych nawyków.
Kurs posiada akredytację MEN.
W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie programu kursu napisz do nas lub zadzwoń.
Certyfikacja
Po zakończeniu zajęć, wydajemy certyfikat ukończenia kursu.
Część słuchaczy jest dodatkowo zainteresowana możliwością zdawania egzaminów certyfikacyjnych (SensioLabs Certified Developer lub Zend Certified Engineer - ZCE). Więcej informacji na temat procedur dotyczących egzaminów i certyfikatów zewnętrznych znajduje się w dziale certyfikacja. Natomiast w zakresie naszych programów i wymaganej na egzaminach wiedzy:
- Niniejszy kurs, zawierając obszerny moduł związany z Symfony 4, obejmuje większość materiału niezbędnego do certyfikacji SLCD.
- Dla zainteresowanych zdaniem egzaminu ZCE - przygotowanie do certyfikatu ZCE stanowi szkolenie ZCE PREP (zakładające opanowanie zakresu kursu Programista PHP);
Trenerzy - zawodowi programiści
Nawet najlepiej przygotowany program kursu nie zadziała bez dobrego, otwartego na słuchaczy i doświadczonego wykładowcy. Doskonale o tym wiemy!
Dlatego nasi trenerzy są najlepsi. Mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz tworzeniu oprogramowania. Są to praktycy - osoby prowadzące żywe, obfitujące w realistyczne przykłady zajęcia.
Robert
JavaScript, Angular, HTML i CSS/SASS
Doświadczony web developer. Od wielu lat współpracuje z wieloma firmami i agencjami - cały czas wykonując projekt front-endowe. Prowadzi niesłychanie praktyczne, warsztatowe szkolenia. Prywatnie miłośnik zdrowego żywienia.
Robert jest front-end developerem i bardzo doświadczonym trenerem - przeprowadził ponad 2000 godzin zajęć szkoleniowych dla programistów.
Mocną stroną tego trenera jest niesłychanie praktyczne podejście do omawianego tematu poparte solidną wiedzą - to wszystko za sprawą wieloletniego doświadczenia oraz zamiłowania do programowania. Robert opracował autorską metodę szkolenia - uczy w taki sposób, aby kursanci nie musieli się stresować i zawsze byli na bieżąco z materiałem - ale też jak sam twierdzi - na jego zajęciach nie zawsze jest “z górki”;) Celem Roberta jest nie tylko nauczenie nowej technologii, ale również przygotowanie do pracy w projekcie. Robert kładzie duży nacisk na takie zagadnienia jak: architektura aplikacji, reużywalność komponentów, dobry podział na moduły, łatwość wprowadzania zmian czy testowanie.
Bogate doświadczenie zawodowe zdobywał jako web-developer - pracując dla Gemiusa (Developing Single Page App using: JavaScript, Backbone, Handlebars, Compass/Sass, HTML, testing: Karma, Jasmine, Sinon.JS) oraz dla JW Construction (HTML5, CSS3, JavaScript, jQuery, AngularJs, Backbone).Tworzył aplikacje (Adobe Flex apps and Flash games: ActionScript 3) dla agencji Kombinat Multimedialny. Stale współpracuje z rozmaitymi firmami (Asseco, 180heartbeats, webinterpret) jako architekt oraz front-end developer.
W czasie wolnym Robert chodzi na ściankę wspinaczkową. Żeby uniknąć kontuzji i być w dobrej formie cały rok dba o dietę - jest pasjonatem zdrowego odżywiania.
Piotr
PHP, Symfony, Java, Python, C#/.NET, SQL
Praktyk programowania z zacięciem teoretycznym, kierownik dużego zespołu, MBA. Prowadził projekty IT dla wielu korporacji. Obecnie pracuje w startupie z branży legaltech tworząc rozwiązania oparte o technologie Microsoft. W zależności od potrzeb wykorzystuje różne technologie: PHP (w tym Symfony Framework), .NET, Python i Java – aż po rozwiązania chmurowe Azure. Poza pracą bywa kucharzem i fotografikiem.
Piotr jest zawodowym programistą, wykładowcą z wieloletnim doświadczeniem i autorem wielu materiałów edukacyjnych (jest np. jednym z tłumaczy podręcznika do Symfony 5: The Fast Track). Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Informatyka Stosowana a następnie w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (MBA).
Prowadził projekty dla wielu korporacji m.in.: Société Générale, Total, PZU, Danone, Colgate-Palmolive, Nestle, mBank, Orange. Obecnie jest dyrektorem technologicznym w Legalcluster – startupie z branży legaltech a wcześniej w międzynarodowej agencji marketingowej VMLYR. Zarządza zespołem programistycznym, wspiera prace nad architekturą tworzonych rozwiązań, uczestniczy w procesach rekrutacyjnych.
Prowadzi bardzo intensywne i nasycone praktycznymi przykładami szkolenia i kursy m.in. z zakresu aplikacji webowych opartych PHP i Symfony, bootcampy Java, Python, C#/.NET. Piotr jest wysoko ocenianym trenerem – kursantom podoba się, że na zajęciach mogą pracować na realnych przykładach i zadaniach, które przynoszą ze swojej pracy zawodowej. Piotr od wielu lat wykonuje projekty IT dla firm zewnętrznych, dlatego jego kursanci kończą szkolenia świetnie przygotowani do obecnych potrzeb rynku pracy.
W chwilach wolnych uprawia sporty wodne, gotuje i fotografuje.
Filip
Java EE, Spring MVC, Android, bazy danych
Doskonale zna środowisko Java EE, Spring Framework, programista Androida, baz danych, PHP i Zend Framework, XML. Interesuje się iluzją sceniczną i sztuką prestidigitatorską. Miłośnik musicalu teatralnego po 1961.
Bootcamp to duży wydatek?
Rozłóż go sobie na raty - bez żadnych dodatkowych kosztów.
Udział w bootcampie to dla wielu naszych kursantów istotna inwestycja. To inwestycja w Twoje umiejętności i szansa na zdobycie wymarzonej, bardzo dobrze płatnej pracy w branży IT.
Jest to także spory wydatek!
Wiemy o tym i dlatego oferujemy dogodne opłaty za nasze bootcampy w systemie ratalnym - bez żadnych dodatkowych kosztów.
Płacisz tylko tyle - ile kosztuje kurs.
Jak zapłacić za bootcamp w ratach?
Procedura jest wyjatkowo prosta - nie musisz kontaktować się z żadnym bankiem, nie musisz przechodzić skomplikowanych weryfikacji, potrzebujesz jedynie dokumentu tożsamości - wszystko załatwiasz z naszą firmą. Sprawdź to >>
Chcesz poznać inne sposoby finansowania kursów?
W przypadku naszych szkoleń można także skorzystać z różnego rodzaju dofinansowania np. z Urzędu pracy czy za pomocą Projektu Ogólnopolskiego Programu Edukacji Narodowej. Szczegółowe i aktualne informacje znajdziesz bezpośrednio na naszej stronie w tym miejscu: sposoby finansowania kursów
Zapewniamy go! Nowoczesny sprzęt komputerowy będzie do Twojej dyspozycji podczas kursu. Oprócz motywacji i chęci do nauki nie musisz niczego ze sobą zabierać!
Jeden bootcamp, dwie motywacje
-
Jesteś osobą prywatną? Jeżeli będziesz dobry - po bootcampie pomożemy Ci znaleźć pracę w IT.
-
Jesteś pracodawcą? Rozwiń umiejętności swojego pracownika - wyślij go na bootcamp!
Komfortowe warunki do nauki
ALX prowadzi kursy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz jakość “premium”. Co to znaczy?
- Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem - a nie przypadkowe osoby.
- Program naszych kursów jest dopasowany do rynku pracy - szkolimy tak, żebyś później mógł pracować w zawodzie, a nie tylko tak jak jest w książkach czy skryptach sprzed 5 lat. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć Cię tego czego aktualnie wymagają pracodawcy.
- No i na koniec najważniejsze! Nawet najlepszy program kursu i najlepszy trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach! Nasze kursy stacjonarne są prowadzone w profesjonalnych, doskonale wyposażonych salach, w największych miastach Polski oraz w Warszawie, gdzie jest nasza siedziba, w ścisłym centrum miasta, w komfortowym, klimatyzowanym biurowcu klasy premium. Zapewniamy nowoczesny sprzęt komputerowy (nie musisz mieć swojego komputera) oraz poczęstunek (nawet zimne piwo, rzecz jasna bezalkoholowe) gratis!
Program szkolenia
Kurs dzieli się na dwa moduły, które są także oferowane jako osobne szkolenia Symfony 4 i Doctrine 2 – aplikacje webowe i HTML5 i zaawansowany JavaScript.
I. Symfony 4 i Doctrine 2 – aplikacje webowe
- PHP w nowoczesnych aplikacjach webowych – wprowadzenie
- Obiektowość i MVC
- Architektura aplikacji webowych
- Podstawowe praktyki i koncepcje organizacji kodu
- Symfony 4 – z lotu ptaka
- Architektura standardowej aplikacji
- Fundamentalne i akcydentalne elementy (Request, Response, HttpKernel, Controller, Service Container)
- Modularność, najczęściej używane bundle
- Instalacja i konfiguracja typowej aplikacji Symfony 4, użycie narzędzia composer oraz konsoli Symfony
- Implementacja standardów PSR i dobre praktyki związane z formatowaniem kodu
- Podstawowe składniki aplikacji
- Silnik szablonów Twig
- szablony, dziedziczenie szablonów
- tagi i filtry; tworzenie własnych rozszerzeń Twiga
- Organizacja szablonów
- Routing i kontrolery
- wywoływanie akcji: URL i parametry
- usługi udostępnione przez standardowy kontroler
- obsługa sesji, zwykłej i typu flash;
- forwarding i przekierowanie
- wyświetlanie szablonów
- wyświetlanie odpowiedzi w innych formatach (JSON, XML)
- obsługa błędów
- Uruchamianie aplikacji na serwerze wbudowanym i lokalnym
- Dobre praktyki związane z przechowywaniem plików statycznych (js, css, obrazki)
- Omówienie różnic trybów działania aplikacji (dev, prod)
- System zdarzeń
- Dostępne zdarzenia
- Listenery i Subscribery
- Zdarzenia związane z obsługą encji
- Silnik szablonów Twig
- Formularze i walidacja
- Walidacja danych
- formularz i model formularza; FormBuilder i schemat typowego użycia formularzy
- wbudowane i własne typy pól (e.g. pola tekstowe, guziki, kalendarz, pola wyboru…)
- integracja walidacji i formularzy: obsługa formularza, zgadywanie typu pola;
- integracja Twiga i formularzy: helpery formularza i własne tematy, wyświetlanie formularza automatyczne lub ręczne,
- złożony model: formularze wbudowane, kolekcje formularzy wbudowanych, transformacje modelu;
- dynamicznie modyfikowalny formularz
- zabezpieczenie przeciwko CSRF
- Uwierzytelnienie i autoryzacja
- konfiguracja uwierzytelnienia – użytkownicy, grupy, role
- dostęp do modułów aplikacji: zabezpieczanie ścieżek, metod, kontrolerów
- dostęp do konkretnych danych
- podstawowe strategie ACL (Access Control Lists) i Voters
- Doctrine 2
- różne modele ORM i ich konsekwencje: Active Record kontra Transparent Persistence;
- model pracy, wzorce projektowe (unit of work, identity map, repository / dao)
- konfiguracja i integracja z własnym projektem
- sposoby generacji encji
- ręczne tworzenie i poprawianie mappingów:
- encje, klucze główne (proste i złożone), generatory kluczy głównych
- pola typu prostego i asocjacje: asoscjacje jedno- i dwukierunkowe, strona nadrzędna i podrzędna
- podstawy pracy z encjami: dodawanie, usuwanie, modyfikacja danych w bazie
- kwerendy: Doctrine Query Language, Criteria, repozytoria
- Wydajność i optymalizacja – leniwe oraz gorliwe wczytywanie relacji, doczytywanie danych kwerendami i relacjami, strategie stronicowania, kaskadowanie operacji
- Sposoby przygotowania danych testowych (DoctrineFixtures i Faker)
- Zagadnienia zaawansowane
- rejestracja i wykorzystywanie serwisów, Service Container; alternatywne techniki: YAML, XML, PHP
- Expression Language
- serwisy i ich zależności – dependency injection (constructor, setter, property)
- serwisy w funkcji kontrolerów
II. HTML5 i zaawansowany Javascript
- Współczesny przybornik programisty Front End
- ES6, ES7, ES8 – omówienie różnic i zmian w programowaniu JS
- budowa współczesnych aplikacji JS
- Brunch
- Omówienie różnic Webpack i Grunt/Gulp
- NPM – Node Package Manager
- Bootstrap
- SASS
- Programowanie Front Endu w JavaScript
- jQuery
- wprowadzenie do frameworków JS
- przekrojowo o React
- Inne podejście – Typescript i Angular
- wstęp do TypeScript
- Angular
Uwaga: ponieważ w świecie nowoczesnych technologii czas biegnie szybko, zastrzegamy sobie prawo do aktualizacji programu, a w ramach niej – zamianę opisanych wyżej technologii na bliskie odpowiedniki (np. jeżeli AngularJs straci na popularność względem EmberJs, na szkoleniu możemy przestawić EmberJs itd.)