Forum

nawigacja: powrót do listy forów | Opinie, komentarze, pytania

Opinie, komentarze, pytania

kurs dla młodzieży

Marta2019-05-23 11:24 (1 year, 4 months temu)

Dzień dobry. Mój syn kończy w czerwcu 13 lat - zastanawiam się nad posłaniem go na wakacyjny kurs programowania (1 tydzień w czerwcu dla 13+). Syn lubi siedzieć przy komputerze, miał jakieś bardzo podstawowe zajęcia z informatyki w szkole, ale nie wiem, czy taki kurs proponowany przez ALX będzie dla niego odpowiedni. Czy nie jest za mały na te lekcje? Nie miał styczności z programowaniem.
Proszę o odpowiedź.

Przemysław Michalski (ALX)2019-05-23 13:27 (1 year, 4 months temu)

"Nauka programowania dla młodzieży" jest to nasz najbardziej uniwersalny kurs, który stworzyliśmy specjalnie po to, aby rozpocząć przygodę z programowaniem. Na zajęciach uczestnicy poznają podstawy języka Java oraz C++. Wybraliśmy je nie przypadkowo, a dlatego, że są one najpopularniejsze na świecie (według indeksu Tiobe - https://www.tiobe.com/tiobe-index/). Można w nich zrealizować niemal wszystkie zadania informatyczne, wszelkiego rodzaju aplikacje internetowe (małe, duże i ogromne) oraz aplikacje mobilne. Nasz kurs został odpowiednio dostosowany dla młodych uczestników (od 13 roku życia), jednak jego program jest zaczerpnięty z kursów dla dorosłych. To oznacza, że będzie dużo pracy warsztatowej z trenerem w grupie i prawdziwego pisania kodu - dokładnie tak jak w pracy programisty. Uczestnicy zdobędą także praktyczną wiedzę jak poruszać się w systemie operacyjnym Linux.

Jeśli Pani syn chce przystąpić do zajęć to tak naprawdę wystarczy, że potrafi posługiwać się komputerem - czyli kopiować pliki, tworzyć foldery, sprawnie pisać na klawiaturze. Reszty nauczą nasi trenerzy. To są zajęcia dla osób zupełnie początkujących. Przychodząc na kurs nie trzeba umieć programować, ani też znać Linuksa. Wszystkie zagadnienia - krok po kroku - zostaną omówione i przećwiczone na kursie.

Napisz nowy:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

nawigacja: powrót do listy forów | Opinie, komentarze, pytania

Question?

Ask us anything about this training

* I hereby give my consent to the processing of my personal data by ALX Training Ltd. for the purpose of this request.