Kategorie: PHP, WWW, HTML/CSS, CMS, front-end, Javascript, programowanie front-end, frameworki JS
Solidne szkolenie z jednego z najpopularniejszych framworków javascriptowych, dla już znających podstawy JS.
Facebook – jeden z największych serwisów internetowych, nie mogąc znaleźć wydajnego JavaScriptowego środowiska do stworzenia interfejsu użytkownika – postanowił napisać je samodzielnie. W ten sposób powstał React – biblioteka do tworzenia wydajnych webowych interfejsów graficznych nastawiona na bardzo wysoką wydajność i czysty kod.
React w momencie publikacji odsadził całą konkurencję – zarówno Angulara jak i Embera, i wymusił bardzo szybki rozwój tych frameworków, by nie zostały w tyle. Dzięki Reactowi rozpropagowało się programowanie reaktywne front-endu (reactjs, Redux), a on sam ma opinię wymuszającego dobre praktyki programistyczne na osobach, które go używają.
React jest uniwersalny, pozwala zarówno na renderowanie interfejsu po stronie serwera jak i po stronie klienta. Umożliwia także pisanie aplikacji mobilnych przy użyciu React Native.
Obecnie (wraz z Angularem) jest jednym z dwóch głównych narzędzi javascriptowych do programowania webowych interfejsów użytkownika, a jego znajomość jest wskazana dla każdej osoby zajmującej się profesjonalnie tworzeniem aplikacji internetowych.
Czas trwania
3 dni
Program
- Frontendowe środowisko developerskie:
- nodejs,
- npm/yarn,
- moduły
- Budowanie aplikacji: używanie bibliotek (npm), walidacja (eslint), minifikacja (uglify), deployment
- “Funkcyjny” JS – map, reduce, filter, asynchroniczność.
- ES6 – przegląd zmian w języku, kompilacja ES6 do ES5 (babel)
- React
- Filozofia, komponenty, zarządzanie stanem
- JSX, Virtual DOM
- Formularze
- Stan aplikacji: Redux
- Routing
- Komunikacja z serwerem
Podczas szkolenia napiszemy aplikację z użyciem React.
Training also available in English.
Przeznaczenie i wymagania
Plan szkolenia zakłada, że uczestnicy sprawnie posługują się HTML-em oraz znają dobrze przynajmniej jeden język programowania używany po stronie serwera (np. PHP, Java, Ruby, Python – łącznie ze znajomością co najmniej podstaw programowania obiektowego). Powinni też mieć przynajmniej powierzchowną znajomość Javascriptu i JQuery.
Certyfikaty
Uczestnicy szkolenia otrzymują imienne certyfikaty sygnowane przez ALX.