Szkolenie: Bezpieczeństwo teleinformatyczne dla specjalistów ITCYBERSECURITY-IT

Dostępne na zamówienie dla grup.

Warszawa
 • 04.06 - dzienny (zajęcia w dni powszednie)
 • 08.10 - dzienny (zajęcia w dni powszednie)
 • 26.11 - dzienny (zajęcia w dni powszednie)
Zdalnie
 • 04.06 - dzienny (zajęcia w dni powszednie)
 • 08.10 - dzienny (zajęcia w dni powszednie)
 • 26.11 - dzienny (zajęcia w dni powszednie)
Żaden termin nie pasuje? Zaproponuj własny termin szkolenia

Tryb zdalny: online na żywo z trenerem i grupą. Zobacz więcej o kursach zdalnych i zakł. "Terminy".
Można: zrezygnować do 15 dni przed startem; w każdej chwili przejść z trybu "na sali" na zdalny.
Dostępne również na zamówienie, w terminie i lokalizacji do uzgodnienia, dla grup od 4 osób.

cena netto
dla podmiotów publicznych - zwolnione z VAT

Cena szkolenia: 2790 PLN

poczęstunek w cenie

stanowisko komputerowe w cenie

first minute (30+ dni do startu) - 3%

Bezpieczeństwo teleinformatyczne dla specjalistów IT

Kategorie: Sieci komputerowe. Administracja, bezpieczeństwo., Bezpieczeństwo systemów IT. Metody ataku i obrony

Nasz warsztat “bezpieczeństwo teleinformatyczne” został zaprojektowany jako kompleksowe wprowadzenie w tematykę cybersecurity – z myślą o pracownikach działów IT, którzy codziennie stają przed wyzwaniami związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa informacji w swoich organizacjach. Celem warsztatów jest podniesienie świadomości i umiejętności uczestników w zakresie identyfikacji i zarządzania zagrożeniami cyfrowymi, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo organizacji.

Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tematykę implementacji środków bezpieczeństwa, a także zrozumieć kluczowe problemy, które mogą pojawić się podczas wprowadzania tych środków w życie. Poruszone zostaną zagadnienia związane z najnowszymi trendami w cyberbezpieczeństwie oraz metodami obrony przed (coraz bardziej wyrafinowanymi) atakami hakerskimi.

Szkolenie będzie zawierało również sesje dotyczące tzw. najlepszych praktyk bezpieczeństwa. Uczestnicy nauczą się, jak efektywnie stosować te praktyki w celu optymalizacji infrastruktury firmowej. Będzie to obejmowało analizę przypadków użycia, dyskusje grupowe oraz praktyczne ćwiczenia, dzięki którym uczestnicy będą mogli zastosować zdobytą wiedzę w realnych scenariuszach firmowych.

Ponadto, warsztaty będą okazją do wymiany doświadczeń z innymi profesjonalistami z branży IT, co umożliwi uczestnikom poszerzenie swoich horyzontów i zdobycie nowych perspektyw na temat zarządzania bezpieczeństwem informacji. Zostaną omówione również wyzwania związane z zapewnieniem zgodności z przepisami prawnymi i regulacjami dotyczącymi ochrony danych.

Podsumowując, kompleksowe szkolenie, które ma na celu wyposażenie pracowników IT w niezbędne narzędzia i wiedzę, aby efektywnie chronić swoje organizacje przed zagrożeniami cyfrowymi, jednocześnie optymalizując ich infrastrukturę technologiczną.

Czas trwania

4 dni

Program

 1. Studium przypadków ataków na dane
  • Wyjaśnienie podstawowych pojęć w branży IT. Każde pojęcie będzie dodatkowo omawiane indywidualnie, gdy pojawi się w dalszej części szkolenia. Zapoznanie uczestników z przykładami największych wycieków danych w historii i ich konsekwencje finansowe dla firmy.
 2. Zdobywanie informacji
  • OSINT (tzw. biały wywiad, rozpoznanie z ogólnodostępnych źródeł): portale społecznościowe, wycieki danych, analiza danych celem przygotowania ataku socjotechnicznego.
 3. Anatomia ataku
  • W tej części szkolenia zostanie wykonany pokaz praktycznego ataku – od pozyskania informacji, wykorzystania socjotechniki, poprzez przejęcie kontroli nad komputerem, telefonem i kontem bankowym. Realne pokazanie powiązań wpływu lekceważenia zasad bezpieczeństwa i działania w stresie – do utraty tożsamości cyfrowej.
 4. Phishing i spoofing, czyli dlaczego jesteśmy podatni
  • Studium przypadków realizacji ataków socjotechnicznych – przykłady z polskich urzędów i instytucji państwowych. Metody diagnozy ataku i jego neutralizacji.
 5. Zabezpieczenie urządzeń końcowych i użytkownika
  • Dobre praktyki dla użytkowników końcowych: jak powinni zabezpieczyć sieć WiFi, telefon, komputer, konta internetowe, urządzenia służbowe. Bezpieczne korzystanie z Internetu. W ramach szkolenia zostanie pokazany sposób wykorzystania sieci do bezpiecznego przechowywania danych oraz wysyłania szyfrowanych wiadomości przez komunikatory oraz sieci VPN.
 6. Dokumentacja bezpieczeństwa firmy
  • Analiza ryzyka. Polityka bezpieczeństwa firmy PBE. Polityka bezpiecznej eksploatacji systemu SWB. Szczególne wymagania bezpieczeństwa systemu IT.
 7. Wymogi prawne SZBI
  • Omówienie aktualnych wymogów prawnych europejskich i krajowych, standardy zarządzania bezpieczeństwem informacji.
 8. Audyt systemów IT
  • Proces audytowania systemów IT.
 9. Projektowanie mechanizmów kontrolnych bezpieczeństwa systemu
  • Mechanizmy kontrolne bezpieczeństwa systemu: wskazówki, jak projektować bezpieczny system wg międzynarodowego instytutu ISECOM.
 10. Incydenty komputerowe
  • Sposoby reagowania na incydenty komputerowe: jak sprawnie reagować na incydenty i włamania.

Pobierz w wersji PDF

Training also available in English.

Przeznaczenie i wymagania

Brak szczegółowych wymagań wobec uczestników szkolenia.

Certyfikaty

Uczestnicy szkolenia otrzymują imienne certyfikaty sygnowane przez ALX.

Zapisz się

Wybierz interesujący Cię termin oraz miasto

Warszawa:
Zdalnie:

Żaden termin nie pasuje?

Podaj swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o przyszłych terminach

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.