<< Wróć

Czy programowanie jest trudne?

Czym jest programowanie

Do głównych zadań programisty należy tworzenie programów komputerowych. Do tego celu wykorzystuje specjalne języki kodowania, jak np. Python czy Java. Innymi obowiązkami takiego specjalisty jest wyszukiwanie luk w oprogramowaniu i jego aktualizacja. Dziedzina ta, oprócz konkretnej znajomości kodowania, dodatkowo wzmacnia umiejętności radzenia sobie z niepowodzeniami, oraz wpływa na rozwój analitycznego i logicznego myślenia. Praca programisty napewno nie należy do najłatwiejszych, ale warto zwrócić uwagę, jak wiele korzyści za sobą niesie. Oprócz tego istnieją specjalistyczne kursy, które odpowiednio przygotowują do wykonywania tego zawodu. A zdobywanie kolejnych szczebli w swojej karierze w sektorze IT daje mnóstwo zadowolenia i poczucie spełnienia. Do tego jest bardzo dobrze płatne.

Należy jednak pamiętać, że kodowanie to nie tylko droga usłana różami, czasem zdarzają się także i ciernie - popełnienie choćby niewielkiego błędu, może kosztować nas utratę stabilności działania programu.

Programowanie jest dla każdego - prawda czy fałsz?

Programowania może nauczyć się każdy, kto do ciekawości i wytrwałości dołączy także ciężką pracę. Zawód ten jest nieco wymagający, zatem dobrze jest się zastanowić nad tym konkretnym kierunkiem zmiany branży. Jeśli dodatkowo interesują cię zagadnienia IT i je lubisz - napewno zostaniesz dobrym programistą. Co ważne, warto na samym początku nauki zdecydować, co chcesz programować i w czym najlepiej odnajdziesz swoją pasję. Mogą to być strony internetowe, ale także aplikacje mobilne czy gry. To ważne, bowiem jeśli będziesz wiedział, co dokładnie chcesz osiągnąć, to zarówno nauka, jak i późniejsza praca w zawodzie będą dla ciebie bardziej satysfakcjonujące.

Podsumowując programowanie jest dla osób, które wytrwale dążą do celu i wiedzą, w jakim kierunku chcą zmierzać. Dodatkowym atutem będzie po prostu fakt, jeśli będziesz lubić szeroko pojętą problematykę IT. Jeżeli w ten sposób podejdziesz do tej specjalizacji - programowanie odwdzięczy ci się przede wszystkim postępami, które widać na bieżąco oraz dobrymi zarobkami. A nic tak nie motywuje do działania, jak świetne efekty naszej pracy, a do tego zadowalające wynagrodzenie.

Na początek warto wybrać kursy, podczas których nauczysz się programowania w przyjaznych i bardziej intuicyjnych środowiskach, jak przykładowo Python. Oferowane przez ALX kursy tego typu znajdziesz TUTAJ

Bartosz Śmietański, kwiecień 2023

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.