Kursy zdalne w formie "wirtualnej klasy"

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, uruchomiliśmy ofertę zajęć prowadzonych zdalnie przez internet i jednocześnie na żywo, z trenem i grupą - "wirtualne klasy".

Forma prowadzenia przez nas tych zajęć jest praktycznie identyczna, jak szkolenia realizowane w naszym standardowym trybie (tylko bez wychodzenia z domu). Zajęcia są prowadzone przez tych samych trenów co kursy stacjonarny, według tych samych programów. Zajęcia w trybie wirtualnej klasy są to zajęcia na żywo z trenerem i grupą, realizowane przez oprogramowanie typu wideokonferencyjno-szkoleniowego. Prowadzimy je dokładnie tak samo, w tych samych terminach i godzinach, jakby były prowadzone na sali stacjonarnie z kursantami. Całość harmonogramów pozostaje bez zmian.

Podsumowując:

Nie udostępniamy tutaj żadnych nagranych wcześniej prezentacji (znanych z różnych internetowych stron e-learningowych z gotowymi kursami itp.), zajęcia są prowadzone na żywo, za pośrednictwem internetu. Trener będzie na żywo, cały czas prowadzi zajęcia, opowiada, na bieżąco reaguje i ma kontakt z grupą. Dużą uwagę poświęcamy temu, aby w jak największym stopniu zachować warsztatowy charakter naszych zajęć. Uczestnicy mogą liczyć na pomoc trenera, ale też mają kontakt z innymi kursantami - dokładnie tak samo, jak na kursach stacjonarnych. Dzięki temu szkolenie w formie zdalnej (wirtualna klasa) jest tak efektywne, jak szkolenie "standardowe".

W praktyce kurs wygląda tak, że: Uczestnik przed rozpoczęciem zajęć otrzyma zaproszenie z linkiem, po kliknięciu którego połączy się z nami zdalnie przy użyciu specjalistycznego systemu telekonferencyjnego, tworząc "wirtualną klasę". Uczestnik będzie widział prowadzącego oraz będzie miał obraz z rzutnika. Czas szkolenia będzie taki sam jak w naszej sali szkoleniowej. Podczas zajęć, oprócz wizji, fonii, jest dostęp do czatu tekstowego (z trenerem i z grupą - innymi uczestnikami), jest możliwość przekazywania sobie plików/załączników, zadawania pytań, otrzymywania poprawek itp. Na prośbę uczestnika, prowadzący może również uzyskać dostęp do całości ekranu i kursora komputera kursanta ("przejęcie myszy i klawiatury"), do okna z formułami czy do pola z komendami, a w przypadku szkoleń programistycznych do okna z kodem - aby poprawić fragment programu, skomentować, czy zwyczajnie pokazać jak wykonać daną czynność.

Jeśli chcieliby Państwo jeszcze zobaczyć, jak wyglądają przykładowe realizowane przez nas zajęcia w tym trybie - zachęcam do odtworzenia krótkiego filmu (dwie i pół minuty) dostępnego pod niniejszym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=GoUPrtE1Kkg.

I... pozwolimy sobie jeszcze dodać, że kursanci biorący udział w tych zajęciach mówią nam, że są bardzo zadowoleni ze szkolenia w formie "wirtualnych klas". Mamy naprawdę bardzo pozytywny odbiór!


Aplikacja Zoom Meeting - jest prosta, intuicyjna i można z niej korzystać nawet bez zakładania konta. Zalecamy jednak, aby działanie aplikacji przetestować przynajmniej dwa dni przed zajęciami.

Przygotowanie techniczne do zajęć z Zoomem należy zacząć od kliknięcia w następujący link - "spotkania testowego": https://zoom.us/test

Przy pierwszym wejściu na tę stronę, zostaniemy poproszeni o pobranie i zainstalowanie wskazanego oprogramowania, które w systemie pojawi się jako Start Zoom. Aplikacja Zoom kompatybilna jest z systemami Windows, Mac oraz Linux, pobrać ją można również na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS. W razie potrzeby (nie zainstalowania oprogramowania automatycznie po kliknięciu w powyższy link) linki do samodzielnej instalacji są również dostępne na stronie: https://zoom.us/download .

Po ponownym kliknięciu w adres https://zoom.us/test nastąpi już podłączenie do platformy. W tym miejscu będzie można przeprowadzić test połączenia, mikrofonu/kamery oraz zapoznać się z dostępnymi opcjami.

Gdyby podczas testu wystąpiły problemy, mogą Państwo napisać na nasz adres: akademia@alx.pl lub skorzystać z bezpośredniego telefonu do naszego wsparcia: 22 188 14 98. Numer jest dla Państwa dostępny w dni robocze od godziny 9.00 do 17.00, a dla kursów sobotnich od godziny 8:30 do 10:00.

Aby skutecznie uczestniczyć w szkoleniu, wystarczy:

  1. komputer z dostępem do Internetu (zalecana prędkość łącza: min 3 Mbit/s download/upload; całkowicie wystarczające są w szczególności połączenia przez sieć komórkową, oby jedynie były one stabilne - nie zrywające się),
  2. przeglądarka internetowa (Chrome, Firefox, Safari, Edge itp.),
  3. głośniki lub słuchawki, oraz mikrofon (aby słyszeć i rozmawiać z trenerem oraz innymi uczestnikami szkolenia).

Opcjonalnie:
W miarę posiadania, można wyposażyć stanowisko pracy w dodatkowy monitor - wtedy jest możliwość jednoczesnego obserwowania udostępnionego obrazu (na jednym ekranie) i pracy w swoim edytorze/arkuszu/środowisku na drugim ekranie. Jeśli jednak nie posiadają Państwo dodatkowego monitora to proszę się nie obawiać - wystarczy przełączanie się między oknami w razie potrzeby, w ten sposób pracuje większość kursantów. Alternatywnie, istnieje jeszcze możliwość uruchomienia oprogramowania konferencyjnego (Zooma) na tablecie lub ewentualnie telefonie (Apple / Android, przy czym ekran telefonu jest jednak dość mały, kursanci raczej preferują tablety) i uczestniczenie w sesji poprzez urządzenie mobilne, a samodzielną pracę i wykonywanie ćwiczeń - na komputerze. Wybór opcji połączenia zależy od Państwa możliwości i indywidualnych preferencji, można też zmieniać sposób połączenia w ciągu nauki.

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez „ALX” Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.