Kursy Excel i Analiza Danych - przygotowanie komputerów i oprogramowania

Przygotowanie komputerów i oprogramowania na zajęcia - dla grup realizowanych zdalnie (Wirtualnych Klas) oraz dla grup na zamówienie z własnym sprzętem

Jeżeli chodzi o sam sprzęt na nasz kurs, to nie ma tutaj większych wymagań. Pakiet MS Office działa na wielu, nawet wyraźnie starszych komputerach i jeżeli działa Państwu na co dzień - to będzie również działał dobrze na naszych zajęciach. Natomiast, na zajęcia z MS Excelem zdecydowanie warto upewnić się, że na pewno mamy na naszym komputerze tego Excela zainstalowanego. :-)

Osoby, które nie mają Excela - powinny się w niego wyposażyć przed rozpoczęciem zajęć.

Zapisującym się na kurs Excela w trybie dziennym (zajęcia w tygodniu) - wystarczy darmowa, 30-dniowa wersja próbna. Prosimy jedynie o ściąganie jej z oficjalnej strony Microsoft (gotowy link tutaj, należy kliknąć "testuj bezpłatnie przez miesiąc"), a nie szukanie innych nieoficjalnych źródeł itp. - żeby uniknąć ewentualnych problemów. Nasz kurs w trybie dziennym trwa 3 tygodnie, zatem nawet gdyby gdzieś w trakcie harmonogramu trafiła się jakaś przerwa typu “długich weekendów” czy świąt - 30 dni całkowicie wystarczy.

Zapisującym się na kurs weekendowy (zaoczny) lub na kurs “Analiza danych” (niezależnie od trybu) - potrzebne będą dwa miesiące dostępu. Na taki okres dostęp jest już płatny. Potrzebne będzie wykupienie dostępu do aplikacji w cenie 29.99 zł brutto za miesiąc - do kupienia na oficjalnej stronie (gotowy link tutaj, można po prostu kliknąć “kup teraz w cenie 29.99zł za miesiąc” i pobrać i zainstalować oprogramowanie). Jest to MS Office wersja “Personal” - dla jednego użytkownika, w domu.

Oczywiście, dla chętnych istnieją również inne opcje - np. na cały rok za 299.99 (nadal dla jednego użytkownika), albo wersja dla do 6 komputerów tj. "dla całej rodziny" (tzw. wersja “Home”) - w cenie odpowiednio 42.99 za miesiąc lub 429.99 za rok.
UWAGA: podane ceny były aktualne na wiosnę 2020 r. - mogą ulegać zmianom (z oczywistych względów nie mamy kontroli nad cennikiem firmy Microsoft).

Kurs Analiza Danych - MS Access

W wypadku kursu “Analiza danych”, prosimy jeszcze nie zapominać, że poza zainstalowaniem Excela, potrzebny będzie nam jeszcze Access.

Access również wchodzi w skład pakietów dostępowych “na miesiąc i na rok” MS Office; w wypadku wykupienia dostępu z linków powyżej będzie można wybrać do instalacji również jego.

Osoby, które już posiadają MS Office na swoich komputerach, muszą sprawdzić czy posiadają Accessa czy nie. Jest to bardzo istotne, ponieważ popularne są również wersje tego pakietu bez Accessa (m.in. ze względu na niższe ceny przy zakupie). W wypadku posiadania wersji MS Office bez Accessa, na dni 5-6 kursu "Analiza danych" należy mieć dodatkowo zainstalowaną wersję z Accessem. Do tego celu powinna wystarczyć wersja darmowa 30-dniowa (pierwszy z linków powyżej); można ją instalować niezależnie od posiadanego oprogramowania; w razie ewentualnych problemów, zawsze można wykupić dostęp na 30 dni za 29.99 i później z niego zrezygnować, wracając do posiadania wersji Office jedynie tej posiadanej w komputerze "na stałe".

UWAGA: dostęp “Office 365 tylko wersje online aplikacji” nie wystarczy do naszych zajęć. W szczególności, ta wersja nie posiada: dla kursu Excela - obsługi makr (języka VBA), a dla kursu “Analiza danych” - aplikacji Access (która istnieje tylko w wersji instalowanej na komputery PC).

W razie problemów, pytań, wątpliwości - prosimy o kontakt z naszym biurem.

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez „ALX” Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.