Chcę zostać programistą Androida - co dalej?

Gratulujemy decyzji. Android jest pod względem liczby użytkowników i dynamiki wzrostu najważniejszym systemem operacyjnym świata. Jego poznanie jest nie tylko fascynującą przygodą, ale i rozsądnym krokiem. Nieczęste połączenie.

Trzymamy kciuki za powodzenie każdego, kto powziął decyzję o nauczeniu się nowej technologii. Niezależnie od tego, czy skorzysta z naszej oferty, czy nie - szczerze życzymy cierpliwości, motywacji i wytrwałości.

Co będzie potrzebne?

1. Wstępna umiejętność programowania.

Android nie jest dobrym środowiskiem dla całkiem początkujących, nie nadaje się do nauki programowania od zera. Pisanie typowych, mobilnych aplikacji wymaga zrozumienia zbyt wielu zagadnień i koncepcji (architektury klient-serwer, programowania obiektowego, wątków, relacyjnych baz danych...). Dlatego niezbędnym wstępem do pisania dla Androida jest nauczenie się najpierw programowania w innym środowisku / platformie, na przykład tworzenia aplikacji webowych. Przed przystąpieniem do następnego kroku należy poznać zasady programowania strukturalnego i przynajmniej podstawy programowania obiektowego, jakiegokolwiek języka znaczników, relacyjnych baz danych.

2. Znajomość Javy

Można jej nabyć samemu, można skorzystać z jednego z dwóch oferowanych przez nas kursów:

Niezależnie od sposobu nauki (książka, kurs, tutoriale z sieci) - najważniejsze jest nabycie wprawy. Należy zarezerwować jak najwięcej czasu na samodzielne pisanie kodu i eksperymentowanie, tak żeby nabrać niezbędnej biegłości. Często popełnianym przez początkującym błędem jest odkładanie samodzielnego pisania kodu. W rzeczywistości, analogicznie jak w wypadku nauki jazdy samochodem, grania na fortepianie lub w piłkę nożną nie da się nauczyć programowania - bez programowania.

Niecierpliwię się - jaka jest najszybsza droga do poznania Androida?

Dla wszystkich, którzy mają mocną motywację i czas, aby na bieżąco ćwiczyć i utrwalać nową wiedzę - najszybszym sposobem opanowania Androida może być właśnie nasz całościowy, intensywny kurs "Programista aplikacji Android".

Pamiętajmy jednak, że ciężkiej, samodzielnej pracy nie da się uniknąć, można ją najwyżej skondensować w krótszym czasie. Uczestnicy każego naszego szkolenia, szczególnie kompletnego kursu, muszą przewidzieć czas na nieustanne powtarzanie w domu nowo poznanego materiału, także podczas kursu! Między innymi temu celowi służą przerwy między zlotami.

Masz pytanie?

Tu możesz zadać niezobowiązujące i szybkie pytanie na temat szkolenia

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ALX Academy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu realizacji zgłoszenia.